Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Опубліковано

Європейський Інститут Інновацій та Технологій (EIT) оголосив про запуск преакселераційної програми для українських підприємців-початківців під назвою “Rebuild Ukraine”. Ця програма призначена для навчання команд створенню ефективних бізнес-моделей, розробки інноваційних продуктів, а також пошуку партнерів та клієнтів.

Про це повідомляє Vector.

Про програму

Програма “Rebuild Ukraine” призначена для українців, які бажають сприяти перебудові та відродженню країни шляхом використання інновацій. Вона спрямована на вчених, інженерів, підприємців, аспірантів, магістрантів та інноваторів у всіх сферах діяльності.

Читати також: “Зроблено в Україні”: до компанії з підтримки українських виробників долучились ритейлери

На кого розрахована

Програма доступна для команд та окремих підприємців. Для відбору пріоритетними напрямками будуть:

 • цифрові технології;
 • агротехнології;
 • нові матеріали;
 • виробництво та індустрія 4.0;
 • охорона здоров’я;
 • інноваційні рішення в енергетиці (Innoenergy);
 • новий європейський Баугауз;
 • міська мобільність.

Дедлайн: 26 квітня;

Зареєструватися можна тут.

Також ми повідомляли про те, як підприємцям у сфері мистецтва отримати грант на свою справу.

Фото: EIT Jumpstarter

Можливості

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?

Аби більше українських підприємців дізналися про можливості відкрити новий бізнес або відновити старий, навіть якщо його зруйнувала війна.

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там на футболках, сорочках і худі розташовані малюнки з етнічними мотивами від художниці Євгенії Логай. 

Душевна розмова подружжя на кухні перетворилася на бізнес — так разом з чоловіком — актором Артуром Логаєм — Євгенія заснувала бренд одягу в стилі кежуал у перший рік повномасштабної війни. А завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини їм вдалося розширити власну справу.

Перша бізнес-ідея з’явилася під час пандемії 

Євгенія Логай — художниця й інфлуенсерка родом з Харкова, а її чоловік Артур — відомий український актор. До повномасштабної війни Євгенія малювала картини та працювала арт-кураторкою в студії дитячої творчості.  

«З дітьми ми організовували різні виставки, покази, адже я хотіла, аби вони знали, що чогось досягнути можна вже, а не чекати, поки подорослішають. Я хотіла була прикладом сучасної викладачки, яка теж має власні виставки й добре знається на цьому, а ще пропонує цікаві можливості учням», — каже вона.

10 років поспіль жінка працювала без вихідних, а потім завагітніла й пішла в декрет. Артур тоді був залучений до зйомок проєкту «Танці з зірками», тому Євгенія багато часу проводила вдома сама з дитиною. Саме тоді й вирішила, що хоче займатися чимось своїм, і пішла вивчати ведення власної справи до Startup Ukraine.

Євгенія Логай у худі бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Першою бізнес-ідеєю жінки були великі келихи-кубки під назвою «Культура», виробництво яких запустили під час пандемії ковіду, аби підняти настрій собі й іншим. В ідею вклали багато коштів: закупили матеріали, облаштували склад, але раптом розпочалася повномасштабна війна.

Родинне дерево України стало першим символом бренду

Євгенія з чоловіком та сином виїхала з Києва до Чернівців, де вони прожили більше 3 місяців. Жінка ділиться, що тоді родина зовсім не мала заощаджень, бо вклала кошти в кубки, а в чоловіка зйомок не було. З часом Євгенія покликала до себе свою маму з Харкова, а також подругу з дитиною, яка жила в Ніжині. Усі шестеро тіснились у двокімнатній квартирі протягом всього часу евакуації.

Якось навесні подруга запропонувала Євгенії придумати якусь цікаву ідею зі створення речей. Артур тоді був без роботи, тому захотів працювати разом. Так розмова на кухні перетворилася на власний бренд.

«Артур запропонував зробити щось символічне, що б могло об’єднати людей. Так ми вирішили, що малюватимемо родинне дерево України, яке пускає коріння, тобто нас», — ділиться Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї з сином у футболках бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Жінка довго звикала малювати на планшеті, а не полотні, а ще приділяла багато часу орнаментам на малюнку. Перший символ бренду — дерево — Євгенія малювала близько 3 місяців. Перед тим художниця створила серію великодніх писанок, яку назвала «Спадщина». 

«Таку ж назву обрали й для власного бренду одягу, адже це про нас і про те, що ми хочемо донести людям», — каже жінка.

Перші кошти на бізнес позичили друзі

Тоді сім’я Логаїв позичила в друзів майже 1300 доларів, аби зробити перші 42 футболки. Кошти витратили на пошиття, лекала та друк. Спочатку малювали білі футболки, згодом додали футболки чорного кольору та сорочки. 

Євгенія створює перші ескізи одягу. Фото надала Євгенія Логай

Багато часу витрачали на пошук паковання, презентацію речей, вигадування особистих підписів. 

«Артур тоді придумав перший ролик, який розкриває ідею нашого бренду. До нього ми долучили всіх наших родичів. Головний меседж: “Ми всі розкидані світом, у нас війна, нам дуже боляче, але де б ми не були — ми одна родина”», — каже Євгенія.

Перші замовлення для клієнтів у Києві розвозили особисто, підписували кожне паковання маркером від руки з побажаннями й для цього навіть шукали про клієнтів інформацію в соцмережах. За тиждень усі 42 футболки вдалося продати через соцмережі.

Отримали кошти, знання та підтримку

Про Міжнародну організацію з міграції (МОМ) Євгенія дізналася завдяки навчанню ведення власної справи від Startup Ukraine. Жінка хотіла вчитися й далі, аби ще більше дізнатися про розвиток власного бізнесу, тому вирішила подати заявку на підтримку бізнес-ідеї.

МОМ виділила бренду «Спадщина» 4,5 тисячі євро в межах грантового проєкту, що фінансувався Урядом Німеччини та Німецьким банком розвитку KfW, завдяки яким підприємці закупили сировину, збільшили кількість товарів і почали співпрацю з маркетинговою агенцією.

«Для мене МОМ це про підтримку, адже це організація, яка відкрила мені очі на те, що таке підприємництво, та показала, як правильно займатися бізнесом. Раніше ми не рахували собівартість, не займалися чітко логістикою, плануванням, а грантова підтримка допомогла значно збільшити обсяги нашого виробництва», — каже Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї в сорочках власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Спершу всім займалися лише Євгенія й Артур — вели соцмережі, пакували товар, переписувалися з клієнтами, замовляли тканину, возили на друк, збирали відгуки. Після навчання від МОМ вони запустили нове паковання та найняли на роботу ще 2 людей — працівника для відправок товару та менеджера по роботі з клієнтами. 

«Раніше наш бізнес був дуже інтуїтивним, а після навчання ми створили стратегію та остаточно зрозуміли, про що ми та яка наша місія. А ще завдяки МОМ запустили СRМ-систему, адже до цього вели все фактично на листочках», — розповідає Євгенія.

Поєднання етнічних мотивів і стилю кежуал

«Після дерева ми малювали й інші символи, і кожен з них я виношую як дитинку. Але це дерево дуже потужне для мене, бо воно про те, що в нас усе вийде, адже ми родина та сила. Далі малювали узори з кролевецьких рушників, обереги у вигляді Херувимів, про які дізналися під час мандрівки Гуцульщиною, та інші символи», — ділиться Євгенія.

Засновниця бренду додає: усі ці символи мають сенс та є поєднанням етнічних мотивів в одязі зі стилем кежуал. Зараз найбільше купують саме в Україні, проте одяг замовляють також українці з-за кордону й іноземці. 

Подружжя Логаїв у худі власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Євгенія мріє розширити асортимент одягу бренду «Спадщина», аби було більше різного вбрання з сенсом, а ще відкрити в Києві шоурум з тематичною кав’ярнею. 

Подружжя також планує організовувати тематичні вечори, поєднувати їх з одягом та говорити про наше минуле. Серед мрій є й вихід на міжнародний ринок, аби бренд «Спадщина» був відомий у всьому світі, але залишався крафтовим і про українське.

Читати далі

Можливості

Відкрився конкурс грантів для організацій, які працюють з молоддю

Опубліковано

Проєкт “EU4Youth: залучення та розширення можливостей молоді”, що фінансується ЄС, оголосив грантовий конкурс для молодіжних організацій, що працюють у Вірменії, Грузії, Молдові та Україні.

Про ініціативу

Ця грантова програма спрямована на допомогу молодіжним організаціям у впровадженні інноваційних практик залучення молоді.

Сума гранту не повинна перевищувати 15 000 євро на грантовий проєкт. Зацікавлені ГО мають надати (англійською мовою) проєктну пропозицію, бюджет, резюме членів/-кинь команди та реєстраційні документи ГО до 18:00 26 червня 2024 року на адресу olena.kazmazovska@giz.de.

Читати також: Docudays UA: кінофестиваль оприлюднив повну програму

Приорітетні програми

 • залучення молоді з обмеженими можливостями;
 • участь молоді у відновленні України.

Нагадаємо, що Федоров презентував концепцію трансформації українських шкіл.

Фото: https://euneighbourseast.eu/

Читати далі

Можливості

Мінветеранів перезапускає бренд “Створено захисниками”

Опубліковано

Мінветеранів перезапускає бренд “Створено захисниками”. “Створено захисниками” — це бренд Міністерства у справах ветеранів України, що має на меті зробити товари і продукцію, виготовлені ветеранами-підприємцями впізнаваними та популярними.  І цим сприяє розвитку ветеранського бізнесу. 

Про це йдеться на Урядовому порталі.

Тривалий час проєкт був на паузі, але ми відновлюємо його. Наразі спростили алгоритм участі у проєкті для Захисників та Захисниць, оновили договори та форми заяв і вимоги до пакету необхідних документів, аби кількість учасників збільшилася. Наразі їх вже 15. Лише за понад місяць після апгрейду проєкту маркування отримали 10 ветеранських бізнесів.

“Що може бути більш українським, аніж товари, створені ветеранами і ветеранками? Знак “Створено захисниками” робить ветеранські товари впізнаваними на українському ринку. Ми всі разом допомагаємо їм потрапити на полиці українського маркету та зайняти свою впевнену нішу на ринку. Тому прошу споживачів, коли бачите маркування “Створено Захисниками” — купуйте, підтримуйте ветеранське підприємництво та поширюйте інформацію серед друзів, знайомих, рідних. Звертаюся і до ритейлерів долучатися до проєкту ”, — говорить виконуючий обовʼязки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун. 

Читайте також: Електронна черга тепер доступна в усіх військкоматах: Міноборони запустило систему запису онлайн

Також Мінветеранів розширює коло співпраці. І зокрема разом з Мінекономіки планує інтегрувати “Створено захисниками” у проєкт «Зроблено в Україні», ініційований Президентом України Володимиром Зеленським. Спільна концепція вже розробляється.

“Держава стає маркетологом ветеранів-бізнесменів. Адже унікальний бренд “Створено захисниками” популяризує, підсилює та підсвічує ветеранську продукцію на всеукраїнському рівні. І таким чином у ще один спосіб — дякує ветеранам війни за те, що вони захищали свою державу, а тепер підтримують її економіку”, — пояснює заступник Міністра у справах ветеранів Максим Кушнір.

Продукцію, марковану “Створено захисниками”, вже можна зустріти на полицях Сільпо, Новуса, та Ашану. Мінветеранів працює над масштабуванням проєкту. Тому запрошуємо всіх ветеранів-виробників долучитись та подати заявку і перелік документів для отримання права використання бренду “Створено захисниками” на електронну пошту stvoreno@mva.gov.ua  

Пакет документів, що треба зібрати: 

 • паспорт  та посвідчення відповідного статусу заявника
 • ідентифікаційний код або паспорт (для тих, хто відмовився від ІПН);
 • фото, перелік продукції, де буде розміщено зображення, та короткий опис діяльності
 • установчий документ (для юридичних осіб);
 • документ, що підтверджує повноваження заявника діяти від імені юридичної особи (за потреби);
 • документ, що підтверджує загальну кількість найманих працівників, зокрема ветеранів 
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків ветеранів 
 • довідка ОК-5
 1. Заповнюєте заяву про укладення ліцензійного договору про використання графічного зображення «Створено Захисниками».
 2. Надсилаєте документи на електронну адресу: stvoreno@mva.gov.ua та  копію на e-mail: control@mva.gov.ua або на фізичну адресу міністерства: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.
 3. Зачекайте 15 робочих днів з моменту подання документів на відповідь з боку Мінветеранів щодо розгляду та подальшого укладання договору.

Нагадаємо,  у Міноборони створили новий курс для військових.

Фото: Мінветеранів

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство17 години тому

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто...

Можливості2 дні тому

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там...

Суспільство1 тиждень тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство2 тижні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

РЕКЛАМА: