Суспільство
В Україні з’явиться перший туристичний КПП
На Закарпатті вже незабаром має відкритися перший в Україні туристичний контрольно-пропускний пункт на українсько-польському кордоні «Лубня-Волосате».
Про це пише «Карпатський об’єктив» з посиланням на слова голови підкомітету туризму Верховної Ради України Дмитра Нальотова.
Чому це важливо?
За його словами, це буде контрольно-пропускний пункт, що працюватиме на туризм.
«Люди гуляють горами і хочуть потрапити на Закарпаття, але впираються в кордон. А повинні мати змогу безперешкодно потрапити до нас», – зазначив Дмитро Нальотов.
Читайте також: Куди поїхати відпочити на Донеччині? (ВІДЕО)
За словами урядовця, КПП «Лубня-Волосате» стане першою відкритою «брамою» між Європою та Закарпаттям. Туристичні цікавинки Закарпаття перенасичені, сюди їздять тисячі людей, а от не менші цікаві, але менш «розкручені» місця залишаються поза увагою.
Про КПП
Відомо, що перехід «Лубня-Волосате» розміщений на території Ужанського національного парку. Це місце, яке не дуже знають туристи, але, найголовніше, що за 10 кілометрів від цього місця – великий європейський туристичний шлях, який впирається в кордон.
«Якщо ми відкриємо для них «двері», то ці 300 тисяч туристів зможуть піти і до нас», – йдеться у повідомленні.
Які перспективи?
Для успішної реалізації проекту, потрібна ще інфраструктура:
- готелі,
- хостели,
- ресторани,
- дороги,
- екскурсійні маршрути.
Наголошується, що нині приблизно 10 млрд доларів вивозиться нашими туристами з України в інші країни: Турцію, Єгипет тощо. Натомість ввозиться тільки 2 млрд доларів.
Тож потрібно працювати для створення умов для в’їзного туризму. І відкриття КПП «Лубня-Волосате» може стати своєрідною брамою.
Читайте також: Будуємо Україну разом: як волонтери зі всієї країни подорожують та відновлюють Схід
Нагадаємо, шахти Львівщини хочуть відкрити для туристів-екстремалів.
Також на Херсонщині показали унікальну дозорну вежу Вітовта 14 ст.
Як ми повідомляли раніше, на Львівщині з’явилася «Грозова брама».
Головне фото: www.smarttravels.com.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі