Суспільство
В Україні з’явиться перший завод із переробки солодкого перцю
Компанія “Натур світ” планує збудувати завод, де перероблятиме на барвник червоний солодкий перець. Про це в інтерв’ю seeds.org розповів представник компанії Ігор Андрієнко.
За його словами, завод стане першим таким в Україні. Для переробки використовуватимуть китайський гібрид солодкого перцю. Врожай скуповуватимуть у фермерів.
“Цей вид паприки на технічні цілі раніше ніхто не вирощував в нашій країні. І зараз є унікальна можливість створити новий попит і абсолютно новий ринок в овочевому сегменті. Це дасть сільгоспвиробнику культуру, просту в вирощуванні, зі стабільно зростаючим обсягом попиту на неї, з ціною закупівлі, прив’язаною до стабільної валюти і, що також важливо, без вимог “супермаркету” до виду готової продукції”, – розповів Андрієнко.
Які переваги такого заводу?
У 2018 року компанія провела тестове вирощування перцю в 5 областях України – Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській.
Читайте також: Столиця перцю: селище на Закарпатті в рік виробляє 200 тонн паприки
Китайський гібрид потребує мінімільної досушки. Перець висихає прямо на стеблі, тому на дорогу сушильну лінію витрачатись не доведеться.
“Стручок такого перцю – тонкостінний. Відсоток сухих речовин в ньому доходить до 20%. Він солодкий і його можна вирощувати поряд з іншими сортами солодкого перцю без побоювання того, що у них при перезапиленні з’явиться «гіркота»”, – додає представник компанії.
Розрахункова рентабельність вирощування перцю для фермера становить близько 75%.
“При цьому потрібно розуміти, що для нас представляє інтерес весь врожай, вирощений фермером: великі стручки і маленькі, більш насиченого кольору і ті, що не встигли його набрати, цілі і зі слідами ушкодження комахами. Разом зі своїми партнерами ми націлені на будівництво заводу з отримання барвника з цього гібрида паприки. По суті, ми говоримо про створення абсолютно нового сегменту на овочевому ринку України. Це, в свою чергу, також позитивно позначиться на динаміці цін на традиційні овочі”, – говорить Андрієнко.
Шукають виробників
Як розповів пан Андрієнко, план на 2019 рік – посіяти і отримати готовий продукт (сушені стручки паприки) з площі мінімум 100 га. У перспективі будівництва заводу потрібні промислові площі виробництва – це вже від 1000 гектар.
“За 2019 рік ми плануємо максимально популяризувати даний гібрид паприки в Україні. І тому сьогодні ми готові контрактуватися з виробниками, що мають можливість вирощувати даний гібрид на будь-якій площі – нам не важливо, вирощує людина 10 соток або 10 га – ми готові забрати у нього весь урожай”, – каже представник компанії.
Читайте також: Як продавати лохину на Фейсбук і заробити мільйон
Як він зауважує, такий продукт стане цікавим європейському та американському ринку. На світовому ринку основний постачальник даного барвника – Китай, але там неможливо вирощувати паприку без використання дуже великої кількості хімії. В Україні ж вдалося виростити продукт гарної якості з мінімальним використанням агрохімії.
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі