

Суспільство
В Україні висадили мільйонне дерево у рамках проєкту Greening of the Planet
У суботу, 10 квітня, по всій території України та у 100 країнах світу пройшла Акція «1 млн дерев за 1 день у 100 країнах світу» у рамках глобального екологічного проєкту Greening of the Planet.
Про це повідомили у пресслужбі екологічного проєкту «Озеленення планети»
Мета проєкту
Ціллю Greening of the Planet є привернути увагу до проблем глобального потепління та відновлення екосистеми планети. Сформувати позитивний імідж України у світі через колективну історію успіху та об’єднання людей по всьому світу.
Як відбувалася акція?
Кожна область України та іноземні країни вибрали для себе певні види дерев, які притаманні саме їхнім регіонам/країнам і присвятила їх висадження героям війни, темі миру, дружби, родині і відновленню занедбаних зон відпочинку.
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

У Київській області основна локація по висадженні іменних дерев представників влади, дипломатів іноземних країн, організаторів, національних партнерів та інфлюенсерів проєкту «Greening of the Planet» розміщувалась у лісосмузі в Пущі-Водиці.
Читайте також: Екотовари руками незрячих. Історія вінницького підприємства «КлубОк»
Там на території лісу організатори забезпечили онлайн-зв’язок з іншими областями України та іноземними країнами, які також сьогодні висаджували дерева.

Час від часу кожен співорганізатор виходив в ефір, під час якого розповідав і показував, як проходить реалізація Акції у їхній місцевості. Все це транслювалось на великому екрані.

Паралельно між онлайн-включеннями з певними відрізками в часі та з дотриманням всіх карантинних вимог у лісі висаджували іменні дерева представники влади, учасники бізнес-клубів «CEO Club Ukraine» та «Business Woman Club». Дипломати висадили Дипломатичну алею, партнери – Партнерську, а блогери – Алею інфлюенсерів.
Читайте також: Як створювався потужний екопроєкт «Україна без сміття» (ВІДЕО)
Мільйонним деревом стала ялинка.

Нагадаємо, в Україні стартував Всеукраїнський екоконкурс «Мішечок».
Як ми повідомляли раніше, німецька компанія інвестує 130 млн грн у будівництво сміттєпереробного заводу на Рівненщині.
Усі фото: greeningplanet.org.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.