Технології
В Україні вперше почали використовувати ШІ для діагностики туберкульозу
В Україні три лікарні почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. Йдеться про фтизіопульмонологічні центри Івано-Франківської, Львівської та Сумської області.
Про новину повідомили на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України.
За інформацією, надсучасне обладнання вже встановлене та використовується. Медичні працівники пройшли відповідний тренінг.
Відомо, що штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів. Це й дозволяє виявити ураження з імовірністю від 1% до 100%.
Новітнє обладнання передали за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Читайте також: Як безготівка робить життя зручнішим. Чотири історії з прогулянки Києвом
Штучний інтелект для автоматизованої обробки діагностичних даних успішно використовується у понад 40 країнах світу.
Чому це важливо
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є другою за розповсюдженням причиною смерті у світі. Понад 10 мільйонів людей продовжують щороку хворіти на туберкульоз. Діагностика, раннє виявлення захворювання та дисципліна у дотриманні рекомендацій лікаря є секретом успішного лікування.
На сучасному етапі Україна належить до групи країн з високим рівнем захворювання на туберкульоз. За прогнозами фахівців, повномасштабна війна Росії проти України може призвести до погіршення ситуації. Тому Центр громадського здоров’я за підтримки партнерів вживає всіх необхідних заходів на національному та регіональному рівнях для протидії захворюванню, зокрема — запроваджує нові рішення для покращення ефективності діагностики захворювання.
Нагадаємо, застосунок на базі ШІ для незрячих від Google став доступним українською.
Раніше ми повідомляли, що в Івано-Франківську обласний фтизіопульмонологічний центр отримав комплект штучного інтелекту, який аналізуватиме рентгенівські знімки.
Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Коментарі