Суспільство
В Україні вчетверте відбудеться День добрих справ #ЩедрийВівторок
В Україні вчетверте проведуть День добрих справ #ЩедрийВівторок. Цьогоріч він припадає на 30 листопада.
Це глобальний рух, що мотивує людей творити добро та допомагати тим, хто цього потребує. Долучатися до добрих справ українців закликає один з ініціаторів – благодійний фонд Zagoriy Foundation.
#ЩедрийВівторок – частина глобальної акції #GivingTuesday, що зародилася в США. Головна ідея – популяризувати благодійність, показати, що творити добро просто і приємно. #ЩедрийВівторок відкриває нові горизонти благодійності, а його проєкти мають довготривалий вплив на суспільство.
Читайте також: «Це не бомжі, а люди». Історія львівської «Оселі», яка допомагає безпритульним відчути себе потрібними та почати нове життя
Торік в Україні до акції приєдналися 126 тисяч учасників. Організатори сподіваються, що цього вівторка їх буде ще більше, адже долучитися до Дня добрих справ може кожен, а допомога не обмежується лише грошима. Можна поширити інформацію про ту чи іншу добру справу, вкласти свій час або талант, стати волонтером тощо. Можна віддати речі на благодійність, допомогти сусідам чи просто відповідально ставитися до навколишнього середовища.
До Дня добрих справ уже анонсували понад 350 акцій. Їх ініціюють громадські організації, бізнеси, школи, садочки, спеціалізовані навчальні заклади. Увесь перелік можна переглянути на Мапі добра та стати частиною тієї з них, яка сподобається за ідеєю чи підійде за географічним розташуванням.
Важливою частиною благодійної ініціативи є розголос у соціальних мережах. Вони пропонують не лише робити добрі справи, а й сміливо розповідати про них, своїм прикладом заохочуючи інших людей також долучатися до Щедрого Вівторка та благодійної діяльності загалом. Для цього навіть придумали спеціальну інформаційну кампанію «Добро має звучати голосно».
Про фонд
Благодійний фонд Zagoriy Foundation був створений у 2015 році родиною Загорій, бенефіціарами фармацевтичної компанії «Дарниця». Місією фонду є розвиток культури благодійності в Україні. В цьому напрямі фонд впроваджує сталі проєкти й окремі активності.
Читайте також: «Олені Святого Миколая» збирають подарунки для дітей з Донбасу (ВІДЕО)
Нагадаємо, оголосили національний конкурс «Благодійна Україна» на кращі волонтерські ініціативи.
Фото: facebook.com/GivingTuesdayUA.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі