Суспільство
В Україні створили віртуальний музей бортництва
У межах Національного проєкту “Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі”, який втілювався у трьох областях – Київській, Житомирській та Рівненській, – в Україні створили сайт “Віртуальний музей бортництва“.
Про це пише Укрінформ.
Ідея проєкту
Зазначається, що ідея проєкту полягала в тому, щоб систематизувати все, що нам доступно з бортництва – історія бортництва, традиції, сучасний стан, стан побутування.
Віртуальний сайт бортництва працює у вільному доступі. Зараз це за масштабами єдина платформа в Україні, яка презентує цю традицію.
Унікальність традиції бортництва в тому, що вона існує майже у незмінному вигляді з часів давньої Русі до сьогодення.
Читайте також: Як ваш товар може потрапити на полиці супермаркетів. Підказки від ТМ Galicia
Платформа об’єднує віртуальні філії цього музею, розташовані на території музейних установ у трьох областях України – Київській, Житомирській та Рівненській, де багаті традиції бортництва та бджолярства і є відповідні експозиції.
На сайті розміщені статті, відео- та фотогалереї, є й сторінка для дітей “Цікаве бортництво”.
Про музей
Віртуальний музей містить фотовиставку “Борт. Життя. Полісся”, створену в межах досліджень. Це інформація, отримана під час польових досліджень у трьох областях від бортників, з архівів, від краєзнавців.
Наголошується, що проєкт виявився дуже великим за масштабами – не тільки щодо охоплення території, а й за фахівцями, які були до нього залучені, – це археологи, історики, екологи, етнографи, краєзнавці. Це зробило його багатогранним. Втілювався проєкт впродовж чотирьох з половиною місяців.
Проєкт “Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі” реалізований за підтримки Українського культурного фонду.
Читайте також: Як не намокнути восени: 8 стильних дощовиків від українських брендів
Нагадаємо, на Закарпатті з’явилося бджолине «село».
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили музей лісового бджільництва.
Головне фото: virtmuseum.uccs.org.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі