Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
мережі супермаркетів мережі супермаркетів

Суспільство

Як ваш товар може потрапити на полиці супермаркетів. Підказки від ТМ Galicia

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Приблизно 30% товарів в Україні продаються через мережі супермаркетів. Якщо домовитися з ними про співпрацю – проблем зі збутом не буде. Як новачкові працювати з супермаркетами

Для кожного виробника важливо не тільки випустити якісну продукцію, але і вчасно її продати. Існує кілька каналів дистрибуції товарів. Найпопулярніший для підприємців-початківців – це продажі через інтернет-магазин або instagram. Але якщо бізнес розростається, потрібні додаткові варіанти. Для виробника серветок (необов’язково відкривати своє виробництво, замовлення можна розміщувати на «сторонньому» підприємстві) це можуть бути кафе, бари чи готелі. А виробнику одягу підійдуть і невеликі лотки на ринках. Але найцікавішим каналом для збуту продукції є мережі супермаркетів. Досить підписати угоду на поставку продукції – і справа в капелюсі. Але все не так просто.

ШоТам розпитав експертів, як правильно проводити переговори з торгівельними мережами

Як підготуватися до переговорів?

Полиці в супермаркеті – не безмежні і мережі зацікавлені у продажу найбільш ходової продукції. Їм вигідно, щоб товари знаходили покупця якнайшвидше. Тому продукти виробників-новачків під невідомою торговою маркою вони беруть вкрай неохоче. Щоб переконати представника торгової мережі супермаркетів працювати з новинкою, потрібно підготуватися і подумати над аргументами. Починати співпрацю бажано не з повного асортименту, а з чотирьох-п’яти найбільш ходових позицій. Можливо, пропонувати продукцію варто не в усіх магазинах мережі.

Якщо компанія випускає, наприклад, шоколадний батончик з натурального шоколаду по 40 грн за 30 грам, то він буде погано продаватися в спальних масивах. Проте може виявитися популярним в магазинах, які знаходяться в центральній частині міста або в великих житлових комплексах-новобудовах. Можливо, варто віддати перевагу преміальним супермаркетам.

Читайте також: На Запоріжжі побудують завод із переробки соняшнику

Виробник, що має надлишкові виробничі потужності, може запропонувати рітейлеру глибшу співпрацю. Частину продукції мережі випускають під власною торговою маркою (private label), замовлення на випуск продукції під якою вони розміщують на виробництвах сторонніх компаній. За таким принципом можна випускати молочні та м’ясні продукти, серветки, чай і навіть пральні порошки. Якщо виробник готовий випускати продукцію для мережі супермаркетів, йому буде простіше домовитися і про розширення асортименту товарів під власною торговою маркою. «Все рітейлери дивляться на країни ЄС і вважають, що частка private label в асортименті магазину повинна становити не менше 40%. В Україні вона набагато нижча », – говорить операційний директор кондитерської ТМ Galicia Юрій Євенко.

Хто такі мерчендайзери у мережі супермаркетів?

Після підписання договору з торговою мережею необхідно контролювати, щоб продукція завжди була на полицях. Викладкою товарів повинні займатися співробітники супермаркетів, але під час свят, вихідних і часто у вечірній час вони просто не встигають викласти всю продукцію на прилавок. І виявляється, що товар може бути на складі магазину, а на полицях – порожнеча. Що робити в такій ситуації?

Компанія-виробник наймає мерчендайзерів, обов’язок яких – щодня відвідувати супермаркети і перевіряти, чи вистачає продукції на полицях і чи в правильному порядку вона розміщена. У кожного виробника є свої вимоги до викладки товарів на полицях магазинів.

Що таке додаткові місця продажів у мережі супермаркетів?

Договір з мережею супермаркетів ще не означає, що продукцію виробника побачить споживач. Пакет соку або рибні консерви можуть покласти на поличку, яка знаходиться занадто високо, або на рівні підлоги. Це дуже незручні місця для споживачів. Найкращий варіант для полиць- рівень навпроти людських очей. Його ще часто називають «золотою полицею». Щоб поставити свій товар на це місце, необхідно додатково заплатити.

У магазинах існують і додаткові місця продажу. Це можуть бути палети посеред залу або стенди. Наприклад, поряд з полицями, де стоїть пиво, можуть встановити невеликий стенд зі снеками певної торгової марки. Це дозволяє збільшити продажі. Ще одне непогане місце для виробників «дрібних товарів» – жувальних гумок, шоколадних батончиків, печиво та ін. – це прикасова зона. За можливість продавати там товар теж потрібно додатково платити. «Але продажі в окремих зонах дійсно ростуть, оскільки споживач наштовхується на продукт в місці, де немає конкурентів», – каже Юрій Євенко. Найкращі результати вони показують в передсвятковий період, коли споживачі не надто економлять. Але поставити свою палету посеред залу – це додаткові витрати. Суми дуже відрізняються в залежності від виробника і виду товарів.

За що треба платити супермаркету?

При підписанні договору, виробник платить супермаркетам за кілька видів послуг. Як правило, це ретробонус, тобто компанія повертає магазину певний відсоток від обсягу продажів. Його розмір в залежності від групи товарів може коливатися від 10% до 15%.

Додаткові витрати – це маркетинговий бюджет. Це кошти, які супермаркети витрачають на просування продукції виробника в своїх магазинах. Наприклад, друкують рекламні буклети з акціями, роблять оголошення по мегафону або дозволяють проводити різні маркетингові заходи. Один з найпопулярніших заходів – це безкоштовна дегустація продукції для споживачів або проведення безпрограшних лотерей.

Читайте також: Українська агрофірма запустила насіннєвий комплекс на сонячних батареях

Супермаркети беруть плату і за логістику. Виробник привозить продукцію до розподільчого центру, а автомобілі мережі вже розвозять її по магазинах. І за це теж треба платити. Сумарно, за словами директора компанії, яка займається виробництвом продуктів харчування, витрати на маркетинг становлять 20-25% від обсягів продажу.

Які нюанси треба передбачити в договорі?

В Україні, на відміну від багатьох інших країн світу або Європи, законодавчо не прописані умови співробітництва між мережами супермаркетів та постачальниками, тому всі керуються договорами, говорить керуючий партнер юридичної компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець. «У документі може бути дуже багато нюансів, які потрібно вивчити не поспішаючи, прорахувати всі ризики. Можливо, на таких умовах поставляти товар в магазин невигідно », – говорить він.

В угоді, наприклад, може бути прописаний штраф за несвоєчасну поставку продукції, термін повернення коштів за товар (в середньому становить 40-60 днів після доставки), процедура приймання продукції та багато інших нюансів.

Суспільство

Компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ

Опубліковано

У Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Деталі співпраці

Минулого місяця військова частина в Україні звернулася до компанії Evolve Dynamics з проханням внести зміни в технологію, щоб зробити її безпечнішою для операторів.

Читати також: Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Співробітники компанії придумали, як відокремити радіоблок безпілотника від його управління. Після надсилання інструкцій військова частина змогла успішно впровадити зміни протягом 24 годин після запиту.

Виконавчий директор Evolve Dynamics Майк Дьюхерст, який щомісяця відвідує Україну, вирішив підтримати модифікацію після того, як дізнався, що солдати планували оплатити її самостійно. Evolve Dynamics доставила до України 100 безпілотників Sky Mantis, що робить її одним з провідних британських постачальників безпілотних апаратів в Україну, повідомили в компанії.

Нагадаємо, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Evolve Dynamics

Читати далі

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство22 години тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: