Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
мережі супермаркетів мережі супермаркетів

Суспільство

Як ваш товар може потрапити на полиці супермаркетів. Підказки від ТМ Galicia

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Приблизно 30% товарів в Україні продаються через мережі супермаркетів. Якщо домовитися з ними про співпрацю – проблем зі збутом не буде. Як новачкові працювати з супермаркетами

Для кожного виробника важливо не тільки випустити якісну продукцію, але і вчасно її продати. Існує кілька каналів дистрибуції товарів. Найпопулярніший для підприємців-початківців – це продажі через інтернет-магазин або instagram. Але якщо бізнес розростається, потрібні додаткові варіанти. Для виробника серветок (необов’язково відкривати своє виробництво, замовлення можна розміщувати на «сторонньому» підприємстві) це можуть бути кафе, бари чи готелі. А виробнику одягу підійдуть і невеликі лотки на ринках. Але найцікавішим каналом для збуту продукції є мережі супермаркетів. Досить підписати угоду на поставку продукції – і справа в капелюсі. Але все не так просто.

ШоТам розпитав експертів, як правильно проводити переговори з торгівельними мережами

Як підготуватися до переговорів?

Полиці в супермаркеті – не безмежні і мережі зацікавлені у продажу найбільш ходової продукції. Їм вигідно, щоб товари знаходили покупця якнайшвидше. Тому продукти виробників-новачків під невідомою торговою маркою вони беруть вкрай неохоче. Щоб переконати представника торгової мережі супермаркетів працювати з новинкою, потрібно підготуватися і подумати над аргументами. Починати співпрацю бажано не з повного асортименту, а з чотирьох-п’яти найбільш ходових позицій. Можливо, пропонувати продукцію варто не в усіх магазинах мережі.

Якщо компанія випускає, наприклад, шоколадний батончик з натурального шоколаду по 40 грн за 30 грам, то він буде погано продаватися в спальних масивах. Проте може виявитися популярним в магазинах, які знаходяться в центральній частині міста або в великих житлових комплексах-новобудовах. Можливо, варто віддати перевагу преміальним супермаркетам.

Читайте також: На Запоріжжі побудують завод із переробки соняшнику

Виробник, що має надлишкові виробничі потужності, може запропонувати рітейлеру глибшу співпрацю. Частину продукції мережі випускають під власною торговою маркою (private label), замовлення на випуск продукції під якою вони розміщують на виробництвах сторонніх компаній. За таким принципом можна випускати молочні та м’ясні продукти, серветки, чай і навіть пральні порошки. Якщо виробник готовий випускати продукцію для мережі супермаркетів, йому буде простіше домовитися і про розширення асортименту товарів під власною торговою маркою. «Все рітейлери дивляться на країни ЄС і вважають, що частка private label в асортименті магазину повинна становити не менше 40%. В Україні вона набагато нижча », – говорить операційний директор кондитерської ТМ Galicia Юрій Євенко.

Хто такі мерчендайзери у мережі супермаркетів?

Після підписання договору з торговою мережею необхідно контролювати, щоб продукція завжди була на полицях. Викладкою товарів повинні займатися співробітники супермаркетів, але під час свят, вихідних і часто у вечірній час вони просто не встигають викласти всю продукцію на прилавок. І виявляється, що товар може бути на складі магазину, а на полицях – порожнеча. Що робити в такій ситуації?

Компанія-виробник наймає мерчендайзерів, обов’язок яких – щодня відвідувати супермаркети і перевіряти, чи вистачає продукції на полицях і чи в правильному порядку вона розміщена. У кожного виробника є свої вимоги до викладки товарів на полицях магазинів.

Що таке додаткові місця продажів у мережі супермаркетів?

Договір з мережею супермаркетів ще не означає, що продукцію виробника побачить споживач. Пакет соку або рибні консерви можуть покласти на поличку, яка знаходиться занадто високо, або на рівні підлоги. Це дуже незручні місця для споживачів. Найкращий варіант для полиць- рівень навпроти людських очей. Його ще часто називають «золотою полицею». Щоб поставити свій товар на це місце, необхідно додатково заплатити.

У магазинах існують і додаткові місця продажу. Це можуть бути палети посеред залу або стенди. Наприклад, поряд з полицями, де стоїть пиво, можуть встановити невеликий стенд зі снеками певної торгової марки. Це дозволяє збільшити продажі. Ще одне непогане місце для виробників «дрібних товарів» – жувальних гумок, шоколадних батончиків, печиво та ін. – це прикасова зона. За можливість продавати там товар теж потрібно додатково платити. «Але продажі в окремих зонах дійсно ростуть, оскільки споживач наштовхується на продукт в місці, де немає конкурентів», – каже Юрій Євенко. Найкращі результати вони показують в передсвятковий період, коли споживачі не надто економлять. Але поставити свою палету посеред залу – це додаткові витрати. Суми дуже відрізняються в залежності від виробника і виду товарів.

За що треба платити супермаркету?

При підписанні договору, виробник платить супермаркетам за кілька видів послуг. Як правило, це ретробонус, тобто компанія повертає магазину певний відсоток від обсягу продажів. Його розмір в залежності від групи товарів може коливатися від 10% до 15%.

Додаткові витрати – це маркетинговий бюджет. Це кошти, які супермаркети витрачають на просування продукції виробника в своїх магазинах. Наприклад, друкують рекламні буклети з акціями, роблять оголошення по мегафону або дозволяють проводити різні маркетингові заходи. Один з найпопулярніших заходів – це безкоштовна дегустація продукції для споживачів або проведення безпрограшних лотерей.

Читайте також: Українська агрофірма запустила насіннєвий комплекс на сонячних батареях

Супермаркети беруть плату і за логістику. Виробник привозить продукцію до розподільчого центру, а автомобілі мережі вже розвозять її по магазинах. І за це теж треба платити. Сумарно, за словами директора компанії, яка займається виробництвом продуктів харчування, витрати на маркетинг становлять 20-25% від обсягів продажу.

Які нюанси треба передбачити в договорі?

В Україні, на відміну від багатьох інших країн світу або Європи, законодавчо не прописані умови співробітництва між мережами супермаркетів та постачальниками, тому всі керуються договорами, говорить керуючий партнер юридичної компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець. «У документі може бути дуже багато нюансів, які потрібно вивчити не поспішаючи, прорахувати всі ризики. Можливо, на таких умовах поставляти товар в магазин невигідно », – говорить він.

В угоді, наприклад, може бути прописаний штраф за несвоєчасну поставку продукції, термін повернення коштів за товар (в середньому становить 40-60 днів після доставки), процедура приймання продукції та багато інших нюансів.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: