Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
мережі супермаркетів мережі супермаркетів

Суспільство

Як ваш товар може потрапити на полиці супермаркетів. Підказки від ТМ Galicia

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Приблизно 30% товарів в Україні продаються через мережі супермаркетів. Якщо домовитися з ними про співпрацю – проблем зі збутом не буде. Як новачкові працювати з супермаркетами

Для кожного виробника важливо не тільки випустити якісну продукцію, але і вчасно її продати. Існує кілька каналів дистрибуції товарів. Найпопулярніший для підприємців-початківців – це продажі через інтернет-магазин або instagram. Але якщо бізнес розростається, потрібні додаткові варіанти. Для виробника серветок (необов’язково відкривати своє виробництво, замовлення можна розміщувати на «сторонньому» підприємстві) це можуть бути кафе, бари чи готелі. А виробнику одягу підійдуть і невеликі лотки на ринках. Але найцікавішим каналом для збуту продукції є мережі супермаркетів. Досить підписати угоду на поставку продукції – і справа в капелюсі. Але все не так просто.

ШоТам розпитав експертів, як правильно проводити переговори з торгівельними мережами

Як підготуватися до переговорів?

Полиці в супермаркеті – не безмежні і мережі зацікавлені у продажу найбільш ходової продукції. Їм вигідно, щоб товари знаходили покупця якнайшвидше. Тому продукти виробників-новачків під невідомою торговою маркою вони беруть вкрай неохоче. Щоб переконати представника торгової мережі супермаркетів працювати з новинкою, потрібно підготуватися і подумати над аргументами. Починати співпрацю бажано не з повного асортименту, а з чотирьох-п’яти найбільш ходових позицій. Можливо, пропонувати продукцію варто не в усіх магазинах мережі.

Якщо компанія випускає, наприклад, шоколадний батончик з натурального шоколаду по 40 грн за 30 грам, то він буде погано продаватися в спальних масивах. Проте може виявитися популярним в магазинах, які знаходяться в центральній частині міста або в великих житлових комплексах-новобудовах. Можливо, варто віддати перевагу преміальним супермаркетам.

Читайте також: На Запоріжжі побудують завод із переробки соняшнику

Виробник, що має надлишкові виробничі потужності, може запропонувати рітейлеру глибшу співпрацю. Частину продукції мережі випускають під власною торговою маркою (private label), замовлення на випуск продукції під якою вони розміщують на виробництвах сторонніх компаній. За таким принципом можна випускати молочні та м’ясні продукти, серветки, чай і навіть пральні порошки. Якщо виробник готовий випускати продукцію для мережі супермаркетів, йому буде простіше домовитися і про розширення асортименту товарів під власною торговою маркою. «Все рітейлери дивляться на країни ЄС і вважають, що частка private label в асортименті магазину повинна становити не менше 40%. В Україні вона набагато нижча », – говорить операційний директор кондитерської ТМ Galicia Юрій Євенко.

Хто такі мерчендайзери у мережі супермаркетів?

Після підписання договору з торговою мережею необхідно контролювати, щоб продукція завжди була на полицях. Викладкою товарів повинні займатися співробітники супермаркетів, але під час свят, вихідних і часто у вечірній час вони просто не встигають викласти всю продукцію на прилавок. І виявляється, що товар може бути на складі магазину, а на полицях – порожнеча. Що робити в такій ситуації?

Компанія-виробник наймає мерчендайзерів, обов’язок яких – щодня відвідувати супермаркети і перевіряти, чи вистачає продукції на полицях і чи в правильному порядку вона розміщена. У кожного виробника є свої вимоги до викладки товарів на полицях магазинів.

Що таке додаткові місця продажів у мережі супермаркетів?

Договір з мережею супермаркетів ще не означає, що продукцію виробника побачить споживач. Пакет соку або рибні консерви можуть покласти на поличку, яка знаходиться занадто високо, або на рівні підлоги. Це дуже незручні місця для споживачів. Найкращий варіант для полиць- рівень навпроти людських очей. Його ще часто називають «золотою полицею». Щоб поставити свій товар на це місце, необхідно додатково заплатити.

У магазинах існують і додаткові місця продажу. Це можуть бути палети посеред залу або стенди. Наприклад, поряд з полицями, де стоїть пиво, можуть встановити невеликий стенд зі снеками певної торгової марки. Це дозволяє збільшити продажі. Ще одне непогане місце для виробників «дрібних товарів» – жувальних гумок, шоколадних батончиків, печиво та ін. – це прикасова зона. За можливість продавати там товар теж потрібно додатково платити. «Але продажі в окремих зонах дійсно ростуть, оскільки споживач наштовхується на продукт в місці, де немає конкурентів», – каже Юрій Євенко. Найкращі результати вони показують в передсвятковий період, коли споживачі не надто економлять. Але поставити свою палету посеред залу – це додаткові витрати. Суми дуже відрізняються в залежності від виробника і виду товарів.

За що треба платити супермаркету?

При підписанні договору, виробник платить супермаркетам за кілька видів послуг. Як правило, це ретробонус, тобто компанія повертає магазину певний відсоток від обсягу продажів. Його розмір в залежності від групи товарів може коливатися від 10% до 15%.

Додаткові витрати – це маркетинговий бюджет. Це кошти, які супермаркети витрачають на просування продукції виробника в своїх магазинах. Наприклад, друкують рекламні буклети з акціями, роблять оголошення по мегафону або дозволяють проводити різні маркетингові заходи. Один з найпопулярніших заходів – це безкоштовна дегустація продукції для споживачів або проведення безпрограшних лотерей.

Читайте також: Українська агрофірма запустила насіннєвий комплекс на сонячних батареях

Супермаркети беруть плату і за логістику. Виробник привозить продукцію до розподільчого центру, а автомобілі мережі вже розвозять її по магазинах. І за це теж треба платити. Сумарно, за словами директора компанії, яка займається виробництвом продуктів харчування, витрати на маркетинг становлять 20-25% від обсягів продажу.

Які нюанси треба передбачити в договорі?

В Україні, на відміну від багатьох інших країн світу або Європи, законодавчо не прописані умови співробітництва між мережами супермаркетів та постачальниками, тому всі керуються договорами, говорить керуючий партнер юридичної компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець. «У документі може бути дуже багато нюансів, які потрібно вивчити не поспішаючи, прорахувати всі ризики. Можливо, на таких умовах поставляти товар в магазин невигідно », – говорить він.

В угоді, наприклад, може бути прописаний штраф за несвоєчасну поставку продукції, термін повернення коштів за товар (в середньому становить 40-60 днів після доставки), процедура приймання продукції та багато інших нюансів.

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Суспільство

UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування

Опубліковано

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.

Про це повідомили в UNITED24.

Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.

Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:

  • Високопільська лікарня (Херсонська область);
  • Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
  • школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо4 дні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура1 тиждень тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...