Технології
В Україні створили платформу для науковців, які постраждали від війни
В Україні створили платформу «Наука в небезпеці». Вона присвячена дослідникам, які постраждали через війну.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки України.
Відомо, що платформу презентувала громадська організація Куншт. Платформа «Наука в небезпеці» (Science at Risk) доступна за лінком.
«Наука під загрозою» — нова платформа для вчених, які постраждали від війни. Це спільнота та веб-платформа, спрямована на популяризацію досвіду українських вчених, пошук міжнародних партнерів і донорів, а також розповідь історії українських вчених під час війни для широкої аудиторії.
Десятки наукових установ були зруйновані або окуповані, а сотні вчених були змушені залишити свої домівки, дослідження чи робочі місця.
Чим допоможе проєкт?
- Популяризувати експертизу українських учених.
- Знаходити міжнародних партнерів і донорів.
- Розповідати історії українських науковців під час війни.
Читайте також: Що подивитися у вихідні? «Життя на межі», «Я працюю на цвинтарі» і «Толока». 10 українських фільмів – радять ШоТам і Такфлікс
Планується, що українські науковці працюватимуть в експертних робочих групах, аналізуватимуть ситуацію в Україні та шукатимуть шляхи вирішення як нагальних, так і довгострокових проблем у розвитку науки та освіти.
Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Alfred P. Sloan Foundation та за сприяння Міністерства освіти та науки України і Національного фонду досліджень. Відповідальна за реалізацію проєкту ГО «Куншт».
Нагадаємо, у Вінниці молоді науковці створили гібридну сонячну електростанцію.
Також ми розповідали, як харківські науковці дослідили наднову зірку Кассіопею А.
Фото: facebook.com/UAMON.
Коментарі