Українець Євгеній Трончук розробив платформу, яка збирає українськомовний контент для дітей будь-якого віку – казки, колискові, мультсеріали та відео дитячих блогерів.
Донька Трончука любить дивитися мультики на YouTube, однак там важко обмежити російськомовний контент. Крім того, платформа часто рекомендує «трешові» відео, контент для дорослих та нав’язливі Shorts, які Євгеній вважає шкідливими навіть для дорослих.
YouTube Kids також не вирізняється великою кількістю якісних відео українською мовою. Тож розробник вирішив створити окремий сайт – «схожий на YouTube, але з відібраними мультиками українською озвучкою і з адекватною тематикою».
Усі відео на сайті поширюються з YouTube з дозволу платформи. При перегляді в плеєрі видно назву каналу, зазначив Євгеній. Зараз сайт допрацьовують і наповнюють контентом.
Нагадаємо, що талановиті діти Донеччини можуть отримати щорічні творчі стипендії.
Марія Кобець стала ковалькою замість чоловіка. Жінка полишила роботу в музеї, коли того мобілізували на війну. Щоб кузня не занепала, жінка навчилася розпалювати горно та працювати лещатами, і сама викувала вже понад 100 виробів. Повне відео про історію жінки дивіться на ютуб-каналі ШоТам.
Марія Кобець працювала науковою співробітницею в Чернігівському обласному історичному музеї. У 2018 році пішла в декретну відпустку — тоді в неї народився син Олег. Під час декрету допомагала чоловікові відкрити власну кузню. Андрій кував вироби, а марія знімала відео для соцмереж. І час від часу піддивлялася за роботою чоловіка з ковадлом, щоби й самій щось змайструвати в майбутньому.
Та в червні 2022 року Андрій пішов захищати Україну. Водночас Марії лишався місяць до виходу з декрету. Але вона не могла змиритися, що кузня стоятиме зачинена.
Повне відео про нову роботу Марії можете переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що айтівець та архітекторка успадкували яблуневий сад на десять гектарів та впроваджують інноваційні методи ведення господарства.
За вересень у Києві демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок, які розмістили з порушеннями вимог дизайн-коду.
Про це повідомили в управлінні з питань реклами КМДА
Демонтажі здійснювалися на вулицях Клавдіївській, Антоновича, Анни Ахматової, Єлизавети Чавдар, Преображенській та за іншими адресами міста. Найбільше конструкцій прибрали у Дарницькому районі — понад 500.
Фото: фейсбук-сторінка КиїврекламаФото: фейсбук-сторінка КП «Київреклама»Фото: фейсбук-сторінка КП «Київреклама»
«Загалом за вересень місто очистили від 11500 квадратних метрів реклами. Хочемо, щоб кількість незаконних конструкцій зменшувалася, а частка законних — зростала. Для цього необхідно дотримуватися дизайн-коду, який діє у місті. До того ж тепер стало легше отримати документ на вивіску (конструкцію площею до 3 квадратних метрів), адже відновив свою роботу онлайн-сервіс з оформлення», — написали в управлінні з питань реклами.
Нагадаємо, що у Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде
До Дня художника України, який відзначають 13 жовтня, у Києві стартував масштабний мистецький проєкт. На ньому представили сучасне українське образотворче мистецтво у багатьох напрямках та стилях.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Експозиція виставки
Фото: МКСК
Експозиція складається з двох частин: перша — роботи членів Національної спілки художників України з усіх регіонів країни, серед яких Микола Кутняхов, Костянтин Чернявський, Марія Полякова, Віктор Ковтун, Любов Миленька та інші.
Друга частина виставки — картини претендентів на вступ до Спілки, таких як Сергій Григор’єв і Юлія Новицька.
Фото: МКСК
«В експозиції представлені різноманітні твори: від абстрактних до класичних полотен, а також скульптура та графіка, однак переважає традиційне мистецтво, що є характерним для класичної школи представників НСХУ.Цікавим аспектом виставки є поєднання робіт на військову тематику з тими, що демонструють красу природи, відволікаючи від важких емоцій війни. Це має особливе значення в нинішній час», — написали в пресслужбі.
Директор Дирекції виставок НСХУ Ігор Волощук назвав захід «мистецькою релаксацією», яка нині має попит серед українців.
«Попри сумніви щодо доцільності проведення таких заходів в умовах постійних тривог, ракетних атак та обстрілів, ми прийняли це рішення, і не пошкодували», — сказав він.
Фото: МКСК
Голова Київської організації НСХУ Микола Кутняхов зауважив, що в умовах війни такі заходи стають проявом громадянської позиції митців. Художники продовжують творити яскраві роботи, які не тільки підтримують моральний дух громадян, а й об’єднують націю.
Виставка триватиме до 27 жовтня в Центральному будинку художника.
Нагадаємо, що три громади встановили новий національний рекорд за кількістю прочитаних книг.
Коментарі