Відтепер можна відвідати віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Як зазначили у пресслужбі, проєкт зі створення віртуальної галереї покликаний зберегти унікальну архівну колекцію ХНАТОБ від ризиків, пов’язаних з війною.
Особливу увагу в цифровій колекції приділили національним операм та балетам, оскільки деякі всеукраїнські й світові прем’єри відбулися саме в Харкові. Зокрема, опера «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, перший український балет «Пан Каньовський» Михайла Вериківського тощо.
«Творам українських митців присвятили спеціальну віртуальну екскурсію, яка віддзеркалить шлях театру від використання колоніальної музичної спадщини до створення національного мистецького продукту. Також у галереї очікуються твори європейських композиторів та митців з Азербайджану, Вірменії, Грузії та інших країн», — написали в міністерстві.
Автори проєкту прагнули створити максимально широку панораму розвитку оперно-балетного мистецтва у Харкові. Тож, крім музейної колекції ХНАТОБ, у віртуальній галереї представлені цікаві експонати з фондів київського Музею театрального, музичного та кіномистецтва України й Харківського художнього музею, а також приватних колекцій.
«Понад рік нашої роботи з підготовки матеріалів, перемовин з музеями й колекціонерами, роботи в архівах, відбору експонатів, їх фотографування, сканування, ретушування, описання, каталогізація дали свій результат — перший в Україні віртуальний музей оперного театру працює. На першому етапі роботи над проєктом, цьогоріч, віртуальна галерея налічуватиме близько шість тисяч експонатів. Це ескізи декорацій, унікальні костюми постановок театру різних часів, афіші, фотографії, програмки», — зазначили в оперному театрі.
Нині у співпраці з музейниками Києва та Харкова тривають роботи над каталогізацією найцінніших експонатів, атрибуцією архівних матеріалів та їхньою диджиталізацією.
Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.
Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.
Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.
15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у рамках якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму, дитини, дитинство якої наповнене дорослими труднощами.
Про це повідомляють представники благодійного фонду.
Які діти отримають подарунки?
Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування.
Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».
«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця БФ Твоя опора Валерія Татарчук.
Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративна косметика, колонка, щоб слухати улюблену музику, кінетичний пісок, термос для чаю, розмальовка, теплий шарф.
Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України постійний партнер акції компанія «Нова Пошта».
З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.
Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).
Коментарі