Суспільство
В Україні створять 45 груп поліції для реагування на домашнє насильство
В Україні близько 450 поліцейських після спеціальної підготовки працюватимуть у складі мобільних груп для реагування на домашнє насильство. Уже цього року працюватиме 45 таких мобільних груп, повідомляють у прес-службі правоохоронців.
“Цього року ми запустимо 45 мобільних груп, які будуть реагувати виключно на випадки домашнього насильства. Наразі вже відібрано близько 450 співробітників з підрозділів поліції превенції та патрульної поліції. Це дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції та патрульні поліцейські, які пройшли попередній відбір та проходять зараз навчання”, – повідомили у відомстві.
Читайте також: “Антонов” за 450 мільйонів доларів виготовить літаки для МВС
Близько 200 поліцейських вже пройшли відповідні навчання наприкінці минулого року. У січні цього року серія тренінгів стартувала й для другої частини поліцейських.
Перший спеціалізований п’ятиденний тренінг на базі Національної академії внутрішніх справ наразі проходять 20 поліцейських із Запоріжжя, Києва, Одеси, Харкова, Білої Церкви, Кропивницького, Маріуполя, Миколаєва, Полтави, Сум, Хмельницького, Черкас та Чернігова.
Від тонкощів законодавства до медичної допомоги
Під час тренінгів поліцейські аналізують тонкощі законодавства у сфері домашнього насильства. Так, 11 січня цього року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, якими криміналізовано домашнє насильство (ст. 126-1 КК України). І нові мобільні групи поліції реагуватимуть виключно на факти домашнього насильства відповідно до внесених змін.
Читайте також: На Запоріжжі запустили мобільний додаток для виклику поліції
Окрім того, під час тренінгів поліцейські проходять підготовку в області психології та медичної допомоги. Також у спеціальних інтерактивних кімнатах, які моделюють звичайне житло, співробітники поліції відпрацьовують можливі сценарії домашнього насильства та свої дії для належного реагування на це насильство.
Навчання також включають співпрацю та взаємодію з іншими суб’єктами, які працюють у сфері попередження домашнього насильства. Йдеться про центри соціальних служб, служби у справах дітей, медичні, освітні заклади, центри безоплатної правової допомоги та інші служби.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі