Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні реставрують дзвіницю однієї з найстаріших дерев’яних церков

Опубліковано

У Дрогобичі реставрують дерев’яну дзвіницю XVII ст. церкви Воздвиження Чесного Хреста, яка є однією з найстаріших і найкращих зразків галицької сакральної дерев’яної архітектури. Про це пише zaxid.net.

Що відомо про реставрацію?

Як зазначається, перші протиаварійні роботи розпочали ще минулого року. Як повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, цього року з обласного бюджету за Програмою збереження культурної спадщини на цей об’єкт скерують мільйон гривень.

«Виготовлено проектно-кошторисну документацію. Переможцем тендеру і підрядником на об’єкті є ТОВ «В.Ф.Ф.». Надати послуги він зобов’язався за 2 мільйони 251 тисячу гривень. На підготовчі роботи у 2019-му пішло 458 тисяч гривень. Також за ці гроші закупили будівельні матеріали для реставрації, встановили риштування», — повідомив Юрій Холод.

Майстри розпочали маркування найбільш аварійних ділянок дзвіниці та укріплення фундаменту по периметру пам’ятки. Після цього верх дзвіниці розберуть та вирівняють її каркас.

У якому стані дзвіниця?

Директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун розповіла ZAXID.NET, що дзвіниця була не просто в поганому стані, а в аварійному стані, набагато гіршому, ніж сама церква. Вона похилилася, тому вирішили реставрувати насамперед її.

Читайте також: У Кам’янці-Подільському відреставрували старовинну башту (ФОТО)

 До кінця реставраційного сезону (осені) з роботами мають впоратися, хоча фінансування на всі необхідні роботи наразі бракує.

У чому унікальність храму?

Дерев’яна дзвіниця приблизно 1661 року будівництва входить в комплекс пам’ятки архітектури національного значення церкви Воздвиження Чесного Хреста, яка вважається однією з найкращих зразків галицької дерев’яної архітектури, та сама теж потребує ремонту. Зараз церква не служить храмом, вона належить до музею «Дрогобиччина». Хоча доступ до неї ускладнений тим, що вона розташована на території місцевої частини ДСНС. Воздвиженська церква здавна була храмом солеварів, адже поруч розташований найстаріший промисловий об’єкт України — Дрогобицька солеварня. Недалеко від них є ще одна дерев’яна церква Святого Юра зі списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Фото: zaxid.net

Коментарі

Суспільство

На Венеційській бієнале представлять оперу українських композиторів про підрив Каховської ГЕС

Опубліковано

26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.

Про це повідомляє Український інститут.

Про виставу

Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.

Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.

Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім

GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:

  1. Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
  2. Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
  3. Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.

Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.

Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.

Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.

Фото: Український інститут.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі

Опубліковано

У Музеї декоративного мистецтва Парижа (Musée des arts décoratifs) представили головні убори відомого українського дизайнера Руслана Багінського. Після виставки їх передадуть до національного архіву сучасної моди.

Про це Руслан Багінський повідомив 2 жовтня у своєму інстаграмі.

Фото: Руслан Багінський

«Мрії збуваються! 9 років тому я вперше приїхав у Париж і був вражений його музеями. А вчора три мої капелюхи були представлені на виставці в Musée des arts Décoratifs. Це неймовірно!»

До виставки увійшли три знакові моделі Багінського: Baker Boy Cap, Cowboy Hat та Faux-Fur.

Ця подія відбувається в межах святкування 35-ї річниці ANDAM — Національної асоціації розвитку мистецтва моди. Виставка триватиме до 30 березня 2025 року і демонструватиме роботи дизайнерів, які змінюють сучасну моду.

Читати також: Вийшов фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: як гра народжувалася під час війни

Окрім Руслана Багінського, свої роботи презентували й інші відомі дизайнери, зокрема Мартін Марджела, Джеремі Скотт і Людовік де Сен-Сернен.

Про бренд

Ruslan Baginskiy — український бренд головних уборів, заснований у 2011 році. Дизайнер черпає натхнення з класичних форм українських головних уборів ХХ століття, поєднуючи їх із сучасними тенденціями.

Нагадаємо, що переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім.

Фото: Руслан Багінський.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні відкрили першу аптеку з ліками на основі медичного канабісу

Опубліковано

В Україні зареєстрували першу аптеку, де можна буде придбати ліки на основі медичного канабісу.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради Михайло Радуцький.

Першою аптекою, яка долучилася до електронної системи медичного канабісу, стала аптека в Черкасах. Уряд очікує, що інші аптеки також приєднаються найближчим часом.

Читати також: Мелітопольська лікарня відновила свою роботу в Запоріжжі: багато працівників з ТОТ

Електронна система запрацювала вчора. Відповідно до закону про легалізацію медичного канабісу, вона контролюватиме всі процеси — від імпорту чи вирощування рослин до їхнього продажу в аптеках.

Нагадаємо, що в Києві відкрили перший медичний хаб на базі релокованих медустанов Маріуполя.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство9 години тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Суспільство1 тиждень тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...

Суспільство1 місяць тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...