Суспільство
В Україні почали тестування трансплантаційної інформсистеми
Розробники презентували фахівцям Міністерства охорони здоров’я базову програму Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) для її тестування.
Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.
За даними МОЗ, наразі Єдина державна інформаційна система трансплантації охоплює всі ключові логістичні процеси щоденної роботи реєстру: управління даними про донорів та пацієнтів, управління запитами, записами про проведені трансплантації тощо. Нині вона налічує 8 реєстрів. Передбачається, що згодом до системи приєднають платформу з реєстром донорів стовбурових клітин. ЄДІСТ має як стаціонарну, так і мобільну версію.
Читайте також: Парламент ухвалив закон про трансплантацію органів: що зміниться
Наразі фахові спеціалісти МОЗ перевіряють, чи відповідає програмний продукт усім поставленим до нього вимогам.
Нагадаємо, закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині” № 2694-VIII від 28.02.2019 набув чинності 31 березня 2019 року.
Як виглядатиме онлайн-система трансплантації?
Загалом інформаційна система передбачає 9 різних реєстрів потенційних донорів за типами потреб:
- Реєстр волевиявлення особи про надання згоди або незгоди на посмертне донорство або призначення нею повноважного представника, що містить таку конфіденційну інформацію про фізичну особу, яка надала згоду або незгоду на посмертне донорство або призначила повноважного представника;
- Реєстр волевиявлення особи, яка надала у встановленому Законом порядку згоду на вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів з тіла померлої особи, яку вона представляє, що містить конфіденційну інформацію про донора-трупа чи про фізичну особу, яка надала згоду на вилучення анатомічних матеріалів з тіла померлої особи, яку вона представляє;
- Реєстр анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів;
- Реєстр живих донорів;
- Реєстр живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин;
- Реєстр реципієнтів;
- Реєстр осіб з трансплантованим анатомічним матеріалом;
- Реєстр закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу із застосуванням трансплантації та/або здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією, та інших суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією;
- Реєстр трансплант-координаторів.
Що треба знати про реєстр донорів?
Це комп’ютерна база даних, в якій знаходиться інформація про потенційних донорів. Якщо виникає необхідність у проведенні трансплантації, то з трансплантаційного центру (клініки, яка проводить трансплантацію) приходить запит із зазначенням інформації про пацієнта в організацію, яка відповідає за функціонування реєстру. Використовуючи цю інформацію, в реєстрі проводять пошук донора.
Для ефективного пошуку неродинного донора необхідно мати сотні тисяч попередньо обстежених потенційних донорів. Що більше таких людей у системі, то вищими є шанси знайти сумісні кровотворні клітини для конкретного хворого і врятувати його життя.
Перший в світі реєстр потенційних донорів гемопоетичних клітин з’явився в США, оскільки американці є авторами цієї практики і саме вони першими стали широко застосовувати метод трансплантації кісткового мозку.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі