

Суспільство
В Україні оголосили конкурс рецептів успіху громади: що пропонують
В Україні стартував конкурс рецептів успіху. Його оголосили ресурсний центр ГУРТ, Фундація Дарини Жолдак та Асоціація об’єднаних територіальних громад.
“Ми чекаємо на історії від громад та бібліотек, де ви опишете позитивні зміни, яких вдалося досягнути у вашій громаді. Найактивніші учасники отримають практичні посібники із розвитку громади та дитячі книги для місцевої бібліотеки”, – йдеться у повідомленні.
Дедлайн – 4 грудня 2020 року.
Читайте також: ЮНІСЕФ підтримає екологічні проєкти молоді з усієї України
Зазначається, що рецепти успіху будуть опубліковані на порталі ГУРТ та фейсбук-сторінках Асоціації об’єднаних територіальних громад і Фундації Дарини Жолдак. Найактивніші отримають практичні посібники для громади та дитячі книги для місцевої бібліотеки, а також запрошення на тренінги, що сприятимуть розвиткові ОТГ.
Що потрібно зробити?
Написати історію у якій описати:
- проблеми на яких ви зосереджуєтеся у громаді;
- інструменти, які ви застосовували для вирішення цих проблем;
- деталізуйте, як ви втілювали ідеї в життя та що вважаєте своїм найбільшим досягненням;
- труднощі, з якими зіштовхуєтеся, та розкажіть на прикладах, як їх долаєте;
- як реалізована вами ініціатива сприяє соціальній згуртованості чи змінам у громаді;
- додайте коментарі – запишіть пряму мову/цитати членів громади, які відчули зміни на собі: вкажіть ім’я, прізвище (якщо коментатор не заперечує), рід занять людини, яка дала коментар.
Читайте також: П’ять українських книжок надрукували за кордоном іноземними мовами
Залиште свої контакти (ім’я, прізвище, e-mail, телефон), які можна опублікувати на порталі ГУРТ, аби зацікавлені особи змогли із вами сконтактувати.
Прикріпіть, будь ласка, у формі окремими файлами 3-5 якісних фотографій, які ілюструють вашу діяльність.
Будь ласка, заповнюйте форму і надсилайте рецепти вашого успіху:
Дедлайн подачі заявок — 04.12.2020.
Раніше повідомлялося, що в смт Козельщина на Полтавщині стару сільську двоповерхову бібліотеку перетворили на громадський культурно-освітній Smart Простір із урбаністичними можливостями. Тут є і зала для проведення освітніх лекцій та переглядів кінофільмів, і сучасна читальна зала не тільки з українськими, світовими бестселерами, а ще й із вбудованими системами для прослуховування аудіокниг. А найголовніше – усі послуги простору надаються громадянам безкоштовно.
Фото: chytomo.com


Суспільство

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.
Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.
Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.
Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.
Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.
Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.
Усі фото: kyiv.media.
Суспільство

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.
Про це пише Вечірній Київ.
Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Про диких тварин на Київщині
Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.
У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.
Головне фото: shostka-flora.in.ua.
Суспільство

Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра і Харкова.
Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення комерційного директора підрозділу Hapag-Lloyd AG Med Agents Катерини Ковиляєвої.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Згідно з опублікованою інформацією, з Одеського порту поїзди вирушатимуть тричі на тиждень. Блок-поїзд матиме від 30 до 45 платформ.

Довідка
У 2020 році територією України перевезли понад 425 тис. TEU ( TEU – двадцятифутовий еквівалент), що на 10,7% більше показників 2019 року. При цьому в складі контейнерних поїздів було транспортовано 230 тис. TEU – на 41% більше, ніж роком раніше.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Нагадаємо, Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів.
Як ми повідомляли раніше, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.
Усі фото: cfts.org.ua.