

Суспільство
В Україні оголосили конкурс проєктів «Правозахисні активності»
Громадська організація «Боротьба за права» за підтримки Посольства Нідерландів в Україні оголошує конкурс проєктів «Правозахисні активності Fight For Right».
Дедлайн – 25 травня 2020 року.
Про це пише портал Гурт.
«Ти знаєш, що права людей з інвалідністю в Україні часто порушуються. Хочеш змінити цю ситуацію і маєш яскраву правозахисну ідею проекту, який здатен позитивно вплинути на ситуацію? Скоріше заповнюй заявку і надсилай нам! Можливо, саме твоє дослідження, започаткована ініціатива або протест стануть початком для вирішення однієї з проблеми порушення прав людей з інвалідністю», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Сім українських брендів текстилю з льону
Тематичні пріоритети проектів:
- Виявлення та реагування на порушення прав людей з інвалідністю, у тому числі під час пандемії.
- Мобілізація спільноти людей з інвалідністю задля захисту своїх прав.
- Пошук та документування порушень прав людей з інвалідністю в рамках підготовки Альтернативного звіту з реалізації Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.
- Інформаційні кампанії, креативні акції та інклюзивні продукти на підтримку прав людей з інвалідністю, в тому числі і під час пандемії.
- Налагодження співпраці з органами влади задля посилення захисту прав людей з інвалідністю.
- Підтримка спільноти людей з інвалідністю під час пандемії COVID-19 (юридична, психологічна, просвітницькі та навчальні вебінари, інше).
Важливо! Підтримують проекти, які реалізовуватимуться як в офлайн, так і онлайн форматі. Треба зважати на карантинні обмеження, які на момент виконання проекту можуть діяти в країні та/або твоєму регіоні.
Для кого конкурс?
- Громадських організацій, які згідно Статуту займаються захистом прав людей з інвалідністю.
- Фізичних осіб-підприємців, які діятимуть згідно своїх КВЕДів.
- Фізичних осіб.
Читайте також: Типи токсичних людей: як їх розпізнати та захистити себе
Фінансування
Розмір підтримки – до 25 000 грн.
Проектом не підтримуються поточні витрати організації (оренда приміщення, оплата інтернет-послуг, телефонного зв‘язку, тощо), купівля обладнання та гуманітарна допомога.
Як взяти участь?
Для участі у конкурсі необхідно надіслати наступні документи на адресу [email protected] «Активності Fight For Right!»:
Дедлайн для подачі документів – 25 травня 2020.
Період реалізації проектів – червень-серпень 2020.
Контакти
https://cutt.ly/aktivnosti-fight-right ; [email protected]
Читайте також: Бізнес 18+. Як відкрити секс-шоп та стати дистриб’ютором товарів для дорослих в Україні — досвід
Нагадаємо, в Україні оголосили гранти для громадських об’єднань осіб з інвалідністю.
Також оголосили конкурс міні-грантів для феміністичних молодіжних організацій.
Окрім того, уперше в Україні відбудеться конкурс Young Lions Marketers Competition Ukraine.
Як ми повідомляли раніше, український університет отримав грант на лабораторію.
Головне фото: sites.google.com.
Суспільство

Норвезький медійник Нільс Ріісе 1 липня вирушає в піший похід з Осло до Бергена. Завдяки своїй мандрівці на 450 кілометрів він привертатиме увагу до роботи українських регіональних журналістів, а також збиратиме кошти для їх підтримки.
Про це повідомили в асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Ідея акції народилася під час зустрічі на Всесвітньому медійному конгресі в Кракові, де Нільс поділився своїми планами з Оксаною Бровко, керівницею асоціації «Незалежні регіональні видавці України». Після обговорення він вирішив поєднати свій похід із підтримкою українських журналістів, які працюють у складних та небезпечних умовах.
«Це для мене особиста справа. Я довго працював у газетах і вже давно захоплююся тим, що робить Оксана Бровко з командою. Але цього разу я хотів підтримати їх не як медійник, а фізично — зробити щось, що відображає їхню витримку», — пояснив Нільс Ріісе.
Читайте також: «Борці за свободу»: співак Боно згадав українських військових на вечірньому шоу в США (ВІДЕО)
Зібрані кошти він передасть асоціації для закупівлі необхідного обладнання та на пряму підтримку редакцій в прифронтових зонах. Похід триватиме кілька тижнів, і Нільс регулярно ділитиметься своїми оновленнями через соціальні мережі, зокрема на LinkedIn.

Нагадаємо, що американський музикант Brother Hill виступив перед бійцями 3-ї ОШБр на передовій.
Фото обкладинки: сайт Kampanje
Суспільство

У Сімферополі, Мелітополі та Алчевську активістки руху «Злі Мавки» поширили вірші українських письменників. Ця акція є частиною національного спротиву на ТОТ і нагадуванням, що на цих землях залишаються українці.
Про це повідомили в русі.
«Спротив буває різний. Іноді це просто аркуш із кількома словами на стіні. Але цього вистачає, щоб хтось зупинився, посміхнувся, згадав, що він не сам. Саме такі прості речі дають надію і силу триматися далі, а знайомі українські слова нагадують людям, ким вони є», — зазначають учасниці руху.
Читайте також: «Я вільна людина»: з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста



Нагадаємо, що активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО).
Раніше ми писали, що посолка Канади зробила тату на підтримку жіночого спротиву на окупованих територіях України.
Фото: телеграм-канал «Зла Мавка»
Суспільство

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.
Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».
За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.
На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.
Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН
«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.
У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.
Фото: сайт Міноборони