Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Текстиль з льону Текстиль з льону

Суспільство

Сім українських брендів текстилю з льону

Опубліковано

Коли наші предки ще не знали що таке гіпоалергенність чи екологічність, то вже шили одяг та текстиль з льону. Рослину самі ж вирощували та перетворювали у тканину. Сьогодні українські бренди продовжують ці традиції. Тому, купуючи речі з льону, ми повертаємось у минулі часи, але з нотками сучасності та стилю.

Пропонуємо познайомитись з брендами, які роблять текстиль з льону. Їхні вироби здатні втерти носа закордонним виробникам.

GNIZDO – все для вашого гніздечка

GNIZDO – це бренд про українську душу у сучасному виконанні. Філософія виробника полягає у використанні тільки натуральних матеріалів – льон, бавовна, дерево. Тут можна знайти домашній текстиль з натурального льону для стильних інтер’єрів. 

Бренд створили ще у 2017 році, коли засновники не знайшли на полицях магазину гідного текстилю. Багато постільної білизни з Китаю, Туреччини, Європи та інших країн, рідше українського виробника. Але коло значно звужувалось в асортименті, коли питалися про однотонні кольори або хоча б лаконічний дизайн, ще більше звужувалось, якщо запитували про абсолютно натуральний склад.

Тому, не знайшовши якісну натуральну постільну білизну — створили самі. Тепер бренд займається виробництвом не тільки постільної білизни, а й текстилю для ванної, подушок та штор. Постільна білизна коштує 3200 гривень, штори – 1000 гривень, а сукні з льону — від 1200 гривень.

Lady Di atelier – особливий текстиль 

Це справді особлива постіль від особливого виробника. Lady Di atelier – це перше в Україні інклюзивне ательє. Тут працевлаштовують жінок з інвалідністю. Основним направленням ательє є пошив шовкових хустинок з малюнками від дітей з синдромом Дауна. Але нещодавно вони запустили у продаж ще й натуральну постільну білизну з 100% льону.

Створює такий текстиль жінка з інвалідністю, яка вже 15 років прикута до візка. Lady Di atelier вже пошило постіль для всієї онкологічної лікарні у Львові. І зараз вони виходять на українські та закордонні ринки.

Читайте також: Стильно і натурально: 8 лляних речей від українських брендів

Коштує постільна білизна – 7000 гривень . Але засновниці переконують, що така постіль є класу люкс і зроблена з високоякісного натурального матеріалу.

Moonlinen – постіль, наче з бабусиної скрині

Цей бренд продовжує традиції наших предків. Moonlinen займається виробництвом столового текстилю, постільної білизни та одягу для дому з натурального льону.

Але це не звичайний текстиль – всі вироби прикрашені оригінальною вишивкою та в’язкою. На такій білизні спати в рази приємніше. Адже, крім того, що вона натуральна та гіпоалергенна, вона ще й надзвичайно гарна. Колекції виробів відшивають обмеженими партіями, тому що бренд націлений на індивідуальність.

За словами засновників бренду, поштовхом до відкриття власного лляного виробництва стала стара скриня, що залишилась від бабусі: там були вишиті скатертини, фіранки, простирадла, прикрашені ручною в’язкою. А й справді вироби від Moonlinen переносять у дитинство до бабусі, коли ми спали на натуральній постелі з різноманітними візерунками, а скатертина на обідньому столі була оздоблена мереживом ручної роботи. Вироби від Moonlinen коштують, в середньому, 2000 гривень.

Гармонія від Гармонії

Гармонія Home заснована у 2005 році, як невеликий сімейний бізнес з виробництва лімітованих колекцій столового текстилю. Як зазначають засновники, головною перевагою продукції завжди була бездоганна якість, яка забезпечує легкий догляд за виробами та тривалий час їх використання.

Філософію бренду передає його логотип – символи чотирьох стихій (всесвіт, сонце, вода, земля) та берегині.

Серед асортименту можна знайти домашній текстиль з натурального льону та бавовни, представлений у широкій розмірній сітці, з трендовими варіаціями кольорів та орнаментів. Лляні скатертини та серветки, вишиті доріжки та настільники, текстиль для кухні, постільна білизна, вишиті сумки, декоративні панно, обрядові рушники та хрестильні крижми – тут є все. Продукція бренду Гармонія популярна не тільки в Україні, а й в США, Канаді, Франції, Німеччині та Австралії. Ціни: від 180 гривень за серветку до 7000 гривень за комплект натуральної постільної білизни.

Галерея Льону

Галерея Льону” ще відома, як “Житомирський льон”. Бренд випускає одяг, домашній текстиль, сувеніри, аксесуари з натурального льону. Як зазначають засновники, бренд відрізняється поміж інших за трьома основними критеріями:

  • При виготовленні використовується натуральний льон
  • Виробництво розташоване в Україні
  • Одяг має особливий стиль завдяки використанню лляної тканини і елементів обробки

Крім одягу, особливе місце серед асортименту бренду заслуговує текстиль. Лляна постільна білизна дуже приємна і корисна для здоров’я. Кухонні комплекти з льону виглядають затишно, по-домашньому. Комплекти постільної білизни коштують 1900 гривень, рушники – 300 гривень, а покривала – 2500 гривень.

Читайте також: Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу

Лляні пледи від ETNODIM

Льон – матеріал гігроскопічний. Під ним неможливо спітніти, перегрітися, відчути дискомфорт навіть у сильну спеку. Головна особливість лляних пледів – їх приємна прохолода і здатність зігрівати в холоди. Український бренд ETNODIM пропонує саме такий варіант.

ETNODIM – це український бренд сучасного етноодягу, який був заснований у 2009 році. Головна їх концепція в тому, що вишиванка – це мистецтво.

Але крім вишитих сорочок бренд пропонує лляні пледи та постільну білизну. Завдяки своїй структурі та плетінню – пледи створюють масажний ефект. Підходить далеко не всім, адже на перший дотик він є досить грубим. Для любителів “почухати спинку”, відчути на собі натуральність та свіжість тканини. Лляний плед коштує 1216 гривень, а постільна білизна – 2880 гривень.

Власна технологія виробництва від Лінтекс

Це перше і єдине українське підприємство, яке виготовляє вироби з льону за власною запатентованою технологією. У Лінтекс можна придбати постільну білизну, матрац, подушки, ковдри та дитячий текстиль. І все це з натурального льону!

Читайте також: Вишиванка на День Незалежності: 8 українських модних етно-брендів

Компанія вже понад 20 років працює з льоном, як з наповнювачем, так і з тканиною. Постільна білизна від Лінтекс коштує 1305 гривень. Тут можна вибрати постіль з двох видів тканини: лляна тканина з додаванням 100% бавовни і тканина з 100% льону.

У Лінтекс є будь-який текстиль для дому. А ще бренд не оминув увагою навіть автолюбителів. Тут є лляна дорожня подушка, накидка на автомобільні сидіння, коврик для крісла та накладка для ременів безпеки. Ціни на такі товари, в середньому, 350 гривень.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі