Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Текстиль з льону Текстиль з льону

Суспільство

Сім українських брендів текстилю з льону

Опубліковано

Коли наші предки ще не знали що таке гіпоалергенність чи екологічність, то вже шили одяг та текстиль з льону. Рослину самі ж вирощували та перетворювали у тканину. Сьогодні українські бренди продовжують ці традиції. Тому, купуючи речі з льону, ми повертаємось у минулі часи, але з нотками сучасності та стилю.

Пропонуємо познайомитись з брендами, які роблять текстиль з льону. Їхні вироби здатні втерти носа закордонним виробникам.

GNIZDO – все для вашого гніздечка

GNIZDO – це бренд про українську душу у сучасному виконанні. Філософія виробника полягає у використанні тільки натуральних матеріалів – льон, бавовна, дерево. Тут можна знайти домашній текстиль з натурального льону для стильних інтер’єрів. 

Бренд створили ще у 2017 році, коли засновники не знайшли на полицях магазину гідного текстилю. Багато постільної білизни з Китаю, Туреччини, Європи та інших країн, рідше українського виробника. Але коло значно звужувалось в асортименті, коли питалися про однотонні кольори або хоча б лаконічний дизайн, ще більше звужувалось, якщо запитували про абсолютно натуральний склад.

Тому, не знайшовши якісну натуральну постільну білизну — створили самі. Тепер бренд займається виробництвом не тільки постільної білизни, а й текстилю для ванної, подушок та штор. Постільна білизна коштує 3200 гривень, штори – 1000 гривень, а сукні з льону — від 1200 гривень.

Lady Di atelier – особливий текстиль 

Це справді особлива постіль від особливого виробника. Lady Di atelier – це перше в Україні інклюзивне ательє. Тут працевлаштовують жінок з інвалідністю. Основним направленням ательє є пошив шовкових хустинок з малюнками від дітей з синдромом Дауна. Але нещодавно вони запустили у продаж ще й натуральну постільну білизну з 100% льону.

Створює такий текстиль жінка з інвалідністю, яка вже 15 років прикута до візка. Lady Di atelier вже пошило постіль для всієї онкологічної лікарні у Львові. І зараз вони виходять на українські та закордонні ринки.

Читайте також: Стильно і натурально: 8 лляних речей від українських брендів

Коштує постільна білизна – 7000 гривень . Але засновниці переконують, що така постіль є класу люкс і зроблена з високоякісного натурального матеріалу.

Moonlinen – постіль, наче з бабусиної скрині

Цей бренд продовжує традиції наших предків. Moonlinen займається виробництвом столового текстилю, постільної білизни та одягу для дому з натурального льону.

Але це не звичайний текстиль – всі вироби прикрашені оригінальною вишивкою та в’язкою. На такій білизні спати в рази приємніше. Адже, крім того, що вона натуральна та гіпоалергенна, вона ще й надзвичайно гарна. Колекції виробів відшивають обмеженими партіями, тому що бренд націлений на індивідуальність.

За словами засновників бренду, поштовхом до відкриття власного лляного виробництва стала стара скриня, що залишилась від бабусі: там були вишиті скатертини, фіранки, простирадла, прикрашені ручною в’язкою. А й справді вироби від Moonlinen переносять у дитинство до бабусі, коли ми спали на натуральній постелі з різноманітними візерунками, а скатертина на обідньому столі була оздоблена мереживом ручної роботи. Вироби від Moonlinen коштують, в середньому, 2000 гривень.

Гармонія від Гармонії

Гармонія Home заснована у 2005 році, як невеликий сімейний бізнес з виробництва лімітованих колекцій столового текстилю. Як зазначають засновники, головною перевагою продукції завжди була бездоганна якість, яка забезпечує легкий догляд за виробами та тривалий час їх використання.

Філософію бренду передає його логотип – символи чотирьох стихій (всесвіт, сонце, вода, земля) та берегині.

Серед асортименту можна знайти домашній текстиль з натурального льону та бавовни, представлений у широкій розмірній сітці, з трендовими варіаціями кольорів та орнаментів. Лляні скатертини та серветки, вишиті доріжки та настільники, текстиль для кухні, постільна білизна, вишиті сумки, декоративні панно, обрядові рушники та хрестильні крижми – тут є все. Продукція бренду Гармонія популярна не тільки в Україні, а й в США, Канаді, Франції, Німеччині та Австралії. Ціни: від 180 гривень за серветку до 7000 гривень за комплект натуральної постільної білизни.

Галерея Льону

Галерея Льону” ще відома, як “Житомирський льон”. Бренд випускає одяг, домашній текстиль, сувеніри, аксесуари з натурального льону. Як зазначають засновники, бренд відрізняється поміж інших за трьома основними критеріями:

  • При виготовленні використовується натуральний льон
  • Виробництво розташоване в Україні
  • Одяг має особливий стиль завдяки використанню лляної тканини і елементів обробки

Крім одягу, особливе місце серед асортименту бренду заслуговує текстиль. Лляна постільна білизна дуже приємна і корисна для здоров’я. Кухонні комплекти з льону виглядають затишно, по-домашньому. Комплекти постільної білизни коштують 1900 гривень, рушники – 300 гривень, а покривала – 2500 гривень.

Читайте також: Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу

Лляні пледи від ETNODIM

Льон – матеріал гігроскопічний. Під ним неможливо спітніти, перегрітися, відчути дискомфорт навіть у сильну спеку. Головна особливість лляних пледів – їх приємна прохолода і здатність зігрівати в холоди. Український бренд ETNODIM пропонує саме такий варіант.

ETNODIM – це український бренд сучасного етноодягу, який був заснований у 2009 році. Головна їх концепція в тому, що вишиванка – це мистецтво.

Але крім вишитих сорочок бренд пропонує лляні пледи та постільну білизну. Завдяки своїй структурі та плетінню – пледи створюють масажний ефект. Підходить далеко не всім, адже на перший дотик він є досить грубим. Для любителів “почухати спинку”, відчути на собі натуральність та свіжість тканини. Лляний плед коштує 1216 гривень, а постільна білизна – 2880 гривень.

Власна технологія виробництва від Лінтекс

Це перше і єдине українське підприємство, яке виготовляє вироби з льону за власною запатентованою технологією. У Лінтекс можна придбати постільну білизну, матрац, подушки, ковдри та дитячий текстиль. І все це з натурального льону!

Читайте також: Вишиванка на День Незалежності: 8 українських модних етно-брендів

Компанія вже понад 20 років працює з льоном, як з наповнювачем, так і з тканиною. Постільна білизна від Лінтекс коштує 1305 гривень. Тут можна вибрати постіль з двох видів тканини: лляна тканина з додаванням 100% бавовни і тканина з 100% льону.

У Лінтекс є будь-який текстиль для дому. А ще бренд не оминув увагою навіть автолюбителів. Тут є лляна дорожня подушка, накидка на автомобільні сидіння, коврик для крісла та накладка для ременів безпеки. Ціни на такі товари, в середньому, 350 гривень.

Коментарі

Суспільство

В Україні запрацював портал «ЕнергоСвідомі» для тих, хто хоче мати власні джерела енергії

Опубліковано

На інформаційному ресурсі «ЕнергоСвідомі» розробники зібрали програми задля підвищення власної енергонезалежності.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики.

Що можна знайти на сайті

На порталі можна дізнатись:

  • які кошти для придбання енергетичного обладнання можуть отримати громадяни, ОСББ, ЖК, бізнес;
  • як обрати потрібну програму;
  • хто може бути учасником;
  • на що можна витратити кошти;
  • алгоритм дій, як долучитись до програм;
  • перелік банків-партнерів.

Читайте також: Україна та Франція підписали угоду на 200 млн євро для відновлення критичної інфраструктури

Фото: вебсайт «ЕнергоСвідомі»

«Свідомий підхід до використання енергії сьогодні стає запорукою нашої спільної перемоги. Долучайтеся до ЕнергоСвідомих — забезпечте свій дім, бізнес надійним джерелом енергії!» — написали в Міненерго.

Перейти на сайт можна за посиланням.

Нагадаємо, що «Укренерго» отримало перший трансформатор від Світового банку: він живитиме 300 тисяч споживачів.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили проєкт, де підлітки можуть самостійно обрати важливі для них права

Опубліковано

На платформі #teens_rights підлітки можуть проголосувати за права, які потребують захисту, або запропонувати власне бачення того, що важливо внести в текст майбутнього гайду.

Про це повідомили у пресслужбі благодійного фонду «Клуб Добродіїв».

Фото: вебсайт ініціативи

Результатом цього проєкту стане перший в Україні гайд про права підлітків, який напишуть тінейджерами. Гайд буде розповсюджений в навчальних закладах освіти та позашкільного розвитку.

«Гайд має покращити діалог між “дорослим світом та світом підлітків. Вміння розуміти свої потреби, визначати свої кордони і не боятись вести конструктивний діалог — це важливі навички, які допоможуть підліткам порозумітись з батьками та оточенням», — написали в пресслужбі.

Читайте також: Стартував набір на нову хвилю освітнього проєкту «SCIENCE club» для підлітків: як зареєструватися

Фото: БФ «Клуб Добродіїв»

Створення першого в Україні гайду з прав підлітків #teens_rights — спільна ініціатива БФ «Клуб Добродіїв» та бренду доглядової косметики teens only.

Нагадаємо, що українські підлітки створили квіз-гру про деколонізованих художників «Завжди українці»

Фото: БФ «Клуб Добродіїв»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Переселенці на Київщині можуть безплатно отримати будівельні матеріали для ремонту житла

Опубліковано

Переселенці, які живуть на Київщині, можуть отримати матеріали для ремонту як власного, так і орендованого житла. Програму впроваджує БФ «Рокада» за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні.

Про це повідомили в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Хто може отримати допомогу

Долучитися до ініціативи можуть як власники житла, так і ВПО, які:

  • придбали житло;
  • орендують його на тривалий період;
  • проживають у будинку, наданому громадою на безоплатних засадах.

Читайте також: У Бучі запрацював хаб підтримки сімей військовослужбовців: допомога, консультації та спільнота

У межах програми можна отримати шифер, дошки, вікна, двері, гіпсокартон, ОСБ-плити, саморізи, металочерепицю тощо. Пріоритет надаватиметься відновленню вікон, дверей і дахів.

Щоб долучитися до програми, необхідно заповнити гугл-форму за посиланням

Докладну інформацію можна дізнатися за номером гарячої лінії БФ «Рокада»: (063) 299-83-24 з 09:00 до 18:00.

Програма триватиме до кінця 2024 року.

Нагадаємо, що до програми «Доступні ліки» додали майже 600 нових препаратів, 208 з яких — безкоштовні.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі