

Суспільство
Бізнес 18+. Як відкрити секс-шоп та стати дистриб’ютором товарів для дорослих в Україні — досвід
Товари для дорослих сьогодні вже нікого не дивують. Їх активно купують, тому такий бізнес здатний принести солідний прибуток. Однак так було не завжди! Засновниця бутику 18+ розповіла, скільки часу та грошей знадобилось для запуску, чи легко бути постачальником секс-товарів всесвітньовідомих брендів в Україні та як на карантині інтим-магазин може принести +65% до прибутку.

Олена Аксьонова,
засновниця онлайн-бутику “50 Оттенков” та компанії-дистриб’ютора інтим-косметики та іграшок відомих брендів: Fifty Shades of Grey, YESforLOV, Orgie, Bijoux Indiscrets та інших. До старту в бізнесі 18+ мала успішну кар’єру в продажах і бізнес-менеджменті в мультинаціональних корпораціях — Gillette, P&G, Colgate.
“В ліжку не треба відпрацьовувати!”: в індустрію через власний досвід
— Років дванадцять тому мій бойфренд-іспанець наважився запитати: “Мені незручно, але в тебе ж був сексуальний досвід до мене? Як так вийшло, що в ліжку все так… дивно?”.
Пам’ятаю своє здивування. На той час в мене за плечима вже були і певний досвід, і декілька курсів сексуальної «майстерності». Щиро вірила, що в ліжку я — суперзірка (сміється — ред.).
“Ти ніби робот відпрацьовуєш набір технік, щоб задовольнити мене. А де твоє задоволення? Адже мені не потрібен оргазм, якщо ти не кайфуєш від усього, що відбувається”, — намагався пояснити він.
Це стало для мене разючим відкриттям. На курсах нас вчили, як задовольнити чоловіка. Про насолоду жінки навіть не згадувалося.

Згодом я відчула, яким чуттєвим може бути секс. Тоді мені захотілося струснути за плечі та привести до тями усіх жінок: “Виявляється в ліжку не треба відпрацьовувати!”. Я провела освітню роботу з подругами, проте думок про бізнес 18+ ще не було.
Шість років потому почався бум на книги “50 відтінків сірого” і саме тоді мій досвід стратегічного управління і маркетингу чітко вказав мені на перспективу бізнесу. Пам’ятаю, як одного дня я раптом сказала чоловікові:
“Коханий, час мені відкрити секс-шоп. Цей ринок піде вгору!“
Запускати бізнес в кризу — варто чи ні
— Криза — це час для нових можливостей. Ми запустилися в лютому 2015-го, коли була активна фаза бойових дій на сході України та глибока криза. Поки більшість сфер сьогодні завмерли, наш бізнес продовжує працювати у нормальному режимі. В складні часи людям хочеться більше радості, а хороший секс — це чудове джерело позитивних емоцій.

Починати варто з мотивації, позиціювання та постачальників
— Перш ніж відкривати інтим-магазин, варто визначитися навіщо він саме вам. Якщо єдина мотивація “це зараз модно та прибутково” — краще не починати. Як дистриб’ютор, ми щодня отримуємо нові запити на співпрацю і бачимо цілісну картину: дехто стрімко розвивається, але більшість — швидко залишають ідею.
В цьому бізнесі треба “горіти” справою, мати філософію й власний стиль. Одним словом — відрізнятися.
Якщо ж мотивації достатньо, варто визначитися з позиціюванням:
- Що продавати — дорожчі якісні товари чи дешевий Китай?
- Хто буде переважно купувати — чоловіки чи жінки?
- Який формат — магазин-гіпермаркет з тисячами найменувань товарів для сексу чи бутик з персоналізованим підходом?
А далі — пошук постачальників, налагодження обліку та системи опрацювання замовлень.

Інтим-магазин: онлайн vs офлайн
— В індустрії секс-шопів — це зовсім різні канали продажу. Офлайн генерує набагато більші обсяги в Україні, проте витрати й ризики також вищі. Ми обрали формат онлайн, орієнтуючись на всесвітні тенденції.
Читайте також: Свій бізнес vs найм: чому іноді бути найманим працівником краще
Стартовий капітал — скільки та для чого
— Сума інвестицій залежить знову ж таки від формату — офлайн чи онлайн.
Якщо плануєте традиційний інтим-магазин, необхідно додати витрати на оренду та персонал. А їх доведеться оплачувати й на початку, коли майже не буде продажів. Ще один пункт суттєвих витрат — закупівля товарів, щоб наповнити полиці.
У випадку з онлайн — дещо простіше. Ось п’ять пунктів, куди та скільки треба інвестувати:

Початкова інвестиція в товар для онлайн проєкту є досить невисокою. У постачальників сума мінімальної закупки для нових магазинів різниться, в нас — 5 000 гривень. Як правило, цей товар закуповують для знімання фото- й відеоконтенту для сайтів та соцмереж.
Більше одиниць закуповувати необов’язково, адже постачальники зазвичай пропонують “дропшипінг” (сайт отримує замовлення і передає його постачальнику, а той — надсилає від імені сайту замовника— ред.). Так, інтим-магазин не інвестує в товар, склад і персонал, що опрацьовує замовлення.
Пошук цікавого товару та новинок
— Найкращий спосіб дізнатися про новинки — вирушити на щорічну виставку Erofame у німецькому місті Ганновер. Вона проходить у жовтні та збирає усі бренди, які презентують новинки. А офіційні дистриб’ютори в Україні їх майже одразу пропонують. Тож закуповувати товар краще лише в офіційних постачальників, які реалізують виключно оригінальну продукцію та мають гарантію на неї.

“Чорна” продукція або підробки
— В українських секс-шопах є підробки. Іноді сам інтим-магазин може продавати їх і не знати про це. Наприклад, якщо спокусилися на дешевший товар у оптовиків, які не є офіційним дистриб’ютором. Ми застерігаємо від покупки та продажу цих товарів, адже одна справа — копія сукні, і зовсім інша — підробка інтимних іграшок та косметики. Йдеться про здоров’я.
Щоб відрізнити оригінал від підробки необхідно:
- Запитати продавця, де він закуповує товар. У відповідь варто вимагати сертифікат від офіційного представника бренду в Україні, що підтверджує оригінальність товару.
- З побоюванням ставитися до низьких цін на товари. Коли йдеться про якісні інтимні товари, вартість на них не може суттєво відрізнятися.
Популярні товари для сексу
— Вже зараз ми бачимо в Україні поступове відображення глобального тренду — попит на якісні секс-іграшки та косметику. Люди все частіше роблять акцент на своєму здоров’ї та віддають перевагу не дешевим китайським товарам, а перевіреним брендам. Хоча ті й дорожчі.

Дуже модні зараз рідкі вібратори й різні стимулятори для підсилення відчуттів. Не менший попит мають парфуми з сексуальними ароматами, бальзами та олії для догляду за шкірою та волоссям зі збуджувальними ароматами. В постійному топі продажів лишаються вагінальні кульки, функціональні іграшки з цікавим дизайном та управлінням через смартфони.
Іграшки та гелі стануть звичними товарами для споживачів
— Щодо трендів, секс-іграшки та інтим-товари остаточно вийдуть із зони табу та стануть частиною звичайного життя. Як і презервативи, звичними товарами для споживачів будуть іграшки, лубриканти, збуджувальні гелі для жінок, пролонгуючі гелі чи спреї для чоловіків.

Навіть всесвітньовідомі лідери серед виробників презервативів вже почали розширювати лінійки товарів і пропонують їх у популярних мережевих магазинахз товарами побутової хімії та парфумерії. Проте інтим-магазин має значно ширший асортимент.

Люди стали більш відкриті й самі приходять в інтим-магазин
— За останні декілька років у суспільстві змінилося ставлення до товарів інтимного призначення. А секс розглядається як невіднятна частина здоров’я і гармонійного життя. Варто лише показати новинки та розповісти подробиці, як їх миттєво скуповують. Ера дешевих гумових фалоімітаторів і підпільних дивних секс-шопів пішла в небуття. Їм на заміну прийшли вишукані інтимні аксесуари та стильні інтим-бутики.

Наші покупці — звичайнісінькі люди
— В Україні секс-шопи й досі оповиті міфами. Один з найбільш популярних: “інтимні товари купують лише збоченці, люди з психічними вадами чи серйозними проблемами”.
Читайте також: Секс на карантині: як урізноманітнити своє інтимне життя (18+)
Щоправда, у розв’язанні певних проблем ми все ж таки допомагаємо. Мало хто знає, що понад 70% жінок ніколи не відчували оргазм й імітують його. Вони комплексують і не знають до кого звернутися, адже звідусіль чують, що з ними щось не так. Тому вони приходять до нас і вже на наступний день пишуть слова вдячності. Виявляється, вони здатні відчувати оргазм та з ними все добре.
Наші покупці – звичайнісінькі люди. Найчастіше звертаються жінки, чоловіки та пари. Їх об’єднує бажання покращити своє сексуальне життя та розкрити гаму відчуттів у ліжку й не лише в ньому (сміється — ред).
Відносна конкуренція
— Якщо говорити про кількість магазинів, то зараз ця сфера дуже конкурентна. Але якщо мати власну “фішку” і відрізнятися від інших — боятися нічого.
Прибуток вже через декілька місяців
— У нашому випадку бізнес став прибутковим через півтора року. Однак, ми припустилися серйозних помилок і втратили багато часу. На сьогодні бачимо, як інтим-магазини починають стабільно й вдало продавати вже через 2-3 місяці після запуску.

Головні помилки — самописний сайт та відсутність просування
— Якби була можливість повернутись на старт бізнесу, я б порадила собі все ж дослухатись до людей з досвідом. Одна справа працювати в мультинаціональних корпораціях, хоч і на керівних посадах. А зовсім інша — підприємництво.
Помилка №1.Розробка самописного сайту замість запуску на готовій платформі
П’ять років тому розробники переконали мене зробити свій сайт. І поки конкуренти на сайтах з готових платформ вже заробляли, я витрачала час, гроші та нерви на доробки.
Помилка №2.Не запланувала гроші на SEO та маркетинг
Сайт “з’їв” забагато коштів, тож на просування нічого не лишилося. А без додаткової реклами, нам майже не вдавалось продавати.
Дистрибуція — це плани закупок та великі зобов’язання
— Ми поставляємо товар в більшість провідних інтим-магазинів України. Це велика і важлива частка нашого бізнесу. У нас підписані договори ексклюзивної дистрибуції з багатьма брендами. Кожен з них — ретельно відбираємо і тестуємо, слідкуючи за глобальними тенденціями.

Щоб стати офіційним постачальником, потрібно знайти цікаві бренди, які ще не представлені в Україні та домовитися про підписання договору. Кожен такий договір — це плани закупок та великі зобовязання перед брендами та магазинами-партнерами. А також не найпростіші умови імпорту. Однак засоби виправдовує мета: ми привозимо та показуємо українцям прогресивні товари, що є за кордоном.
Хоча набагато простіше відкрити інтим-магазин і продавати товар, який вже привезений в Україну.
В карантин попит продовжує зростати
— В порівнянні з аналогічними періодами попереднього року у березні продажі зросли на 13%, а у квітні — вже на 65%. Проте ми не лишаємось осторонь пандемії та перераховуємо 15% від усіх продажів на забезпечення лікарів засобами захисту.
Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу
Позитивні труднощі
— Єдина складність — зростання є швидшим, ніж налагодження процесів. Треба вчасно забезпечувати ринок товаром. І швидко адаптовувати процеси до змін. Але такі труднощі — скоріш позитивні.

Проблеми з рекламою товарів в соцмережах
— Найдієвіші інструменти реклами в Instagram та Facebook для інтим-товарів — заборонені. Хоча рекламувати їх дозволено через контекстну рекламу в Google. Не менш дієвим є крос-маркетинг (перехресна або спільна акція з іншим бізнесом або товаром — ред.). Також наш Instagram-акаунт охоче рекламують блогери.
Перспективи є: ми частина глобального та швидко зростаючого ринку 18+
— У 2018 глобальний ринок товарів для дорослих оцінювався в 15-20 мільярдів доларів. А прогнозований масштаб ринку до 2023 року складає 50-60 мільярдів доларів. Тож якщо і долучатися до цього бізнесу, то саме зараз.
В найближчих планах розширимо асортимент декількома європейськими брендами. Далі на нас чекає низка цікавих проєктів та подальша робота для покращення сервісу — як для роздрібних клієнтів, так і в ролі постачальника.
Суспільство

Українські дизайнери — вже давно не новачки на світовій модній арені. Їхні колекції з’являються на червоних доріжках, у фотосесіях глянців і на сценах найгучніших шоу. Від Мадонни до Кендалл Дженнер, від Адель до Ганни Ваддінгем — знаменитості обирають одяг та аксесуари з биркою Made in Ukraine не лише за стиль, а й за сміливу позицію.
У цій добірці від ШоТам — українські бренди, які стали частиною глобальної модної мови.
Ruslan Baginskiy
Український бренд головних уборів Ruslan Baginskiy стрімко здобув популярність серед світових знаменитостей.
Белла Хадід та Кая Гербер з’явилися в його кепках на Тижні моди в Нью-Йорку, що привернуло увагу модної спільноти. Мадонна обрала капелюх бренду для фотосесії у Vogue Italia, а V з BTS носив солом’яне канотьє в кліпі «Butter».
Розе та Ліса з BLACKPINK також з’явилися в аксесуарах Ruslan Baginskiy у відео «Ice Cream».
Руслан Багінський активно підтримує українське підприємництво та культуру, зберігаючи виробництво в Україні та залучаючи до роботи місцевих майстрів. У 2023 році дизайнер отримав престижну премію ANDAM у категорії «Аксесуари».
FROLOV
FROLOV — український бренд, заснований у 2015 році в Києві Іваном Фроловим, що поєднує кутюрні техніки та провокаційну естетику.
Серед іноземних знаменитостей, які обирають FROLOV, — Бейонсе, яка виступала в сукні бренду на відкритті готелю Atlantis The Royal у Дубаї, Дженніфер Лопес, Дуа Ліпа, Doja Cat, Сабріна Карпентер, Ріта Ора, Megan Thee Stallion, Ліса з BLACKPINK, Кайлі Міноуг, Хлої Кардаш’ян, Кеті Перрі, Сідні Свіні, Медісон Бір, Гвен Стефані та Надя Лі Коен.
Бренд зберігає виробництво в Україні, незважаючи на складні умови воєнного часу. Під час відключень електроенергії команда FROLOV продовжувала працювати, використовуючи генератори та шиючи вручну, щоб вчасно завершити замовлення для таких клієнтів, як Сем Сміт.
Ksenia Schnaider
Бренд Ksenia Schnaider, який у 2011 році заснувало подружжя Ксенії та Антона Шнайдерів, став відомий у світі завдяки нестандартному підходу до дизайну й екологічному виробництву. Особливої слави бренд набув після того, як у 2016 році випустив джинси demi-denims — щось середнє між штанами й спідницею, — які виглядають дуже незвично. Ці джинси швидко помітили світові зірки.
Серед тих, хто носить Ksenia Schnaider, — Белла Хадід, яка не раз з’являлася в «демі-денімах», Селін Діон, що вдягала асиметричні штани в Парижі, та Дуа Ліпа, яка виступала в речах бренду на сцені.
Крім того, у 2023 році бренд випустив капсульну колекцію, що символізує творчість в умовах війни.
Bevza
Bevza — український бренд, який у 2006 році заснувала дизайнерка Світлана Бевза в Києві. Її стиль — мінімалізм і прості лінії, але з глибокими посиланнями до української культури. Наприклад, у колекціях часто можна побачити мотиви калини чи колосків пшениці.
Бренд носять світові знаменитості: Софі Тернер виходила в комбінезоні Bevza на своє весілля в Лас-Вегасі, Дженні з BLACKPINK знімалася в його сукні для Elle USA, Емілі Ратаковскі вибирала Bevza на Тижні моди в Мілані, Дакота Джонсон дефілювала в сукні на червоній доріжці в Марракеші, а Белла Хадід носила топ і штани бренду під час своїх виходів.
Софі Тернер у комбінезоні від Bevza. Фото: інстаграм акторки
Після початку повномасштабної війни бренд не переїхав за кордон, а залишив виробництво в Києві. Світлана Бевза також запустила благодійний проєкт: разом з Mastercard створила прикраси з мотивом калини, а всі гроші з продажу пішли на допомогу дітям, постраждалим через війну.
Sleeper
Sleeper — український бренд, який у 2014 році заснували Катя Зубарєва й Ася Вареца. Вони придумали «піжаму, яку можна носити і вдома, і на вечірку», й ця ідея швидко підкорила світ — їхні костюми з пір’ям і легкі сукні залюбки носять зірки.
Марго Роббі обрала рожевий костюм Sleeper для промо-туру фільму «Барбі», Кейт Мосс гуляла в піжамних штанах з пір’ям, а Ванесса Гадженс святкувала день народження в сукні бренду.
Після початку великої війни виробництво тимчасово переїхало за кордон, але команда швидко повернулася до Києва, щоб підтримати своїх працівників.
Guzema Jewelry
Guzema Jewelry — український бренд прикрас, який у 2016 році заснувала Валерія Гузема. Вона керується мінімалізмом і простими, але дуже витонченими формами зі справжнього золота й діамантів. У своїх колекціях бренд часто посилається на українську культуру — наприклад, у серіях Freedom і Spadok.
Прикраси Guzema носять не тільки в Україні. Кім Кетролл, Ганна Ваддінгем і Кетрін Винник з’являлися у виробах бренду на подіях і фотосесіях. Guzema також мали колаборацію з флористкою Софією Морено-Бунге, яка працювала з Gucci та Chanel.
Після початку війни бренд продовжив працювати в Києві й запустив свій благодійний фонд, щоб допомагати українським дітям, які постраждали через війну.
Vita Kin
Vita Kin — український бренд, який перетворив традиційну вишиванку на модний у світі хіт. Заснований дизайнеркою Вітою Кін, бренд поєднує вишивку з сучасним кроєм, створюючи яскраві лляні сукні.
Демі Мур одягнула сукню Vita Kin для світського заходу в Лос-Анджелесі, підкресливши її етнічний стиль. Діта фон Тіз з’явилась у вишиванці бренду на виставці фотографій. Вокалістка гурту Florence and the Machine Флоренс Велч виступила в сукні від українців.
Усі вироби Vita Kin виготовляють вручну в київському ательє, приділяючи особливу увагу деталям та якості. Це не лише мода, а й спосіб зберегти українське ремесло та культуру.
Cultnaked
Cultnaked — український бренд одягу, заснований дизайнеркою Мері Фуртас у 2018 році. Він швидко став популярний завдяки сміливим і сексуальним образам, які поєднують комфорт і стиль. Зокрема, бренд відомий своїми шкіряними комплектами, блискучими сукнями та мініспідницями з шортами.
Кендалл Дженнер неодноразово з’являлася в одязі Cultnaked — наприклад, в оливковому шкіряному комплекті під час вечірки в Лос-Анджелесі. Кайлі Дженнер також обирала вироби бренду для своїх образів. Аріана Ґранде носила штани Cultnaked у фотосесії для свого синглу «POV».
Бренд активно підтримує українське виробництво, виготовляючи свої колекції у Львові.
Oksana Mukha
Oksana Mukha — український бренд весільних і вечірніх суконь, який зʼявився у Львові ще в 1991 році. Його знають у світі завдяки розкішній вишивці, фатину, шовку і паєткам — усе шиють вручну, і виглядає це дуже ефектно.
Сукні бренду носять не тільки наречені, а й світові знаменитості. Бланка Бланко була в яскравій блискучій сукні Oksana Mukha на червоній доріжці «Оскара». Акторка з The Last of Us Мерл Дендридж обрала смарагдову сукню бренду для прем’єри. Керрі Андервуд співала на сцені American Idol у ніжній сукні з тюлю. Навіть Міс Японія 2025 була у вбранні Oksana Mukha на конкурсі краси.
Бренд продовжує працювати з України та підтримує ЗСУ через благодійні проєкти.
Etnodim
У 2023 році український бренд Etnodim в межах ініціативи UNITED24 створив унікальні вишиванки для амбасадорів платформи. Серед них були канадська акторка Кетрін Винник, американський актор Лієв Шрайбер, французький режисер Мішель Хазанавічус та інші. Кожна вишиванка була натхненна регіоном України, що пов’язаний з походженням зірки.
Ці вишиванки були створені не лише як модні елементи, а й як символи підтримки України під час війни. Другі екземпляри кожної сорочки розігрували серед донорів, щоб зібрати кошти на відбудову школи в селі Бузова на Київщині, зруйнованої під час бойових дій.
Суспільство

Кардинал Української Греко-Католицької Церкви Микола Бичок долучиться до виборів нового Папи Римського. Він є одним із 135 кардиналів віком до 80 років, які можуть брати участь у виборах.
Про це розповів Микола Бичок, передає «Еспресо».
Про Миколу Бичка
Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. 15 січня 2020 року Папа Франциск призначив його Єпархіальним Єпископом Української Католицької Єпархії Святих Петра і Павла в австралійському Мельбурні.
7 грудня 2024 року Микола Бичок став кардиналом Святої Римської Церкви під час церемонії у Базиліці Святого Апостола Петра у Ватикані. Він є Єпархом Мельбурнської єпархії для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.
Читайте також: Українські військовополонені почали отримувати листи від рідних, що були відправлені у березні
Коли відбудеться конклав
Вибори нового Папи Римського розпочнуться 7 травня у Ватикані. Таке рішення ухвалили під час закритої зустрічі кардиналів, що відбулася після похорону Папи Франциска.
Всього до таємного конклаву допустять 135 кардиналів, які представляють різні країни світу. Вибори відбуватимуться у традиційній формі за зачиненими дверима Сикстинської каплиці.
Нагадаємо, що українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: сайт УГКЦ
Суспільство

Кішка, яка жила на передовій разом з українськими військовими, народила кошеня наступного дня після загибелі Вадима Барланицького. Побратими дали кошеняті позивний загиблого захисника та передали його синові.
Про це повідомила Котова Яна у TikTok.
Тато хлопчика — сержант Вадим «Вадо» Барланицький, який служив у 1-й окремій танковій бригаді. Він захищав Україну з 2014 року, брав участь у боях на Донеччині, Луганщині та боронив Чернігів.
Вадима нагороджували відзнакою «За оборону Запоріжжя». Він загинув під час штурму ворожих позицій 20 липня 2023 року поблизу села Мала Токмачка на Запоріжжі
Читайте також: Іграшковий кіт Херсон допомагає новобранцям 151-ї ОМБр стати командою (ФОТО)
Нагадаємо, що з окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф.
Фото обкладинки: kotovayana/TikTok