Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

В Україні анонсували додаток для пошуку бабусь на годину «єБабуся»: як доєднатися до розробки

Опубліковано

Українська фахівчиня з маркетингу Ксенія Ларіна провела у LinkedIn незвичайний експеримент, запропонувавши створити маркетплейс бабусь під назвою «єБабуся».

Про це повідомляє Dev.ua.

Про розробку

Ідея полягала в тому, щоб «онуки» могли знаходити бабусь для спілкування, допомоги по дому та просто для душевної підтримки, а бабусі отримували б додатковий дохід і відчуття потрібності.

«Ідея виникла як жарт, але завдяки лого (із відсиланням до AirB’n’B) та фонетичній двозначності назви, ініціатива привернула увагу тисячі користувачів менше ніж за добу», — каже Ксенія.

Пост у LinkedIn викликав величезну підтримку, і чимало людей захотіли долучитися до створення MVP проєкту або привести на платформу своїх рідних.

Читати також: Monobank додав можливість підключення eSIM від Київстар: тепер доступні всі оператори

Додаткові можливості

Після валідації попиту Ксенія вирішила поєднати запуск «єБабусі» з освітнім проєктом: залучені учасники будуть працювати над розробкою платформи, навчаючись у процесі. Вже понад 110 людей подали заявки на участь, серед яких більшість — продакти та розробники.

Набір учасників триває, і всі охочі можуть долучитися до створення цього унікального стартапу тут.

Фото: Ксенія Ларіна

Нагадаємо, що в Ужгороді виробили автономний будиночок на колесах з переробленого пластику (ФОТО).

Фото: Freepik.

Коментарі

Можливості

4 роки продавала ідею, в яку ніхто не вірив. Одеситка створює косметику з Куяльницької грязі — ось що зробило її бізнес успішним

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про історії успіху підприємиць, які стали учасницями жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація».
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше


Ми розповідаємо про власниць малих та середніх підприємств з усієї України, аби надихнути інших жінок на розвиток власної справи.

Зустріч Ірини Землянухіної з подругою за чашкою кави надихнула дівчину на бізнес-ідею. У той день вона дізналась про розробку батька-науковця подруги — унікальний екстракт грязі Куяльницького лиману, який здатен розв’язати різні проблеми шкіри. 

«Ми порахували, що якщо в аптеки поставимо екстракт Куяльницької грязі, і якщо хоча б по одній баночці в день вона буде продаватися, то ми повинні мільйонерками стати дуже скоро», — з посмішкою згадує жінка. 

Уже 15 років Ірина виготовляє фармацевтичні товари та дерматокосметику з грязі Куяльницького лиману. Підприємиця розповіла ШоТам, як після кількох років боротьби зі скептичними поглядами колег зберегла свою віру в ідею та змогла вивести продукт на новий рівень.

Ірина Землянухіна

виготовляє фармацевтичні товари та дерматокосметику з грязі Куяльницького лиману та відкрила мережу оздоровчих центрів по Україні.

Фармацевтичний бізнес не знала, але вирішила спробувати

Якось ми з подругою-однокурсницею сиділи й обговорювали, чим би нам зайнятися. У неї тато — мікробіолог, академік наук. І тут подруга каже: «Він вивчає корисні властивості Куяльницької грязі, і відкрив технологію виробництва екстракту цієї грязі — це така прозора рідина без запаху, за функціями як сама грязь і навіть краще. І це правда працює». 

Наступного дня я прийшла до її тата розмовляти. Він сказав, що працювати з екстрактом дуже складно. Потім обдзвонила всіх своїх знайомих, які розбираються у фармацевтичному бізнесі, і вони сказали, мовляв, «ти взагалі туди не лізь, ти не розумієш, які це інвестиції». Але мені було цікаво, і я полізла.

Коли ти слухаєш поради від інших, памʼятай, що це лише їхній досвід. Твій шлях може бути зовсім інший. І якщо ти будеш тільки прислухатися до чужих порад, то можеш навіть не спробувати своїх можливостей.

Справа вартісна, продукт допомагає, але нічого не складається

Важливо сказати, що я не прийшла на голе поле. База в нас була, наприклад, патент і документи з курортології про те, що Куяльницька грязь не є лікарським засобом. У нас була готова технологія виробництва, старі документи ми оновили. Тобто батько моєї подруги все своє життя присвятив вивченню та відкриттям, пов’язаним з цим, і десь навіть зайшов на перший щабель.

У грязі дуже складний хімічний склад. Вона складається з мінералів: магнію, кальцію, натрію та заліза, містить мікроелементи: йод і мідь. У її складі також є органічні речовини та сірководень. Це як біостимулятор. 

Та це не так просто — зробити екстракт з грязі, щоб він не мав специфічного запаху. Цей концентрат можна розбавити з водою і зробити собі термальну воду, спрей від нежитю, для горла, втирати в шкіру голови проти випадіння волосся, використовувати при псоріазі, зробити засіб проти кандидозу — спектр дії дуже широкий.

Куяльницькі грязі. Фото: Олександр Воропаєв

Ми уклали контракти з 80% аптек Одеси, але це була титанічна робота — точка входу у фармацевтичний бізнес дуже висока. Треба було найняти хороших медпредставників, регіональних представників. Тоді на ринок заходили компанії з європейськими капіталами, і ми не витримували конкуренції.

Дуже прикро, коли розумієш, що справа вартісна, і є продукт, який справді допомагає від багатьох захворювань, але нічого не складається. Я чотири роки своїми силами пробивалася в цей бізнес.

Витратили всі гроші з продажу квартири, але результату не побачили

Ми з колишнім чоловіком продали квартиру, бо розуміли, що потрібно вже з цим бізнесом щось робити. Тоді нам порадили одного директора з продажів, який багато компаній вивів на мільйонні доходи. Той попросив зарплату в тисячу євро, офіс у центрі міста й каву ексклюзивного сорту вранці. За 3 місяці ми витратили всі гроші з продажу квартири, але результату не побачили — бізнес не розвивався. Тоді ми звільнили цього директора з продажів, а я потрапила в лікарню з синдромом хронічної втоми — місяць там пролежала, схудла на 10 кілограмів.

Витратила всі гроші з продажу квартири на розвиток бізнесу, але це не принесло результату, і жінка зневірилася. Фото надала Ірина

Я зробила висновок, що в команду потрібно брати людей на своєму рівні. Якщо проєкт, над яким працює команда, не на тому рівні, який відповідає новому співробітнику, то його потенціал просто не вдасться використати на повну, і в результаті гроші, витрачені на його зарплатню, будуть викинуті на вітер.

Продала за чотири дні стільки, скільки продає мережа аптек за місяць

Після цього цілий рік наш проєкт був на паузі. І якось мені телефонує моя давня оптова клієнтка та просить нашу продукцію під реалізацію на чотириденній виставці в одеському Палаці спорту. Пообіцяла всі гроші з продажу принести, а якщо не продасть — поверне продукцію назад. І вона продала за чотири дні стільки, скільки продає мережа аптек за місяць. Тоді я зрозуміла, що прямі продажі добре працюють. Ми відкрили сім острівців з Pelovit-R по Одесі й побачили рух — продукція непогано продавалася.

Наші клієнти говорили нам, що вони б хотіли якусь доглядову косметику, але з цим екстрактом дуже складно щось зробити — він настільки активний і живий, що розчиняє все. Його не можна підігрівати вище 40 градусів, тому що всі корисні властивості зникають. А як зварити крем без підігріву? 

Але ми подолали цей виклик — знайшли хорошого технолога й на основі екстракту Куяльницької грязі почали робити косметику: пінки для вмивання, тоніки, креми, маски. Це все досить добре продавалося.

Жінка зрозуміла, що прямі продажі працюють краще, тож відкрила торговельні точки по всьому місту. Фото надала Ірина

Я не люблю таку косметику, якою потрібно роками користуватися, і тільки потім ти побачиш ефект. У нас тут усе досить прозоро — ти кілька разів використав і маєш результат.

«У них там війна йде, а їм треба 25 кілограмів антицелюлітки»

Після цього мені прийшла ідея відкрити мережу оздоровчих центрів по Україні — сучасних мінісанаторіїв. Ми втілили цю ідею в центрі Одеси. Усі процедури робили з нашим продуктом Pelovit-R, лінійка тоді налічувала близько 30 препаратів. І коли ми робили масажі, клієнти найчастіше хотіли щось для схуднення, тож ми дали технологині завдання, щоб вона створила лінійку, спрямовану на стимулювання кровообігу, поліпшення лімфодренажу та зменшення жирових відкладень. Вона створила кілька продуктів для обгортання, антицелюлітного масажу, креми та гелі з зігрівальним або охолоджувальним ефектом.

Ірина Землянухіна відкрила оздоровчий центр в Одесі. Фото надала Ірина

Такий мінісанаторій пропрацював пів року, а потім почалася війна. Я поїхала з сином на кілька місяців з країни, а коли повернулася, чітко розуміла, що хочу займатися тільки виробництвом. Ми зателефонували на заводи в різні країни, щоб закупити всі необхідні інгредієнти, й іноземні менеджери з нас дивувалися, мовляв, «у них там війна йде, а їм треба 25 кілограмів антицелюлітки».

Лінійка, спрямована на схуднення, добре продавалася, і навесні 2023 року ми поїхали на виставку в Київ зі своєю продукцією та майстер-класами. Ми отримали класний фідбек — усі були горді тим, що в Україні взагалі таке є.

За рік я зрозуміла, що б’юті-майстри дуже класно продають щось своє під своїм ім’ям. Ми почали пропонувати послугу private label: ми робимо на основі своїх рецептур лінійки косметики, фасуємо та маркуємо її під бренд б’юті-майстра. Так ми зменшуємо продажі свого продукту, але натомість це дає нам можливість витратитися більше на рекламу та вдосконалити обладнання.

Тепер підприємиця працює у власному оздоровчому центрі. Фото надала Ірина

Змінюєш свої внутрішні налаштування, і тоді світ починає перебудовуватися

Якось я натрапила у Фейсбуці на рекламу про набір на новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація». Цей проєкт реалізують за підтримки глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa, яка сприяє діджиталізації малого та середнього бізнесу в Україні. Менторами були професійні й натхненні особистості нашої країни.

Наступного дня я написала текст, прийшла до своєї сестри й попросила зняти мене. Я не переймалася, не робила зачіску й укладку, а просто розповіла про себе.

Ірина зацікавила організаторів жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація». Цей проєкт реалізують за підтримки глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa. Фото надала Ірина

Я зацікавила організаторів та отримала запрошення. Дуже зраділа. Мені сподобалася організація акселератора: вся інформація чітка, по суті й без «води». Я слухала людей, з якими на одній хвилі, і багато корисного для себе взяла. Зрозуміла, що шлях у всіх плюс-мінус однаковий, головне — змінити своє мислення: змінюєш свої внутрішні налаштування, і тоді світ починає перебудовуватися. І, звісно, ніколи не треба зупинятися.

Цей проєкт про те, щоб кожна жінка, незалежно від її минулого чи досвіду, мала можливість приєднатися до бізнесу та зробити свій внесок у розвиток країни. 

Нову лінійку присвятила сину

У нас наразі два виробництва: на одному робимо екстракт з грязі, на другому виробляємо нашу косметику та лікувальні препарати. У квітні цього року ми отримали сертифікати й тепер відповідаємо стандартам GMP та ISO 22716, тобто наше виробництво відповідає європейським стандартам якості та безпеки.

Зараз продуктова колекція налічує 70 позицій. Умовно наш бізнес можна поділити на чотири напрямки: лікувальна продукція, домашній догляд, професійна косметика та private label. Зараз у нас формується новий напрямок, який я присвятила своєму синові — ART 17. Сина звати Артем, йому 17 років. Це парфумована лінійка, емоційна — там використовуємо нішеві віддушки для кремів для тіла, гідрофільних олій, скрабів.

Ірина Землянухіна з сином Артемом. Йому вона присвятила нову емоційну лінійку кремів, парфумів і масел. Фото надала Ірина

Бізнес — це не про творчість

Якщо ви хочете відкрити свій бізнес і не знаєте, з чого почати — дізнайтеся про нього максимум інформації: про цю нішу, про потенційних клієнтів, про те, скільки потрібно інвестувати. Суму, яка у вас вийде при підрахунках, помножте на два, як при ремонті. 

Потрібно розуміти, що вас надихає тільки початок шляху, коли ви — творець. А потім ви зіштовхнетеся з рутиною, де потрібно думати про податки, зарплати, прибирання, відключення світла… І це взагалі не про творчість. Якщо ви готові все це нести на собі, і при цьому прийняти той факт, що бізнес — це не частина життя, а все життя, тоді варто починати.

Ще один правильний шлях — взяти коуча й пропрацювати хоча б 5 сесій. Якщо ви прописали все про ваш бізнес і зрозуміли, що все складається, то варто почати. 

Новий сезон візійного жіночого акселератора «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація» впроваджує мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту й за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)», глобальної ініціативи She’s Next Empowered by Visa.

Коментарі

Читати далі

Можливості

В Україні запустили освітньо-грантову програму для розвитку ветеранського бізнесу: як долучитися

Опубліковано

Банк ПУМБ у співпраці з Future Development Agency та KSE Business School запустив освітньо-грантову програму для розвитку ветеранського бізнесу «Жити назустріч».

Про це повідомили організатори ініціативи.

«Програма надає можливість отримати грант від 500 тисяч до одного мільйона гривень на запуск чи розвиток власного бізнесу. Вона об’єднає ветеранів і цивільних задля якісної інтеграції і розвитку української економіки. Освітньо-грантова програма сприятиме створенню нових робочих місць і розвиватиме соціальне підприємництво в Україні», — зазначив заступник голови правління ПУМБ з корпоративного бізнесу Сергій Магдич.

Для кого програма

Участь у програмі можуть взяти команди щонайменше з двох людей на чолі з ветераном/кою чи військовослужбовцем/вицею, які мають статус учасника бойових дій.

Особливості програми:

  • можливість відкрити справу з другом чи близькою людиною;
  • сучасне бізнес-навчання,
  • менторський супровід;
  • експертну підтримку після відкриття малого підприємства;
  • обслуговування ФОП у банку на вигідних умовах;
  • допомогу в просуванні бізнесу завдяки платформі «Жити назустріч».

Читайте також: В Україні запрацював портал «ЕнергоСвідомі» для тих, хто хоче мати власні джерела енергії

Етапи ініціативи «Жити назустріч»

1. Набір команд

                Щоб податися на участь, необхідно ознайомитися з умовами на сайті та заповнити заявку. На початку листопада за результатами оцінки заявок та інтерв’ю відберуть 30 команд. Серед критеріїв відбору: наявність команди, реалістичність бізнес-проєкту, вмотивованість (готовність до навчання та розвитку власної справи). Приймання заявок триватиме до 31 жовтня.

                2. Навчання та консультації

                  У листопаді та грудні команди проходитимуть бізнес-навчання від викладачів та експертів KSE Business School, в результаті якого розроблять бізнес-план. Зустрічі відбуватимуться онлайн щотижня. Також кожна команда матиме власного ментора-підприємця та отримає необхідні онлайн-консультації з експертами для розвитку бізнесу (бухгалтерія, digital-маркетинг, експорт, SMM, PR тощо).

                  3. Фінансування та супровід бізнесу

                    Наприкінці грудня команди презентуватимуть свої бізнес-плани. Експертне журі, до якого ввійдуть представники ПУМБ, Future Development Agency, KSE Business School, ветеранської спільноти та бізнесу, вибере 10 переможців, що отримають фінансування від 500 тисяч до одного мільйона гривень. Ментори та експерти програми продовжать консультувати команди протягом 3 місяців.

                      Дізнатися більше про програму та умови участі можна на сайті «Жити назустріч».

                      Нагадаємо, що підприємці до 25 років можуть податися на грант через «Дію» за спрощеними умовами.

                      Фото обкладинки: пресслужба проєкту

                      Коментарі

                      Читати далі

                      Можливості

                      Підприємці до 25 років можуть податися на грант через «Дію» за спрощеними умовами

                      Опубліковано

                      Підприємці до 25 років можуть подати заявки на отримання грантів до 150 тисяч гривень на відкриття власного бізнесу у межах програми «Власна Справа». Така послуга доступна на порталі «Дія».

                      Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки.

                      Які умови

                      Грант для молоді не має вимоги створення нових робочих місць. Після ухвалення позитивного рішення щодо виділення гранту необхідно відкрити ФОП.

                      Заявки на отримання гранту подаються разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.

                      Читайте також: Міжнародний кінофестиваль «Молодість» відкриє українсько-польський фільм «Дві сестри»

                      Для того, аби подати заявку, необхідно перейти за посиланням на портал «Дія».

                      Як зазначають, у міністерстві за понад два роки роботи програми «Власна Справа» підприємці отримали від держави понад 20 тисяч грантів на розвиток бізнесу на майже 5 мільярдів гривень.

                      Нагадаємо, що Мінцифри оголосило про старт премії для інноваційних стартапів у 12 номінаціях.

                      Фото: Unsplash

                      Коментарі

                      Читати далі

                      Шопочитати

                      Економіка і бізнес20 години тому

                      Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

                      Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

                      Суспільство7 днів тому

                      «Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

                      Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

                      Суспільство1 тиждень тому

                      «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

                      Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

                      Спорт2 тижні тому

                      Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

                      «Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...