

Суспільство
В Одесі встановили 40 боксів для збору непотрібних речей
У рамках проекту «Речі, які допомагають», що займається проблемою відповідального споживання, в Одесі встановлено вже 40 боксів для збору речей. Про це повідомила координатор проекту Анна Подопригора в ході першого Одеського екофестивалю, пише odessitua.com.

Як розповіла Анна Подопригора, всі речі поділяються на три категорії. Одяг та текстиль в поганому стані підуть на переробку: їх них зроблять набивання для матраців, подушок і пуфів, а також ганчір’я. Речі в придатному стані передають в благодійні фонди «Деполь» і «Добрий Самарянин», який розподіляє їх серед нужденних людей. Речі в хорошому стані відправляють в магазин «Добробутік», виручені кошти за них підуть на благодійність.
Читайте також: Благодійність: куди віддати непотрібні речі у Києві
«На ці гроші потім купується обладнання для дитячих медичних центрів. Одне з останніх придбань – столик для недоношених дітей вагою до 1 кілограма, на покупку якого витрачено 180 тисяч гривень», – зазначила Анна Подопригора.
За рік зібрано 90 тонн речей, а сума виручки склала 1 360 000 гривень.
Відзначається, що учасники проекту готові збільшувати кількість контейнерів, встановлюючи їх на різних локаціях. А якщо речей дуже багато, вони готові навіть самостійно приїхати додому і забрати їх.
Де шукати ці контейнери в Одесі, дивіться на карті.
Суспільство

Український військовий та гуморист Віктор Розовий отримав осколкове поранення у голову у 2024 році. Після тривалого лікування та реабілітації він зміг зробити свої перші кроки.
Про це повідомив Віктор Розовий.
Під час боїв поблизу Авдіївки 120-мм міна влучила в окоп, уразивши Віктора уламком, який пробив шолом і спричинив серйозні ушкодження мозку. У нього діагностували геміпарез та спастичність лівих кінцівок, парез правої стопи, порушення слуху та зорово-просторового сприйняття.
Після тривалого відновлення Віктор Розовий почав самостійно ходити — наразі з тростиною та в ортезах, які підтримують стабільність стоп.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Нагадаємо, що 21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба.
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Віктора Розового
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» поширили у містах на Луганщині нові українські символи, зокрема стрічки, наліпки та плакати.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
Символи спротиву розповсюдили на вулицях Алчевська та Сіверськодонецька, а також біля алеї військової слави у Фащівці.
«Ми віримо в Україну, чекаємо на ЗСУ і робимо все, щоб над нашими містами і селами знову піднявся український прапор»‚— написали представники руху.
Читайте також: Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків


Нагадаємо, що у Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

Напередодні Великодня українські військовополонені почали отримувати листи від родин та посилки від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Україна та росія узгодили списки з 1500 полонених на початку березня. Родини передали листи, а Червоний Хрест сформував посилки.
«Окрім того, з російською стороною було обговорено продовження практики обміну листами від військовополонених як зворотної звістки для сімей про їхню долю, а також заходи для повернення військовополонених та розв’язання гуманітарних питань», — додав Лубінець.
Нагадаємо, що напередодні Великодня 277 захисників України звільнили з російського полону (ФОТО).
Також ми писали, що стартап з України залучив 100 тисяч доларів на розвиток платформи з військового вишколу.
Фото обкладинки ілюстративне: Pexels