Суспільство
В ізраїльському меморіалі Голокосту запустили український аудіогід (ВІДЕО)
В ізраїльському національному меморіалі Голокосту та Героїзму «Яд Вашем», що розміщений на горі в Єрусалимі на висоті 804 метри над рівнем моря, запустили український аудіогід.
Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська, яка наразі перебуває з візитом в Ізраїлі.
Вона відзначила, що меморіальний комплекс Голокосту «Яд Вашем» — це місце, у якому має побувати кожен, щоб зрозуміти масштаб злочину й водночас героїзму тих, хто йому протистояв.
«Саме тут ми запустили 66-й аудіогід, щоб кожен українець міг переосмислити трагічний досвід із огляду на власну історію», — йдеться у повідомленні.
Відомо, що це перший український аудіогід в Ізраїлі. Перша леді також наголосила, що українські аудіогіди потрібні не лише для зручності туристів.
Читайте також: Рушії локальних змін, або Як переселенці допоможуть змінити громади
«Українська мова посідає почесне місце в переліку основних світових мов, якими говорять найпотужніші культурні пам’ятки. … Наша мова звучить дедалі голосніше, нагадуючи світу про народ, який просто зараз бореться за своє право на існування», — додала перші леді України.
Про меморіал
Меморіал «Яд Вашем» був заснований в 1953 році з метою увіковічити пам’ять про євреїв — жертв нацизму в 1933—1945 роках та про зруйновані єврейські общини.
Меморіал являє собою комплекс, розташований на площі в 18 гектарів і містить Музей історії Голокосту, меморіальні об’єкти — Дитячий меморіал, Зал пам’яті, меморіал депортованим «Вагон для худоби», Партизанська панорама, Стіна пам’яті, колона Героїзму і монумент Єврейським солдатам. Також є відкриті пам’ятні майданчики: Долина громад, площа Надії, площа Януша Корчака, площа Сім’ї і площа Варшавського гетто.
«Яд Вашем» є другою за відвідуваністю — після Західної Стіни — туристичною визначною пам’яткою Ізраїлю. Вхід до музею безкоштовний. Меморіал щорічно відвідують понад мільйон осіб.
Про проєкт аудіогідів
Проєкт із впровадження українських аудіогідів у провідних пам’ятках світу з 2020 року реалізується під патронатом першої леді України Олени Зеленської. Лише торік український аудіосупровід з’явився в:
- Національному музеї Чехії, Музеї імміграції в Сан-Паулу (Бразилія),
- палаці Шенбрунн (Австрія),
- Історико-художньому заповіднику «Гобустан» (Азербайджан),
- соборі Святого Мартіна (Словаччина),
- на автобусному туристичному маршруті Hop-on Hop-off в Осло (Норвегія),
- у Національному музеї «Палац Великих князів Литовських» (Литва),
- храмі Улувату на Балі (Індонезія),
- Національному музеї Катару.
Нагадаємо, у Копенгагені запустили україномовний аудіогід на автобусних і човникових екскурсіях.
Окрім того, планується, що у найбільшому культурно-мистецькому комплексі Сеула «Седжон» у Південній Кореї з’явиться аудіогід українською.
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine.
Коментарі