Суспільство
В Італії стартували XIX Зимові дефлімпійські ігри
Сьогодні в Італії стартують 19-ті зимові дефлімпійські ігри, Україна на цих змаганнях представлена однією з найсильніших команд.
Про це повідомляє пресслужба Спортивної федерації глухих Україні.
Зазначається, що в містечку Сондріо відбулася церемонія відкриття.
Вулицями пройшли майже півтисячі атлетів з порушенням слуху із 33 країн світу, які виступатимуть на Дефлімпіаді. Серед них і українська делегація.
Сьогодні розпочинається основна боротьба – змагання шахістів, сноубордистів та лижників.
А от турнір з керлінгу стартував ще до офіційного відкриття.
Довідка
Дефлімпійські ігри або Сурдлімпійські ігри – санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом спортивні змагання найвищого рівня для людей, що не чують.
Національна дефлімпійська збірна команда України (разом із тренерським складом та штабом) буде найбільшою за всю зимову дефлімпійську історію України.
Спортсмени-дефлімпійці України вперше у цих Іграх братимуть участь у 5 видах спорту, у тому числі дебютуватимуть у сноуборді та шахах.
Читайте також: Підліток із Миколаєва виграв “дорослий” Кубок з більярду
19-та Дефлімпіада триватиме до 21 грудня.
Зимова Дефлімпіада-2019 буде представлена 6 видами спорту:
- лижні перегони,
- гірськолижний спорт,
- керлінг,
- сноуборд,
- хокей,
- шахи.
У змаганнях візьмуть участь понад 1000 спортсменів з порушеннями слуху із 33 країн світу. На іграх буде розіграно 36 комплектів нагород.
Нагадаємо, українські школярі завоювали три бронзові медалі на Міжнародній молодіжній науковій олімпіаді з біології, хімії та фізики «IJSO 2019»
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі