Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

«Я працюю з нашим майбутнім»: як у селищній раді на Миколаївщині вчать молодь любити спорт

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

З дитинства Руслан Бондаренко з Врадіївської громади обожнював спорт:

«Я мріяв бути схожим на свого дядька, який займався мотоспортом і важкою атлетикою. Змалку завжди бачив удома штанги та гирі, а ще обожнював фільми про Джекі Чана чи Шварценеггера. Потім і сам захопився футболом та боксом».

Раніше у рідному селищі чоловіка не було багато гуртків, тому Руслан займався сам, без тренера. Тому тепер надолужує втрачене — відвідує тренування спортивних команд, їздить з дітьми на змагання та прищеплює рідній громаді любов до спорту.

Руслан Бондаренко

завідувач сектору молоді та спорту Врадіївської селищної ради

Замість юриспруденції обрав роботу з молоддю

Моя освіта зовсім не пов’язана з теперішньою роботою, адже я навчався на юриста. Після університету працював кадровиком в районній адміністрації, а згодом мене запросили очолити при ній першу Молодіжну раду. Тоді ця робота так мене захопила, що я вирішив продовжувати нею займатися.

Я хотів здійснювати мрії дітей, тому часто возив їх на концерти улюблених зірок, а коли вони мені щиро за це дякували, я по-справжньому відчув себе щасливим завдяки своїй роботі.

Щоразу відчуваю це, коли йду вулицею, а зі мною вітаються хлопці та дівчата, а також їхні батьки, які завжди тиснуть руку й дякують за те, що я роблю. 

Після концерту Тіни Кароль та щирих подяк від дітей Руслан відчув справжнє щастя від роботи. Фото надав Руслан Бондаренко

Виховуємо призерів Європи та чемпіонів України

У 2019 році я очолив Молодіжну раду вже в рідному селищі, а з 2021 року — окремий сектор. На цій посаді вирішив прищеплювати молоді любов до спорту.

У нас навіть є зала для кіокушинкай-карате, і вся наша громада вже пишається призеркою Європи та чемпіонами України з цього виду спорту. Ми за те, аби виховувати людей, які ведуть здоровий спосіб життя, і впевнені, що вони розвиватимуть нашу державу. 

Руслан Бондаренко відвідує всі спортивні ігри в громаді. Фото: ШоТам

У нашому ліцеї є футбольна команда «Сокіл», яка минулого року посіла друге місце на обласних змаганнях. Кожен з цих дітей мене надихає, вони — гордість нашої громади. Хоч і працюю в селищній раді, я є для них товаришем — разом з ними їжджу на змагання, фотографую ігри, тому діти відчувають мою підтримку.

Часто ми з юнаками та дівчатами організовуємо толоки, аби показати приклад іншим. Я щиро радію, що ці діти самі проявляють ініціативу та хочуть робити наше селище кращим. Працювати з молоддю важливо, бо це робота з нашим майбутнім. Найскладніше, мабуть, те, що нам на цю сферу не виділяють багато фінансів, і я не можу на це вплинути. 

​​

Врадіївська громада вже має чемпіонів України та призерів Європи зі спортивних змагань. Фото: ШоТам

Читайте також: Колись соромилися своїх ідей, а тепер пропонують їх місцевій владі: на Закарпатті створили молодіжну раду та хаб

Усі стажери в громаді отримали роботу

Ми співпрацюємо з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» понад рік. Завдяки йому наша громада отримала вже цілий автопарк: екскаватори, трактори, вантажівки, — адже раніше ми мали застарілу техніку.

І так само понад рік Проєкт підтримує наші ініціативи для молоді. Наприклад, цьогоріч у квітні ми зробили перший спільний захід — взяли на стажування в селищну раду четверо людей. 

Одна зі стажерок Наталія Бєланова долучилася до координаційної ради з розвитку молоді. Радію, що тепер працюватимемо з нею, бо це енергійна людина, яка завжди має багато ідей.

Руслан Бондаренко з головою селищної ради Миколою Москаленком та стажерами. Фото: фейсбук Врадіївської селищної ради

Ще одна стажерка Світлана Андрєєва працювала в моєму секторі, а тепер стала частиною Молодіжної ради та допомагає мені з заходами, які ми проводимо в громаді. Світлана їздила на тренінги з комунікації з молоддю від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» і тепер намагається використовувати поради фахівців у своїй роботі.

Також у нас був стажер Іван Мельник, який на ненадовго влаштувався інспектором із земельних питань в Адамівському старостинському окрузі. Але він дуже вболіває за своє село: побудував там спортивний майданчик, привозить команди на змагання та допомагає з облаштуванням укриття. 

Тому я дуже вдячний за ці стажування, бо ця ініціатива допомогла нам поповнити органи самоврядування ініціативними людьми.

Читайте також: «Коли голова довіряє молоді, то й жителі більше довіряють владі». Студентка пройшла стажування в міськраді, аби посилити громаду

Мрію створити простір, що об’єднає всю громаду

Вважаю, що державні службовці мають дослухатися до жителів громади та допомагати втілювати їхні потреби. Ми з дітьми мріємо відкрити великий молодіжний простір, де можна буде проводити психологічні тренінги та створити нові спортивні секції.

Руслан Бондаренко разом з дітьми робить зарядку. Фото надав Руслан Бондаренко

Діти просять про гуртки шахів та армреслінгу. А ще я б хотів, аби там могли збиратися ветерани та літні люди, тобто цей простір має об’єднати громаду. 

Ми вже подавали грантові заявки — поки невдало. Проте хто стукає, тому відчиняють, тому ми працюватимемо в цьому напрямку. Я дуже хочу, щоб мене запам’ятали, як людину, яка змогла створити таке місце для нашої молоді.

Руслан з молоддю спілкується з ветераном Другої світової війни. Фото надав Руслан Бондаренко

А ще маю дуже багато професійних планів після нашої перемоги. Я створив власний проєкт «Генофонд» і записую інтерв’ю з цікавими людьми нашої громади. І нам дійсно є кого показати — чемпіонів України, призерів Європи зі спортивних змагань, культурних діячів. Тому ще одна моя мрія — розповісти Україні про неймовірну молодь нашої громади. 

Коментарі

Спорт

Уперше в історії дві українки посіли призові місця на чемпіонаті Європи з шахів

Опубліковано

Дві українки піднялися на п’єдестал пошани на турнірі з рапіду серед жінок, який пройшов у Монте-Карло.

Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.

Перше місце на турнірі здобула харків’янка Анна Ушеніна, а киянка Юлія Осьмак виграла «бронзу». У відомстві додали, що напередодні Анна Ушеніна стала віцечемпіонкою Європи з блискавичної гри в шахи.

Читайте також: Олександр Усик став тріумфатором The Ring Awards 2024

Після зіграних 11 раундів чотири шахістки розділили перше місце, набравши 8,5 очок. Місця на п’єдесталі визначили тай-брейки. Шахістка Сарасадат Хадемалшарія з Іспанії посіла друге місце, а Елін Роберс із Нідерландів — четверте.

Турнірну таблицю можна відкрити за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні створили фільм про призерів Олімпійських ігор 2024 у Парижі (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Мінспорту

Коментарі

Читати далі

Спорт

В Україні створили фільм про призерів Олімпійських ігор 2024 у Парижі (ВІДЕО)

Опубліковано

Короткометражну стрічку «Олімпійське сузірʼя: Париж-2024» презентував на власному ютуб-каналі Національний олімпійський комітет. У фільмі розповіли про 15 українських спортсменів, які перемогли або здобули призові місця на Олімпійських іграх.

Про це повідомили в НОК України.

Про кого розповіли у стрічці

У фільмі взяли участь такі спортсмени: Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, Юлія Бакастова, Ярослава Магучіх, Олександр Хижняк, Сергій Куліш, Ілля Ковтун, Парвіз Насібов, Людмила Лузан, Анастасія Рибачок, Ірина Коляденко, Ірина Геращенко, Михайло Кохан, Жан Беленюк.

Відео: ютуб-канал НОК України

«Цей фільм — це розповіді від тих, хто пройшов через безліч труднощів, злетів і падінь, але ніколи не зупинявся, не зраджував свою мрію. Це — про величезну силу духу. Про тих, для кого олімпіада — не лише вершина спортивної майстерності, а й шлях, сповнений боротьби за мрію, яку не можна відібрати навіть у найскладніші часи»‚ — написали в комітеті.

Нагадаємо, що Олександр Усик став тріумфатором The Ring Awards 2024.

Також ми писали, що збірна України уперше за історію здобула нагороду Кубка світу з санного спорту (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Міністерства молоді та спорту України

Коментарі

Читати далі

Спорт

Олександр Усик став тріумфатором The Ring Awards 2024

Опубліковано

У Лондоні відбулася церемонія нагородження The Ring Awards 2024, де український боксер Олександр Усик здобув перемогу в трьох номінаціях: «Найкращий боксер року», «Подія року» та «Раунд року».

Про це повідомляє The Ring Awards 2024.

Усик став найкращим боксером року завдяки двом перемогам над Тайсоном Ф’юрі. У травні він переміг британця в історичному поєдинку, ставши абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі. У бою-реванші українець знову здолав Ф’юрі, об’єднав чемпіонські пояси WBC, WBA і WBO та закріпив свій статус найкращого.

Перемога в номінації «Подія року» також дісталася першому бою Усика з Ф’юрі. А титул «Раунд року» боксер здобув за напружений дев’ятий раунд цього поєдинку.

Читати також: Нігерійський боксер підтримав ЗСУ після бою у Києві

Промова Усика

Під час вручення нагороди за «Боксера року» Усик подякував Тайсону Ф’юрі та з гумором назвав його «greedy belly» (жадібне пузо). Це прізвисько українець дав супернику через його вимоги щодо більшої частки гонорару перед першим поєдинком.

Детальний список переможців у інших номінаціях можна переглянути на сайті журналу The Ring.

Нагадаємо, що ветеран із Чернігівщини вп’яте встановив світовий рекорд із гирьового спорту.

Фото: фейсбук Олександра Усіка.

Коментарі

Читати далі