Технології
Уздовж трас в Україні планують запустити 5G-зв’язок
Міністерство інфраструктури України має намір найближчим часом протестувати 5G-мережу на одній з найжвавіших українських автомагістралей «Київ-Ковель», а потім і покрити всю трасу покриттям наступного покоління за допомогою Nokia і Vodafone. Подробиці про цей проєкт вдалося з’ясувати виданню LIGA.net.
Мінінфраструктури ще з осені минулого року веде переговори з виробником обладнання Nokia-Siemens Networks про тестування 5G на українських дорогах. Допомагати в тестуванні буде мобільний оператор Vodafone Україна – таке побажання нібито висловила Nokia, яка є одним з постачальників для цього оператора, а значить, синхронізація систем (старих і тестових) займе менше часу.
Читайте також: Україну зарахували до країн із найдешевшим інтернетом у світі
Спочатку планувалося, що необхідні для тестування частоти в діапазоні 3,4-3,6 ГГц надасть компанія Українські новітні технології (Freshtel), проте 19 лютого поточного року НКРЗІ анулював ліцензію на ці частоти. Таким чином тепер учасники проекту чекають від регулятора дозвіл на інший вільний спектр, відповідний для тестування 5G-зв’язку. Очікується, що меморандум між учасниками проекту буде підписаний до кінця березня поточного року.
Як це реалізують?
Учасники проекту розглядали кілька варіантів для запуску тестової ділянки, включаючи Житомирську та Одеську траси, проте в підсумку вибрали відрізок «Варшавки» (М-07) довжиною 5-10 км поблизу Києва.
Очікується, що необхідне для тестування обладнання буде встановлено до кінця квітня поточного року, при цьому на першому етапі різні hardware і software рішення будуть реалізовуватися з використанням 4G-зв’язку. І тільки потім буде розгорнуто мережу 5G NR Non Standalone (це означає, що для побудови мережі буде використовуватися опорна мережа 4G і радіомережа 5G) для порівняння швидкостей і можливостей технології 5G.
Читайте також: США дають понад 1 мільйон доларів на безпечний інтернет в Україні
На основі цієї мережі будуть побудовані IoT-сервіси для безпеки і моніторингу стану трафіку, включаючи датчики для вимірювання вологості дороги або фіксації туману, а також табло для інформування водіїв, відеокамери, що фіксують трафік і т.д. Якщо проект доведе свою ефективність на практиці, то його повноцінно розгорнуть на всій довжині траси «Київ-Ковель».
Хто платить?
Основні витрати на пілотний проект, за інформацією видання, повинні понести Nokia і Vodafone. А ось другу фазу проекту – цифровізацию всієї траси – планується реалізувати за гроші Європейського інвестиційного банку в рамках стратегії розвитку Інтелектуальних транспортних систем на дорогах України.
Банк дає і грантові кошти, і кредитні, причому їх сума і пропорція буде залежати від результатів пілота і переговорів. Учасники проєкту претендують на кошти в розмірі 10 млн євро.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі