Суспільство
Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні
Німеччина спільно з ЄС профінансували будівництво шести сучасних українських лікарень. Медичні заклади розміщені у Львівській, Дніпропетровській, Миколаївській, Сумській, Запорізькій і Чернігівській областях.
Про це ШоТам повідомило німецьке агенство розвитку GIZ Ukraine.
Лікарня, що розташована у Львові, розпочала роботу у вересні, ще п’ять – відкриються до кінця 2023 року. Реалізація активностей здійснюється GIZ Ukraine в рамках проєкту «EU4ResilientRegions – Спеціальної програми підтримки України», яка співфінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини.
Дивіться відео: Найвидатніший хірург ХІХ ст. Микола Скліфосовський був родом з Одеси
У листопаді – грудні 2023 року розпочнуть свою роботу медичні лікарні в п’яти населених пунктах. Вони збудовані із модульних конструкцій, які відповідають європейським стандартам енергоощадження. Нові лікарні працюватимуть у:
- м. Перещепине, Дніпропетровської області,
- смт. Широке, Запорізької області,
- сел. Березанка, Миколаївської області,
- м. Тростянець, Сумської області,
- м. Чернігові.
Вони здатні обслуговувати до 200 пацієнтів на день.
Про лікарні
Медзаклади забезпечуватимуть послугами жителів громад і найближчих населених пунктів, а також ВПО, що прибули в ці громади. Як партнери були обрані громади, які постраждали під час окупації або в яких пошкоджено заклади охорони здоров’я в результаті бойових дій, а також громади, що прийняли велику кількість тимчасово переміщених осіб за час повномасштабного вторгнення.
«У відповідь на запит ми розробили концепцію, яка базувалась на модульних конструкціях. Завдяки цьому тривалість реалізації проєкту скоротилась до восьми місяців. Ми значно розширюємо можливості лікарень, щоб збільшити спроможність громад в наданні медичних послуг мешканцям найближчих громад та тимчасово переміщеним особам. Ці шість медичних закладів дозволять містам і селам по всій Україні підвищити якість надання медичних послуг», – говорить Георг-Себастіан Хольце, директор кластера GIZ Resilient Society.
Всі лікарні комплектуються сучасним медичним та лабораторним обладнанням. Постачається медичне обладнання для кабінетів 18 медичних спеціалістів: функціональної діагностики (ЕКГ, ЕЕГ, УЗД тощо), лабораторних аналізів, кабінету терапевта, ЛОРа, офтальмолога, гінеколога, хірурга, маніпуляційного та консультаційного кабінетів, фізіотерапії тощо.
Читайте також: Я волонтерила на 9-му місяці вагітності, і це мене рятувало. Історія харків’янки Марії Зайцевої
Крім того, усі заклади будуть оснащені сучасними меблями, в т. ч. медичними, ІТ обладнанням – ноутбуками, комп’ютерами, телевізорами, принтерами, побутовою технікою, санітарним обладнанням тощо. Також передбачене навчання фахівців лікарні користування обладнанням як в режимі онлайн, так і під час практичних занять на місці, що супроводжують представники компанії-постачальника.
Для кожної лікарні збудовані автономні сонячні електричні станції встановленою потужністю 70 кВт. Вони розраховані на забезпечення безперебійного функціонування всього наявного медичного обладнання в збудованих модулях (без урахування потреб опалення). Сонячні панелі встановлено і на модульних блоках, і на дахах закладів, і на земельних ділянках поруч з модульною лікарнею – залежно від ситуації.
Читайте також: Від дачі до ландшафтного парку. На Дніпропетровщині створили простір за європейським зразком
До складу сонячної станції також входять сучасні резервні накопичувачі електричного живлення потужністю 52 кВт, встановлені в модульних лікарнях, гібридні та мережеві інвертори, програмне забезпечення для роботи станцій в режимі онлайн.
Для аварійного енергопостачання п’яти лікарень також встановлені сучасні дизельні генератори потужністю 160 кВт разом з резервом палива. Навколо будівель облаштовано простір, забезпечено доступ до модульних лікарень осіб з обмеженими можливостями. Всі заклади, разом з генераторами, захищені бар’єрами HESCO, які мають захистити лікарні від уламків на випадок можливих обстрілів.
Читайте також: Об’єднали посольства шести країн. Як у Мощуні за пів року відновили енергоефективний «Пункт здоров’я»
Першим із шести закладів у вересні 2023 року у Львові був введений в експлуатацію модульний діагностичний центр при лікарні Святого Луки, що належати до Першого територіального медичного об’єднання м. Львова. Для нього було придбано в тому числі магнітно-резонансний томограф Philips Ingenia Ambition S, який забезпечує виняткову якість зображення, швидку діагностику та значно покращує догляд за пацієнтами, сучасний кабінет рентгенологічного обстеження разом з потужним обладнанням тощо.
Частина обладнання розміщена в модульній конструкції, частина – в приміщеннях лікарні. Громада міста Львів вже отримала будівлю разом з усім обладнанням у власне користування та активно розпочала їх експлуатацію.
Довідка
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і клімат, сталий економічний розвиток. Також особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: Наткала на тепловізори та евакуаційне багі. Як майстриня з династії килимарів допомагає сину на фронті
Нагадаємо, у Мощуні на Київщині за підтримки Швейцарії збудували новий медичний пункт.
Також ми розповідали, як у селах Липці та Кам’янка на Харківщині встановили нові модульні клініки первинної медичної допомоги – це свого роду збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі