Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Уперше урбаністичний проєкт з України отримав міжнародну нагороду (ФОТО)

Опубліковано

Проєкт Vlasne Misto здобув міжнародне визнання. Уперше в історії премії The Plan REAL ESTATE AWARD нагороду отримав урбаністичний український проєкт. Vlasne Misto перемогло у двох номінаціях — екологічне соціальне управління та відновлення міських просторів.

Про це повідомляє пресслужба Vlasne Misto.

Про проєкт 

За 7 кілометрів від Києва будують перше в Україні автономне місто, яке охоплює 600 гектарів землі  та розраховане на 47 тисяч жителів. 

Творці проєкту передбачали місто, що  функціонуватиме незалежно від централізованих систем, буде енергозалежним, екологічним та комфортним для людей.

Vlasne Misto складається з восьми ключових напрямків розвитку: 

  • освіту; 
  • енергетику; 
  • медицину;
  • агро; 
  • гостинність; 
  • інновації;
  • нерухомість;
  • бізнес. 

Читайте також: На будівництві метро у Києві закладають котлован станції «Мостицька» (ФОТО)

«Такий підхід дозволяє створити сталу економіку всередині міста та мінімізувати його залежність від зовнішніх ресурсів. Це перший проєкт такого масштабу в Україні», — зазначають автори проєкту.

Цінність нагороди для України

Перемога проєкту автономного міста показує, що Україна не лише відновлюється, а й впроваджує сучасні підходи до містобудування. Як говорять у Vlasne Misto, такі ініціативи можуть стати взірцем для інших регіонів і залучити міжнародних інвесторів.

«Під час нагородження в Мілані весь зал із захопленням дивився на нас. Ми самі не очікували одразу двох перемог, але це вкотре доводить, що наша країна дійсно має потужний потенціал у сфері урбаністики», — розповідає СЕО проєкту Ярослав Корніяченко.

Нагадуємо, що в Києві відкрили нову трасу для катання на лижах та сноубордах.

Фото: сайт Vlasne Misto

Технології

Міноборони створить полігон для тестування ШІ-технологій в розмінуванні

Опубліковано

Міністерство оборони України створить випробувальний полігон для тестування новітніх технологій, які використовують під час розмінування. У межах проєкту тестуватимуть зокрема й розробки із залученням ШІ.

Про це повідомили в оборонному відомстві.

Що відомо про проєкт

Новітні технології дозволятимуть суттєво пришвидшувати процес нетехнічного обстеження територій та гуманітарного розмінування. Завдяки цьому проєкту можна буде підвищити безпеку демінерів та зменшити ризики для цивільного населення.

Разом із українськими спеціалістами на полігоні зможуть працювати й іноземні партнери.

Читайте також: ГУР шукає зразки російської техніки для створення українського озброєння

У межах проєкту обговорили також і нові підходи для аналізу супутникових та аерофотознімків територій, які необхідно розмінувати. ШІ використовуватимуть для автоматичного розпізнавання мінних полів, а також планування завдань і безпечного розмінування.

Проєкт ініціювало Головне управління протимінної діяльності цивільного захисту та екологічної безпеки. Створення сучасного полігону обговорювали під час зустрічі фахівців Міноборони, Мінекономіки, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Програми розвитку ООН та інші спеціалісти.

Нагадаємо, що в Україні створили дрон TROPA для дистанційного розмінування (ВІДЕО).

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Читати далі

Технології

Для українців відкрили безкоштовну преміумпідписку в освітньому додатку Nibble

Опубліковано

Компанія Headway відкрила безоплатний доступ на преміумпідписку в Nibble, де можна переглядати уроки з математики, мистецтва, історії, статистики, планування фінансів тощо. 

Про це повідомила пресслужба Headway.

Про застосунок

Nibble — це освітня програма з короткими інтерактивними уроками на різноманітні теми, який запустили три роки тому в межах EdTech компанії Headway. За словами розробників додатку, система дозволяє всебічно розвиватися у легкій та доступній формі й розширювати знання у різних сферах: математиці, мистецтві, історії, статистиці, особистих фінансах тощо.

Користувачі можуть знайти застосунок в App Store, де його завантажили більше 4 мільйонів користувачів, або спробувати вебверсію. Зараз у Nibble  доступно дев’ять тем з понад 240 уроками для розвитку в різних напрямках. 

Читайте також: Українці зможуть використовувати цифрові документи за кордоном

«Наш продукт допомагає здобувати нові знання у захопливому та інтерактивному форматі. Ми раді, що ще більше українців зможуть використовувати Nibble для всебічного розвитку та самовдосконалення», — коментує продакт-менеджерка Nibble Єва Колдовська. 

Над розробкою навчальних матеріалів працюють фахівці в кожній зі сфер — зазначають у компанії. 

Що можна вивчати

Серед найбільш популярних уроків: «Упередження вцілілого» (Survivorship bias), «Випробуй себе в челенджі на знання стилів мистецтва» (Test yourself with an art style challenge) та «Ми все ще думаємо, як грецькі філософи» (We still think like Greek philosophers). Ці уроки вже пройшли понад 60 тисяч користувачів Nibble.

Минулого року Nibble став «Застосунком дня» у 50 країнах, зокрема в США та Великій Британії. Також Nibble входить в 15 найкращих застосунків для освіти за версією Free Education Apps в App Store США, Австралії та Канади. 

Нагадуємо, що в Україні запрацював безплатний ШІ-сервіс для вивчення англійської.

Фото: Nibble

Читати далі

Технології

На Місяць летить синьо-жовтий прапор та мапа України

Опубліковано

У космічному центрі Кеннеді в США 8 лютого відбувся захід, який присвятили запуску українського прапора на Місяць. Ракета, що прямує на супутник Землі, стала першою, яку створили без залучення жодних російських технологій.

Про це повідомила солістка гурту Hardkiss Юлія Саніна.

Космічну ракету 8 січня 2025 року запустила NASA, Astrobotic та компанія Spacebit, яку заснував українець Павло Танасюк. Вона повинна приземлитися на Місяці 23 лютого.

«Просто зараз прапор України прямує крізь космос на Місяць — звучить фантастично! І відтепер кожен українець, дивлячись на Місяць, знатиме, що там є частинка нашого дому»‚ — написала Юлія Саніна.

Нагадаємо, що київська команда виграла на масштабному хакатоні від NASA.

Також ми писали, що у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО).

Фото обкладинки ілюстративне: Pixabay

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 години тому

«У нього така старість, якої хотілося б і мені». Це дідусь із Тернопільщини, що почав власну справу після 70

У свої 73 Ярослав Мельничук не любить сидіти на місці: він опанував смартфон, допомагає онучці...

Військо3 дні тому

Готові досягати вершин навіть після поранень: це українські військові, які зійшли на Кіліманджаро

Четверо українських військових з протезами нижніх кінцівок і військова, яка пережила важкі бойові поранення, здійснили...

Економіка і бізнес5 днів тому

Ремонтував техніку знайомому, а потім співпрацював із «Запоріжсталлю»: історія успіху підприємців із Сум

Випускники інженерного факультету Сумського державного університету Віталій Липовий і Дмитро Казнієнко успішно розвивають власні підприємства:...

Культура6 днів тому

Чи пробували купити книгу наосліп? Ці дівчата зробили бізнес на таємних обкладинках

«Детектив, у якому все одразу очевидно, а потім не зрозуміло, що в біса відбувається» або...