Суспільство
Унікальний культурний маршрут створюють на Закарпатті
У закарпатському селі Річка створють нову туристичну атракцію в межах проєкту “Створення культурного маршруту “Шлях гуні”. Про це повідомляє Агенція регіонального розвитку Закарпатської області на сторінці в Facebook, передає Укрінформ.
“Завдяки нашому проєкту (“Створення культурного маршруту “Шлях гуні” – ред.) буде створений інноваційний продукт – культурний маршрут, який поєднає природні ландшафти полонини Боржава, традиційне полонинське господарювання і виробництво одягу з овечої шерсті народними майстрами”, – йдеться в повідомленні.
Чим особливий маршрут?
Зазначається, що в межах проєкту буде не лише розроблено пішохідний туристичний маршрут в селі Річка, а й проводитиметься навчальний тренінг для виробників традиційного одягу в регіоні. До того ж заплановані активна промоція та популяризування традиційного ремесла в медіа та соціальних мережах і створення сайту культурного маршруту.
Ця робота спрямована на збереження культурної спадщини регіону.
“На прикладі створення культурного маршруту в селі Річка ми відпрацюємо модель створення таких маршрутів та впроваджуватимемо її надалі для ефективного збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Закарпаття”, – запевнили в Агенції.
Що варто знати про проєкт?
Проєкт “Створення культурного маршруту “Шлях гуні” в селі Річка на Міжгірщині Агенція регіонального розвитку Закарпатської області втілює за підтримки Українського культурного фонду в межах реалізації грантової програми “Культура. Туризм. Регіони”. Вона покликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів.
Як повідомляється на сторінці “Шлях гуні – культурний маршрут у селі Річка” в Facebook, реалізація проєкту стартувала на початку червня і триватиме 5 місяців – до кінця жовтня цього року. Загальний бюджет – 373 781 гривень (кошти Українського культурного фонду).
vesta-travel.zp.ua
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі