Суспільство
Українці взяли під опіку пенсіонерку та оточили її турботою (ВІДЕО)
Це історія, яка повертає віру в людей. У свої 85 пані Галина залишилася без хати та з пораненням в голову: всьому виною російська ракета. Але у хвилини найбільшого відчаю їй на допомогу прийшли небайдужі люди.
Про пані Галину розповідає ШоТам.
«Вони мені душу віддають — хіба ж я не бачу? Алла сама не доїсть, а мені дасть. По-людськи, по-людськи!», — розповідає пані Галина.
Історія пані Галини — з тих, що повертають віру в людей. Коли російська ракета впала прямо на її будинок, то не родичі, а геть чужі люди взяли її під опіку. Дали їй дах над головою, щодня її провідують і навіть влаштували святкування 85-річчя.
Кілька поколінь киян знають пані Галину як продавчиню квітів біля станції метро. Уже пів століття вона торгує тут хризантемами та орхідеями, які вирощує на власному подвір’ї. Вірніше, вирощувала… Бо її хатину вщент знищила російська ракета. Це сталося в червні 2023. Жінка як завжди поливала квіти, аж раптом почула шум у небі.
«Дивлюся на небо — лента біла. Як бахнуло… іще бачила, як хата горіла», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Галину відкинуло ударною хвилею, осколки поцілили в голову.
«Очі так одкрила — все в крові, усе ж на мені брудне, і земля… Воно як бахнуло, то й пісок, і кров…», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Коли пані Галина потрапила до лікарні, першими до неї примчали не рідні, а покупці її квітів. Старший син і племінниця приїхали пізніше, але ця зустріч завершилася скандалом… Стосунки з родичами — окремий біль пані Галини. Посварилися й зникли. А поки вона відновлювалася після трепанації черепа, інші люди шукали їй житло.
Читайте також: Найкрутіші онуки – ми з вами. Як фонд «Юлині бабусі» допомагає самотнім літнім людям на деокупованій Київщині
Волонтери Віка й Богдан та інші небайдужі орендували Галині затишну квартиру неподалік від метро.
«Ми коли орендували, то це було, по-перше, про те, як вона себе буде тут почувати. По-друге, це невисокий поверх, щоб коли повітряна тривога, мала змогу спуститись у сховище. Квартира підходить по всіх показниках: щоб їй комфортно було, тепло, зручно й близько до її улюбленого метро», — Вікторія, волонтерка.
З того дня Віка й інші добрі люди регулярно навідуються до пані Галини. Приносять їжу, одяг, допомагають з побутом, сплачують оренду квартири та комунальні. Знайшлися й люди, які постачають їй квіти на продаж, поки в неї немає власних. А нещодавно нові друзі влаштували Галині сюрприз і привітали її з 85-річчям!
«І одежу купили — Алла мені таку сукню красиву, хусточку купила. А Віка столову цілу, кафе найняла. Це хіба не подарунок?», — Галина Мисак, пенсіонерка, продавчиня квітів.
Пані Галина неймовірно вдячна всім, хто нею опікується, і називає їх «Божими людьми». Але найбільше все ж мріє про повернення додому.
«Чого хочу? Щоб зробити документи, щоб у мене було моє житло. У мене ж моє забрали, у мене ж усе було!», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
На жаль, її будинок неможливо відновити. Дивом з-під руїн вдалося врятувати лише кілька ікон і «Кобзар» Шевченка. А ще — портрет молодшого сина, який трагічно загинув ще дитиною. Саме в пам’ять про маленького Юру вона всі ці роки плекає любов до квітів, бо син їх обожнював.
«Він настільки любив квіти, що спеціально директор школи викликав мене й діда і каже: «У вас такий син, що ми йому зробимо уроки квітів», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Волонтери готові відбудувати оселю наново, але постає питання документів, спадку й родичів. Які палко сварилися в лікарні, але з того моменту жодного разу не навідалися до пані Галини. На щастя, зараз поруч з нею є люди, яким вона небайдужа. Якщо ви теж хочете допомогти пані Галині, підтримайте її гривнею на картку, яку ми лишаємо в дописі.
Нагадаємо, у Києві фонд «Життєлюб» відкриває простір, де літні люди можуть безоплатно займатися танцями і йогою.
Також дивіться відео, як 102-річна бабуся плете кікімори для українських військових.
Суспільство
Як молодь навчилася впливати на рішення влади
«Ми хочемо, щоб наша молодь була досвідчена, кваліфікована та знала, як комунікувати з органами місцевого самоврядування (ОМС), тому вирішили допомогти їм у цьому», — каже Наталія Чумак.
«У молоді є багато цікавих ініціатив, але вони, на жаль, не знають, куди з цим звернутися. Їм важливо знати, як співпрацювати з різними інституціями для успішної реалізації ідеї. На одному з тренінгів, ми залучили мера Анатолія Вершину та депутата Андрія Чернецького. Вони розповіли, як формується бюджет міста, коли краще приходити з ініціативами та, як можуть допомогти молоді з працевлаштуванням», — каже Наталія.
Які проєкти вдалося реалізували, а що ще у планах
«Ми вже запланували реалізацію одного з проєктів, який буде спрямований на допомогу в протидії з дезінформацією. А на найближчі плани — це психоемоційна підтримка молоді. Також будемо проводити ще схожі навчання, адже бачимо зацікавленість у них. Якщо будуть запити на певні тренінги — наша команда з радістю допоможе молоді».
Коментарі
Суспільство
Тягали відрами воду з колодязя, щоб полити город
«Тягати відра води з колодязя або джерела вручну, особливо коли тобі вже далеко за шістдесят — це не просто неприємно, а й фізично важко».
Вибухи пошкодили водопроводи, знищили насосні станції та очисні споруди
Екскаватор-навантажувач незамінний під час аварій
«Раніше, як тільки труба лусне, ми могли чекати тижнями, поки привезуть техніку та людей для ремонту. А тепер екскаватор приїхав, викопав яму буквально за пів години, і майстри одразу взялися за роботу», — розповідає чоловік.
Допомагають жителям у важкі зимові місяці
«Зараз ми виграли грант на встановлення сонячних батарей на лікарню. У сонячний день такі системи можуть виробляти до 250 кВт електроенергії. Цього вистачить, щоб забезпечити електрикою критично важливі відділення», — каже заступниця міського голови Охтирки.
Коментарі
Суспільство
«Обробляли поля біля лінії фронту й навіть в окупації»
«Ми зрозуміли, що чекати допомоги потрібно не один місяць. Вирішили, що можемо допомогти собі самі».
«Думали свої землі розмінувати, а вийшло, що розміновуємо й сусідні поля. Зараз у нас 47 людей працюють у підприємстві, серед них 19 саперів. Ми продовжуємо відправляти людей на навчання, щоб збільшити кількість саперів і брати участь у програмах розмінування, які дає держава».
Як проходить розмінування
«Сапери за півтора року своєї роботи не мали поранень. Коли вони бачать щось небезпечне, наприклад, розтяжки, то викликають ДСНС і разом з ними все ліквідовують».
- На поле виїжджає група з п’яти демінерів, їхній командир, інженери, медична сестра, машина швидкої допомоги та автомобілі для перевезення обладнання.
- Спочатку група розбиває табір, у якому окремо стоїть «швидка» та столи для перегляду ситуації на полі з квадрокоптера.
- Потім демінерам проводять інструктаж, і тоді вони обстежують території навколо замінованого поля. Далі місцевість загороджують спеціальними прапорцями з червоно-білою стрічкою, щоб туди ніхто не заходив.
- Група демінерів з командиром шеренгою виходить на поле. За одним демінером ідуть двоє інженерів, які стежать за технікою безпеки та контролюють, щоб міни чи снаряди не здетонували. Вони проходять метр за метром з міношукачами. Небезпечні предмети позначають на мапі та ставлять біля них прапорці. Після цього вирішують, що робити далі, — виносити міни з поля чи викликати ДСНС або військових саперів.
«Підприємство працюватиме ворогам на зло»
«Мої поля межують з Донецькою областю. Зараз до Покровська приблизно 52 км, а ви знаєте, яка там ситуація. Ракети та дрони через наші землі постійно літають у бік Дніпра, Павлограда, Харкова. Якщо наступ піде далі, то ми станемо на захист, як у 2022 році — будемо боротися разом зі Збройними силами України. Ми все робимо для того, щоб росіян не пустити на територію Харківської області».
Коментарі