Суспільство
Українці взяли під опіку пенсіонерку та оточили її турботою (ВІДЕО)
Це історія, яка повертає віру в людей. У свої 85 пані Галина залишилася без хати та з пораненням в голову: всьому виною російська ракета. Але у хвилини найбільшого відчаю їй на допомогу прийшли небайдужі люди.
Про пані Галину розповідає ШоТам.
«Вони мені душу віддають — хіба ж я не бачу? Алла сама не доїсть, а мені дасть. По-людськи, по-людськи!», — розповідає пані Галина.
Історія пані Галини — з тих, що повертають віру в людей. Коли російська ракета впала прямо на її будинок, то не родичі, а геть чужі люди взяли її під опіку. Дали їй дах над головою, щодня її провідують і навіть влаштували святкування 85-річчя.
Кілька поколінь киян знають пані Галину як продавчиню квітів біля станції метро. Уже пів століття вона торгує тут хризантемами та орхідеями, які вирощує на власному подвір’ї. Вірніше, вирощувала… Бо її хатину вщент знищила російська ракета. Це сталося в червні 2023. Жінка як завжди поливала квіти, аж раптом почула шум у небі.
«Дивлюся на небо — лента біла. Як бахнуло… іще бачила, як хата горіла», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Галину відкинуло ударною хвилею, осколки поцілили в голову.
«Очі так одкрила — все в крові, усе ж на мені брудне, і земля… Воно як бахнуло, то й пісок, і кров…», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Коли пані Галина потрапила до лікарні, першими до неї примчали не рідні, а покупці її квітів. Старший син і племінниця приїхали пізніше, але ця зустріч завершилася скандалом… Стосунки з родичами — окремий біль пані Галини. Посварилися й зникли. А поки вона відновлювалася після трепанації черепа, інші люди шукали їй житло.
Читайте також: Найкрутіші онуки – ми з вами. Як фонд «Юлині бабусі» допомагає самотнім літнім людям на деокупованій Київщині
Волонтери Віка й Богдан та інші небайдужі орендували Галині затишну квартиру неподалік від метро.
«Ми коли орендували, то це було, по-перше, про те, як вона себе буде тут почувати. По-друге, це невисокий поверх, щоб коли повітряна тривога, мала змогу спуститись у сховище. Квартира підходить по всіх показниках: щоб їй комфортно було, тепло, зручно й близько до її улюбленого метро», — Вікторія, волонтерка.
З того дня Віка й інші добрі люди регулярно навідуються до пані Галини. Приносять їжу, одяг, допомагають з побутом, сплачують оренду квартири та комунальні. Знайшлися й люди, які постачають їй квіти на продаж, поки в неї немає власних. А нещодавно нові друзі влаштували Галині сюрприз і привітали її з 85-річчям!
«І одежу купили — Алла мені таку сукню красиву, хусточку купила. А Віка столову цілу, кафе найняла. Це хіба не подарунок?», — Галина Мисак, пенсіонерка, продавчиня квітів.
Пані Галина неймовірно вдячна всім, хто нею опікується, і називає їх «Божими людьми». Але найбільше все ж мріє про повернення додому.
«Чого хочу? Щоб зробити документи, щоб у мене було моє житло. У мене ж моє забрали, у мене ж усе було!», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
На жаль, її будинок неможливо відновити. Дивом з-під руїн вдалося врятувати лише кілька ікон і «Кобзар» Шевченка. А ще — портрет молодшого сина, який трагічно загинув ще дитиною. Саме в пам’ять про маленького Юру вона всі ці роки плекає любов до квітів, бо син їх обожнював.
«Він настільки любив квіти, що спеціально директор школи викликав мене й діда і каже: «У вас такий син, що ми йому зробимо уроки квітів», — Галина Мисак, пенсіонерка, квіткарка.
Волонтери готові відбудувати оселю наново, але постає питання документів, спадку й родичів. Які палко сварилися в лікарні, але з того моменту жодного разу не навідалися до пані Галини. На щастя, зараз поруч з нею є люди, яким вона небайдужа. Якщо ви теж хочете допомогти пані Галині, підтримайте її гривнею на картку, яку ми лишаємо в дописі.
Нагадаємо, у Києві фонд «Життєлюб» відкриває простір, де літні люди можуть безоплатно займатися танцями і йогою.
Також дивіться відео, як 102-річна бабуся плете кікімори для українських військових.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової