Технології
Українці винайшли спосіб перероблення отруйних рослин у папір
На Прикарпатті дослідники винайшли спосіб як перероблювати борщівник Сосновського та сильфію пронизанолисту у папір.
Про це пише Укрінформ з посиланням на повідомлення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Зазначається, що ці винаходи вже запантентували. Автор ідеї – студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк.
Такий спосіб виробництва паперу не тягне за собою вирубування дерев. Тут застосовують целюлозу рослин, які щорічно відновлюються.
Читайте також: Історія колишнього безхатченка, який створив відомий бренд рюкзаків
«Наш проєкт пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави», – зазначив автор ідеї.
«Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємося, вони матимуть у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність», – зазначають в ІФНТУНГ.
Читайте також:Юний науковець із Дніпра переміг на Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів
Про рослини
Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – отруйна багаторічна рослина родини окружкових (Apiaceae), в дикому вигляді поширена на Кавказі. Вважається карантинною рослиною, трапляється майже по всій території – на луках, по берегах річок, вздовж доріг, в лісосмугах. Зростає до 3-5 метрів у висоту, товщина стебла – до 10 сантиметрів.
Сильфія пронизанолиста – перспективна багаторічна кормова культура, яка у природних умовах росте в американських преріях і в Канаді. В Європу її завезли у ХVІІІ столітті як декоративну рослину. У ботанічних садах Чернівецького та Львівського університетів сильфія росте понад 60 років.
Читайте також: Осінні аксесуари: обираємо шкарпетки серед 8 українських брендів
Нагадаємо, юний науковець із Дніпра переміг на Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів.
Як ми повідомляли раніше, безконтактний дезінфектор франківських винахідників переміг у міжнародному конкурсі.
Усі фото: nung.edu.ua.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі