fbpx
Звяжіться з нами

Технології

Українці створили “Пасіку майбутнього” з електронними IoT-пристроями

02.09.2019

Група українських та польських інженерів розробила справжню “Пасіку Майбутнього”. Кожен “розумний вулик” тут обладнано електронними IoT пристроями, які передають інформацію про життя бджіл пасічникам безпосередньо на смартфон, пише Seeds.org.ua.

Новий ринок для України

Крім України, “Пасіки Майбутнього” вже кілька років успішно працюють в Канаді та Польщі. Готується відкриття пасік в США, Ізраїлі та інших країнах Європи. З кожним роком до команди розробників приєднується дедалі більше інженерів, вчених, професійних бджолярів з багатьох країн.

Однак запатентували своє Ноу-Хау автори ідеї саме в Україні. До того ж проект пройшов відбір на European Bee Awards 2019. Творців “Пасіки Майбутнього” запросили на церемонію до Європейського парламенту у Брюсселі.

“Пасіки Майбутнього” дозволять створити в країні абсолютно новий ринок – ринок запилення, ефект від якого оцінюється за різними джерелами від 2 до 4 млрд. доларів щорічно”, – розповідає автор ідеї проєкту Ігор Курдін.

Читайте також: Пасіка на даху багатоповерхівки: як впровадити бджолярство у великому місті

“Варто виїхати за межі України і Східної Європи і поцікавитися там цим питанням: на чому заробляють бджолярі, якщо закупівельна ціна меду 1.5-2 долара? Відповідь очевидна – понад 60 відсотків доходів в Канаді бджоляр отримує, надаючи послугу запилення. Там ринок послуг запилення працює з 1960-х років.

Як за кордоном?

На опилення квітів дерев мигдалю, що ростуть у Каліфорнії, з’їжджаються більшість бджолярів Америки, які спеціалізуються на запиленні. Більше 70% мигдалевого горіха продукуються саме у Каліфорнії. Це багатомільярдний бізнес.

Залежність дуже проста: 1 хороший вулик на 1 га яблунь в період цвітіння підвищує продуктивність яблунь на 10-20%, а наприклад на лохину потрібно 4 вулика і врожайність підвищується до 30%, і так далі. Багато виробників лохини у Польщі встановлюють вулики виключно для запилення – інакше вражай буде малий. У Польщі ось-ось з’явиться ринок запилення”, – зазначив Ігор Курдін.

“Там існує і державна підтримка і підтримка польського відділення GreenPeace. Ці організації разом провели аналіз сільськогосподарських угідь Польщі, які використовуються для вирощення плодів, овочів що запилюються, та рапсу і встановили який ефект для підвищення продуктивності та економіки Польщі може принести впровадження системи запилення.

Це близько 5-7 млрд. злотих щорічно (1.5 – 2 млрд. долл), не враховуючи нові робочі місця та новий вид сервісу, який успішно функціонує у сусідній Німеччині. До речі, в Ізраїлі немає вільних угідь, щоб не запилялись. Тематикою запилення в Ізраїлі займається Міністерство Меду.

Мета – переключити дітей на природу

Складаються графіки, плани проведення робіт із запилення, оптимальна кількість пасік та їх оптимальне місце знаходження розраховується  та підтверджується актуальними даними GPS”, – додав фахівець.

“Ніхто з нашої команди ніколи раніше не мав нічого спільного з бджолами і пасікою, та тепер кожен з нас став пасічником. Наші діти із задоволенням нам допомагають і знають тепер, що мед береться не з магазину. Власне це і стало головним мотивом нашого проекту – відірвати дітей від смартфонів, переключити їхню увагу за допомогою смартфона на природу.

Потім, збираючи інформацію, ми зробили висновок, що бджоляр зі смартфоном – це зовсім нова професія. Зі смартфоном бджільництво виглядатиме по-іншому. Отримуючи дані з вуликів і накопичуючи їх, ми можемо прогнозувати подальший розвиток вулика, пасіки, ефективності запилення”, – розповів автор ідеї проекту Ігор Курдін.

Соцмережа для вуликів

Надалі автори унікальної розробки планують збільшити мережу і вивести її на новий рівень 

“Це цілком може бути нова соціальна мережа іншого типу. В ній кожен може бачити що робиться у колеги на точно такому ж вулику, якщо звичайно дозволить ділитися даними так само як ми ділимося нашими фото чи враженнями у соціальних мережах.

Тут кожен може невідомого бджоляра запитати: як у тебе виходить, що кожен день є приріст по 3-4 кг? Навчи, пліз, дай пораду. Іншим цікаво, що робить Гуру в бджільництві – вони повторюють його дії. Це вже не кажучи про накопичення інформації та формування найкращої моделі поведінки “розумного вулика”, а далі – копіювання і передачі цієї поведінки на інші вулики”, – додав Ігор Курдін.

“Поки що найбільшим бенефіціаром є науковці. Вони можуть провести необхідний експеримент чи дослідження ОДНОЧАСНО у багатьох країнах світу в однакових умовах (вуликах), але на різних географічних широтах. Це неймовірно прискорює дослідження, винайдення та тестування ліків для бджіл, яких стає у світі дедалі менше. І, власне, це вже використовують канадські вчені!

Щогодини на сервер приходить інформація з багатьох куточків світу. Це великі дані. Їх обробка та використання – це те, що у наш час відрізняє розвинуті країни від постачальників ресурсі. Чи зміниться це у найближчі роки в Україні?”, – цікавиться експерт.

Технології

ЗСУ отримали вже понад 300 вітчизняних безпілотників “Фурія”

Приватний виробник продукції оборонного призначення НВП «Атлон Авіа», що входить до складу “Ліги оборонних підприємств України”, за останні чотири роки поставив вітчизняним силовим відомствам близько трьох сотень безпілотних апаратів. Про це повідомляє Defense Express.

Поставлено близько 100 комплектів

Директор НПП “Атлон Авіа” Артем В’юнник повідомив, що всіх комплексів, які були поставлені за ці 4 роки, близько 100. У середньому, в комплекс входить 2-3 літака.

“Загалом, ми виконали близько 15 державних контрактів з постачання безпілотних авіаційних комплексів різного призначення”, – додав він.

Основні замовники

Керівник “Атлон Авіа” відзначив, що основним замовником їх продукції є артилерійські та ракетні частини ЗСУ. Саме вони вже декілька років успішно використовують апарати вітчизняного виробництва в ході Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

Читайте також: Для безпечного судноплавства на річках України закупили безпілотники

Директор “Атлон Авіа” також підкреслив, що саме його компанія стала першою з приватних виробників БПЛА, хто підписав контракт на постачання безпілотників української армії. Також вона стала першою, що уклала та виконала офіційний контракт з ремонту власних виробів для ЗСУ.

Довідково

А1-СМ “Фурія” – багатоцільовий безпілотний авіаційний комплекс, розроблений ТОВ “НВП “Атлон Авіа”. ВІн призначений для ведення повітряної розвідки вдень та вночі, визначення координат цілі, коригування артилерії, конвоювання.

Уперше був представлений у січні 2015 року.

Нагадаємо, що Збройні сили Королівства Марокко придбали український комплекс боротьби з безпілотниками “Буковель-АD” виробництва вітчизняної компанії ТОВ “ПРОКСІМУС”.

Читати далі

Технології

Українські військові отримають електронні планшети замість паперових карт

Уже наступного року військові аеронавігатори отримають перший дослідний зразок електронного пристрою — Electronic Flight Bag. Як повідомляє Армія.Іnform, це захищений планшетний комп’ютер, додатково обладнаний авіаційним gps-модулем, спеціалізованим програмним забезпеченням та пакетом аеронавігаційної інформації з можливістю здійснювати штурманські та навігаційні розрахунки.

Де можна застосовувати пристрій?

Пристрій можна використовувати і під час підготовки до польоту, і у режимі реального часу. Тобто в одному ґаджеті буде зібрано безліч інформації та необхідних для авіаторів функцій.

“Такий пристрій дасть можливість максимально відійти від паперових носіїв аеронавігаційної інформації, дозволить прискорити процедуру отримання інформації та полегшити роботу в повітрі. У льотчиків не буде необхідності брати з собою карти і збірники, — коментує начальник Центру аеронавігаційного забезпечення авіації ЗСУ полковник Андрій Кучер. — До того ж електронне обладнання дозволить мати на борту завжди оновлену й достовірну інформацію з єдиного джерела”.

Розробляють власне обладнання

Поки що військовий Electronic Flight Bag у стадії розробки. Звісно, можна було б закупити іноземні аналоги. Але офіцери запевняють, що не бачать перепон для розробки власного продукту для внутрішнього використання, адаптованого під вимоги сьогодення та рекомендації льотних екіпажів.

“Станом на сьогодні низка українських компаній, що мають досвід із створення програмних продуктів та автоматизованих робочих місць, проводять розробку вказаного обладнання. Після проведення відповідних тестувань ґаджети будуть передані у авіаційні підрозділи для проведення випробувань”, — додає Андрій Кучер.

Планується, що electronic flight bag використовуватимуться насамперед на транспортних літаках і вертольотах.

Читати далі

Технології

Українці створили винахід, що перетворює поверхню на сенсор

14 вересня у Чернігові презентували український винахід Cam Touch, який перетворює будь-яку поверхню на сенсорну або інтерактивну. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради.

“Буде презентовано інноваційний український стартап – винахід під назвою Cam Touch, який перетворює будь-яку поверхню на сенсорну або інтерактивну”, – йдеться у повідомленні.

У програмі заходу – дискусійна панель та майже 30 майстер-класів і тренінгів. Дебати проведуть на тему “Онлайн-освіта має цілком прийти на зміну класичному викладанню, а професія вчителя в її звичайному розумінні – піти в минуле”, а тренінги й майстер-класи присвятять новітніми педагогічним підходам, методичним розробкам, технічним засобам та іншому.

Читайте також: Українець заснував стартап, що перетворює голосові нотатки у текст

Зазначається, що в роботі загальнонаціонального вчительського форуму взяли участь близько 400 освітян із 17 регіонів України та 37 спікерів-експертів. У тому числі, багато педагогів із Чернігова. Тривав форум один день і проходив на базі Національного університету “Чернігівський колегіум” ім. Т. Г. Шевченка.

Читати далі

Технології

Запрацювала унікальна онлайн-платформа відслідковування ремонту доріг

Укравтодор презентував унікальну платформу для онлайн-інформування громадян про ситуацію на дорогах. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як працює система?

На карті відтворено оперативну, актуальну та достовірну інформацію щодо виконаних ремонтних робіт на дорогах країни. Відтепер кожен користувач зможе спланувати поїздку та отримати детальну інформацію щодо виду ремонту та термінів його виконання.

Читайте також: У Вінниці розпочали будівництво першої в місті бетонної дороги (ФОТО)

На карті відтворено не тільки географію ремонтів, що є загальноприйнятою європейською практикою, але й надано посилання на систему держзакупівель, аналітику порталу прозорого будівництва і інформацію щодо залучених інженерів консультантів FIDIC.

Простий інтерфейс дозволяє обрати потрібну ділянку ремонту прямо на карті та одним дотиком отримати повну інформації, серед якої можна виділити тип ремонту, дати початку та завершення робіт, компанію-виконавця робіт з проектування та ремонту дороги, вартість договору.

Додатково система містить фото та відеоматеріали на початку ремонтів та наприкінці введення в експлуатацію відремонтованої ділянки.

Грандіозні плани

Директор ДП «Укрдорзв’язок» Вадим Горюшко: «У подальшому на базі цього ресурсу планується забезпечити інформацію, зокрема, про актуальний стан мостових споруд, зворотній зв’язок від водіїв, інформацію про пункти відстою для вантажного транспорту, стан освітлення на дорогах, розташування медичних закладів, електрозаправки та корисні сервіси. Інформацію про стан безпеки руху, зокрема, оперативна відеоінформація з проблемних ділянок, дані з інтенсивності руху, інформація по швидкісному режиму, обмеження руху та альтернативні маршрути, статистика ДТП та сервіси для бізнесу, зокрема, єдине вікно сервісу здіснення габарито-вагового контролю та здійснення оплати проїзду дорогами державного значення та виконання робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування».

Від сьогодні карта доступна за посиланням: https://remonty.ukravtodor.gov.ua

Перші кілька тижнів карта працюватиме в тестовому режимі. Усі пропозиції та зауваження просимо надавати на адресу Укравтодору: press@ukravtodor.gov.ua.

Читати далі

Технології

Українські КрАЗи працюватимуть на вуглезбагачувальних фабриках

КрАЗи працюватимуть на вуглезбагачувальних фабриках. Черговому замовнику відвантажено партію безкапотних самоскидів КрАЗ-6511С4 колісної формули 6×4, вантажопідйомністю 20 тонн, із об’ємом платформи 15,5 м. куб. Про це повідомляє пресслужба заводу.

Які характеристики техніки?

Автомобіль обладнаний комфортабельною кабіною, в якій усе передбачено для зручності і меншої втомлюваності водія під час роботи: функціональна панель приладів, відмінний огляд, місце для відпочинку, рульовий механізм інтегрального типу та ін. У складі силового агрегату дизельний двигун із турбонаддувом, Євро-5, потужністю 300 к.с., механічна, дводіапазонна, 9-ступенева коробка передач.

Самоскид КрАЗ-6511С4 призначений для експлуатації в дорожньому і промисловому будівництві, на розробках родовищ корисних копалин, для транспортування сипучих і навалочних вантажів.

Чому КрАЗ?

Як зазначили у фірмі-замовнику, надаючи перевагу КрАЗам, вони зважали на важливість закупівлі автотранспорту саме у вітчизняних виробників, бо це стимулює розвиток промислових підприємств країни. Автопарк підприємства-замовника складається переважно з КрАЗів, велику партію яких востаннє було закуплено ще в 90-х роках. Вантажівки десятиліттями підтверджували свою надійність та витривалість, якісно виконуючи завдання у перевезенні різноманітних сипучих матеріалів, вугілля, породи.

У поточному році, вирішуючи оновити транспортний парк, у товаристві обрали знову ж вітчизняні автомобілі, але вже безкапотні, з вантажопідйомністю не більшою 20 тонн, щоб витримував поверхневий прошарок териконів.

Читати далі

Технології

Українець заснував стартап, що перетворює голосові нотатки у текст

Українець Назар Федорчук заснував стартап Senstone, який випустив на ринок однойменний аксесуар. Ззовні він виглядає як стильна прикраса, проте основне призначення пристрою запам’ятати те, що раптово спаде на думку його власнику. Про досягнення українця розповідає 24 канал.

Стартап-брошка

Сам ґаджет — це кліпса діаметром до 3 сантиметрів. Її товщина – майже 9 міліметрів. Важить такий аксесуар 29 грамів. Senstone можна носити як підвіску, брошку чи кулон для браслета.

Засновник стартапу Назар – юрист за фахом, має дипломи університетів Львова та Оксфорда. Раніше працював у проєкті Департаменту юстиції США та у посольстві цієї ж країни. У нього часто виникала потреба занотовувати свої думки, які приходили в голову раптово та в не зовсім зручні моменти. Наприклад, дорогою в аеропорт, під час ділових зустрічей чи інших важливих подій. Так і виникла ідея створити гаджет, що перетворює голосове повідомлення на текст за лічені секунди.

Читайте також: Український стартап отримав “Оскар” у світі бізнесу

Кому підходить пристрій?

За словами розробника, чи не найбільше зацікавлення гаджет викликав у лікарів. Адже працівникам медичної сфери незручно носити телефон чи планшет, аби записувати нотатки. Для цього більше підійде саме маленький пристрій.

Крім української, ґаджет підтримує 11 мов. Для реалізації свого задуму Назар залучив у команду дизайнерів та фахових розробників – і за рік з часу появи ідеї вже мав готовий прототип. Далі Назара та його молоду компанію чекав небувалий успіх на спільнокошт-платформі Kickstarter. 

Стартап запустили у 2016 році. Проєкт зібрав необхідні 50 тисяч доларів за перших два дні кампанії. Загалом вдалося залучити вшестеро більше запланованого – понад 300 тисяч. Сьогодні у компанії три офіси – в Україні, Китаї та США.

Читати далі
NewСхід24 хв. тому

Ремонт дороги Запоріжжя-Маріуполь добігає кінця (ФОТО)

Суспільство53 хв. тому

В Одесі розробляють новий велосипедний маршрут від Фонтана до центру

Суспільство1 годину тому

У Києві частково обмежать в’їзд вантажівок для розвантаження руху на дорогах

Суспільство2 години тому

Українські військові отримають оновлену форму з 2020 року

Суспільство2 години тому

16-річна юна шахістка з Донеччини стала чемпіонкою світу

Суспільство3 години тому

У Харкові створюють сучасне трамвайне перехрестя

Суспільство17 години тому

Українець встановив рекорд, пропливши Дніпром 900 км

Суспільство18 години тому

Пісня українця прозвучала в серіалі “Беверлі Гіллс, 90210”

Суспільство18 години тому

В Одесі облаштують 50 зупинок громадського транспорту

Технології19 години тому

ЗСУ отримали вже понад 300 вітчизняних безпілотників “Фурія”

Економіка19 години тому

Курс гривні побив трирічний рекорд – НБУ

Суспільство20 години тому

У метро Києва ремонтуватимуть ескалатори на центральних станціях

Технології20 години тому

Українські військові отримають електронні планшети замість паперових карт

Економіка21 годину тому

Натхнення для креаторів: у Києві стартує IV Форум Креативних Індустрій

Економіка21 годину тому

Наступного року на ремонт українських доріг виділять рекордні 74 мільярди

Суспільство22 години тому

“Нова Пошта” запустила регулярну авіадоставку з Дніпра до Львова

NewСхід22 години тому

У напрямку Маріуполя курсуватиме ще один модернізований поїзд

Економіка23 години тому

Запускають випробування поромів на першій українській переправі через Дунай

Суспільство23 години тому

У столиці відкрили перший дитячий паліативний стаціонар

NewСхід24 години тому

Міст у Станиці Луганській відкриють до кінця осені

Суспільство1 день тому

Почався ремонт дороги від Дніпра до Кривого Рогу (ФОТО)

Економіка1 день тому

Пенсіонер з Черкащини заробляє 6 тисяч доларів за рік на сонячній станції

Суспільство1 день тому

Українські маяки стануть доступними для туристів

Суспільство1 день тому

У Києві на Виноградарі реконструюють тролейбусну мережу і запустять нову лінію

Суспільство1 день тому

Словаччина пропонує оплатити навчання для українців

Суспільство1 день тому

У Португалії урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

Суспільство2 дні тому

Кранчі з любов’ю: як молодь з інвалідністю створює корисні сніданки

Суспільство2 дні тому

У Києві почали поливати вулиці водою,щоб покращити стан повітря (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

На Житомирщині хочуть відкрити музей під відкритим небом

Суспільство2 дні тому

Електронний квиток для київських школярів обіцяють зробити до кінця року

Технології2 дні тому

Українці створили винахід, що перетворює поверхню на сенсор

Суспільство2 дні тому

Без килимів та з USB-розеткою: дивіться, як виглядають нові плацкартні вагони Укрзалізниці

Суспільство2 дні тому

#KyivNotKiev: в аеропорту Праги правильно пишуть назву Києва

NewСхід2 дні тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство3 дні тому

На острів Хортиця запустили тролейбус

Суспільство3 дні тому

У Києві до Дня вчителя даруватимуть не квіти, а дерева

Технології3 дні тому

Запрацювала унікальна онлайн-платформа відслідковування ремонту доріг

Технології3 дні тому

Українські КрАЗи працюватимуть на вуглезбагачувальних фабриках

Суспільство3 дні тому

У Вінниці стартувало будівництво найбільшого в світі заводу з виробництва спортивного спорядження

Суспільство3 дні тому

Носиш книжку на плечі: 8 оригінальних сумок від українських брендів

NewСхід3 дні тому

Українське ТБ стане доступним для ще двох мільйонів жителів ОРДЛО

Економіка3 дні тому

До кінця року завершать розробку ТЕО першого в Україні energy storage

Технології3 дні тому

Українець заснував стартап, що перетворює голосові нотатки у текст

Суспільство4 дні тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

У Києві замінили на LED понад 12 тисяч світильників: яка економія

Суспільство4 дні тому

Скільки кілометрів українських доріг оновили за три роки

Суспільство4 дні тому

Київ увійшов до світового ТОП-50 міст з найбільшим покриттям камерами відеоспостереження

Економіка4 дні тому

“Це Тесла серед електробайків!” Як Delfast збереже вам 2000$ на бензині?

Суспільство4 дні тому

Для людей з інвалідністю тепер можна замовити спеціальний вагон онлайн

Суспільство4 дні тому

У Львові відкрили коворкінг від мережі Platforma: як він виглядає

Суспільство4 дні тому

Українська бюджетна авіакомпанія запускає рейси до ОАЕ

NewСхід4 дні тому

Маріуполь прикрасять новими муралами

Технології4 дні тому

ВМС України передали нове аварійно-рятувальне судно (ФОТО)

Суспільство4 дні тому

В Україні по-новому проєктуватимуть сміттєзвалища: що зміниться

Суспільство4 дні тому

У Києві будують новий заїзд на Подільський мостовий перехід (ФОТО)

Економіка4 дні тому

Україна піднялася у рейтингу економічної свободи

Суспільство4 дні тому

Немає аналогів: у дитячій лікарні Вінниці відкрили унікальне відділення

Технології4 дні тому

У ПриватБанку вводять оплату товарів “обличчям”

Технології4 дні тому

У Харкові запускають безкоштовний Wi-Fi по всьому місту

Суспільство4 дні тому

На вулиці Хмельницького виїхали 5 нових тролейбусів

Суспільство5 днів тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

#KyivNotKiev: одна з найбільших авіакомпаній світу виправила назву української столиці

Суспільство5 днів тому

Вперше у світі українці запустять у космос сигнал із дитячими мріями

Технології5 днів тому

В українських спецпризначенців нове екіпірування

Суспільство5 днів тому

У Києві на вулиці Пушкінській облаштують наземний пішохідний перехід і велодоріжку

Суспільство5 днів тому

У Франківську запустили проєкт для тих, кому за 45

NewСхід5 днів тому

Підприємцям Донбасу дають гранти до 6500 євро

Суспільство5 днів тому

Американське інформагентство CNN написало про Одеські катакомби

Економіка5 днів тому

Українськими ракетними комплексами зацікавилися інші країни

Економіка5 днів тому

На Закарпатті вирощують екзотичні гриби шиїтаке

NewСхід2 дні тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство4 дні тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка1 тиждень тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід1 тиждень тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство1 тиждень тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка1 тиждень тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід1 тиждень тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології1 тиждень тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство1 тиждень тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство1 тиждень тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід1 тиждень тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід1 тиждень тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство1 тиждень тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід1 тиждень тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство4 тижні тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка4 тижні тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство4 тижні тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід4 тижні тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство4 тижні тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід1 місяць тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство1 місяць тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство1 місяць тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід1 місяць тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології1 місяць тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство1 місяць тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Uber Shuttle: кінець ери некомфортного проїзду в громадському транспорті Києва? (ВІДЕО)

NewСхід1 місяць тому

На Донбасі існує унікальна крамничка, але… без продавця

Суспільство1 місяць тому

Що робить українська петриківка в американській пустелі?

Суспільство1 місяць тому

Як картопля по-уланівськи прославила Вінниччину на весь світ

Суспільство1 місяць тому

Запеклі матчі та мрії про ультрас: чим живе жіночий футбол на Черкащині?

Суспільство1 місяць тому

Італія в Одесі: як бізнеследі покинула роботу в банку та розпочала виготовляти натуральне італійське морозиво

Суспільство1 місяць тому

Справа у вині: як у містечку на Закарпатті уживається безліч культур (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Село на Рівненщині зберегло унікальну традицію – ткати серпанок

NewСхід1 місяць тому

Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

Економіка1 місяць тому

Українці створили зручний і поживний сніданок туриста: що в ньому особливого

Суспільство2 місяці тому

Як дівчинка з ДЦП підкорила Говерлу

Суспільство2 місяці тому

Чому ви багато втратите, якщо не поїдете на свято винограду і вина до Франківська

Суспільство2 місяці тому

Екстремальні тури: як у Кривому Розі вас перевірять на міцність духу (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Загадковий ліс та Чорне озеро: що за містика відбувається на Кіровоградщині? (відео)

NewСхід2 місяці тому

“Слов’янськ. Легенди”: місто, яке ви не знали

NewСхід2 місяці тому

У містечку на Донеччині відкрили надсучасний дитячий садочок

Суспільство2 місяці тому

Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі

NewСхід2 місяці тому

Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

NewСхід2 місяці тому

Тату-художницю з Луганська запрошують у студії по всьому світу

NewСхід2 місяці тому

Ветеран АТО зі Львова відновлює будинки на Донбасі

NewСхід2 місяці тому

Успішний кейс: як фермер відновив напівзруйновану ферму на Донеччині

Суспільство2 місяці тому

Діти забудуть про смартфони: українець робить гігантські розмальовки “О’Крошка”

Суспільство2 місяці тому

ТОП-6 найгуморніших українських брендів

Суспільство2 місяці тому

Село на Сумщині відновило свій історичний бренд і приваблює маси туристів

Суспільство2 місяці тому

Хто прикрасив витвором мистецтва головну станцію Київського метрополітену?

Суспільство2 місяці тому

Любителів гастротурів запрошують на ягідний фестиваль Житомирщини

Економіка2 місяці тому

Купуй українське: як фермерка робить вітчизняний часник great again

Суспільство2 місяці тому

Німецький хірург приїздить в Україну та безкоштовно оперує діточок

Суспільство2 місяці тому

Волонтери на Рівненщині взялися власноруч зводити точну копію історичного човна

NewСхід2 місяці тому

“Вік щастя”: вона закінчила виш у 57 років та відкрила навчальний заклад для дорослих

NewСхід2 місяці тому

Родина переселенців відкрила грибну ферму в Бахмуті

Економіка2 місяці тому

Як на Прикарпатті ветеран АТО побудував успішний бізнес на страусах

Суспільство2 місяці тому

Історія успіху сільського лікаря: як привабити пацієнтів з міста і почати заробляти

NewСхід2 місяці тому

Переселенець створив студію дизайну і бореться з євроремонтами

NewСхід2 місяці тому

Як шахтар з Донеччини став одним із найвідоміших муралістів країни

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.