Суспільство
Український «Центр громадянських свобод» отримав Нобелівську премію миру
Українська громадська організація «Центр громадянських свобод» отримала Нобелівську премію миру.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці премії.
Зокрема, Нобелівський комітет оцінив як роботу української громадської організації загалом, так і діяльність Центру впродовж повномасштабної російсько-української війни.
«Центр громадянських свобод зайняв чітку позицію в зміцненні українського громадянського суспільства, аби зробити Україну дійсно демократичною. Після російського вторгнення 2022 року організація бере участь у виявлення та документуванні військових злочинів рф проти цивільного населення України. Також Центр відіграє важливу роль у притягненні винних до відповідальності за скоєні злочини», – йдеться в повідомленні.
Крім української організації, премію також вручили правозахиснику з білорусі Алесю Бяляцькому та правозахисній організації з рф «Меморіал».
Про Центр громадянських свобод
Громадська організація «Центр Громадянських Свобод» створена 30 травня 2007 року і розташована в Києві. Місією ЦГC є просування цінностей прав людини, демократії і солідарності в Україні і світі заради реального утвердження принципу людської гідності.
Для цього ЦГС займається захистом фундаментальних прав і свобод людини; представництвом інтересів громадськості та здійсненням громадського контролю за дотриманням прав людини в діяльності органів влади та місцевого самоврядування; роботою з молоддю для формування нового покоління молодих правозахисників і громадських активістів; просвітою і освітою в області прав людини і демократії; реалізацією програм міжнародної солідарності.
Раніше правозахисниця Олександра Матвійчук, яка очолює «Центр громадянських свобод», стала лауреаткою премії «За правильний спосіб життя», також відомої як альтернативна Нобелівська премія.
Нагадаємо, українська вчена Марина В’язовська стала другою жінкою в історії, яка отримала престижну Філдсівську премію з математики.
Також ми писали, що жіноча збірна України вдруге в історії перемогла на Всесвітній шаховій олімпіаді.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі