Суспільство
Український орнітолог лікує птахів і повертає до національних парків (ВІДЕО)
Він – пташиний татко пернатих з усієї країни. Понад 18 років веде боротьбу за життя пташок. Без копійки від держави – лише власними силами!
У селі Підрясне поряд зі Львовом знаходиться Центр Реабілітації птахів. «Вільні Крила» заснував орнітолог Віктор Шельвінський.
Він з самого дитинства захоплювався птахами. Спочатку тягнув додому травмованих тварин, а потім отримав освіту ветеринара.
Власним коштом купив ділянку і заснував реабілітаційний центр і з усієї країни люди почали передавати поранених птахів.
«Через інтернет-мережі люди знаходять. І різні бувають фактори: збиті машинами пташки», – Віктор Шельвінський, орнітолог, ветеринар.
Читайте також: Дати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку
Вдарені лінією електропередач, вдарені у вікна будинків. Усі небайдужі люди, які бачать і хочуть допомогти і шукають де це можна зробити.
Наразі тут мешкає понад 200 пернатих. Є сови, папуги, качки і золотий фазан. На корм щомісячно йде 10 000 гривень.
«Всі пташечки, які здатні самостійно полетіти й відновилися, обов’язково відпускаються», – Віктор Шельвінський, орнітолог, ветеринар.
А ті пташки, які в силу фізичних вад – відсутність крила, переломи ніг, які не дадуть собі раду вже у самостійному житті, але репродукційна функція їхня збережена, віддаються в Київський зоопарк, Галицький Національний парк.
У реабілітаційному центрі регулярно проводяться екскурсії для дітей. А ще Віктор мріє створити лекторій, де б діти вчились поведінці з птахами
«Хочу доробити ці вольєри. Ще зробити ветеринарну приймальню, щоб все було стаціонарно. Щоб вбули великі розльотні вольєри, щоб приємно було дивитися на це. Щоб вони були максимально природно наповнені й комфортні для птахів», – Віктор Шельвінський, орнітолог, ветеринар.
Нагадаємо, українські полярники показали рідкісного морського птаха-хижака.
Як ми повідомляли раніше, на Львівщині ветеринар у себе на подвір’ї облаштував Центр реабілітації для птахів.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі