Суспільство
Українські студентки-урбаністки розробили проєкт відбудови площі навколо Будинку культури в Охтирці на Сумщині (ФОТО)
Українські студентки Даша Вареньє та Даша Коваль розробили проєкт відбудови простору навколо Будинку культуру в Охтирці, що на Сумщині.
Про це повідомляє громадська організація STEM is FEM.
Свій проєкт студентки створили під час освітнього курсу «Урбаністика», організованого STEM is FEM в межах програми «Мріємо та діємо».
Що пропонують?
Команда пропонує реорганізувати територію навколо Охтирського будинку культури так, аби там можна було проводити різноманітні заходи – ярмарки, стендап-виступи та кіновечори. На думку авторок проєкту, дуже важливо дати всім охочим можливість творчо проявити себе. Окрім просторів для заходів, дівчата спланували також зону відпочинку, дитячий майданчик, а також місце для кафе.
Під час дослідження території авторки «Помосту» з’ясували, що територією користуватимуться переважно пішоходи та велосипедисти. А тому пропонують зменшити кількість автівок на локації та створити велопаркувальну зону.
Читайте також: «Це глибше, ніж просто ремонт». Як відбудувати українські міста? На прикладі Миколаєва та Харкова пояснює урбаністка Євгенія Дулько
Про авторок проєкту
Даші Вареньє 19 років. Дівчина вивчає урбаністику та міське планування в КНУ ім. Шевченка, але цієї осені вирішила взяти академічну відпустку. Однак це не означає, що навчання зникло з життя Даші — вже близько року вона є вільною студенткою Карлового університету у Празі, де зараз проживає. Окрім урбаністики, дівчина цікавиться мистецтвом — зокрема, літературою.
Даші Коваль теж 19, вона живе в рідному Харкові і вивчає архітектуру та містобудування. Дівчина впевнена, що урбаністикою не можна не цікавитись — адже це те, що дійсно стосується всіх громадян. Найцікавішим у цій сфері Даша вважає можливість створювати нові сенси для суспільства завдяки навколишньому середовищу.
Нагадаємо, у Києві презентували проєкти відбудови українських міст. Їх розробила молодь віком 15-22 років.
Також ми повідомляли, що в Україні шість населених пунктів, пошкоджених через війну Росії, відбудують за новими принципами в межах експериментального проєкту.
Фото: facebook.com/STEMisFEM
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі