

Суспільство
У Києві презентували проєкти відбудови українських міст. Їх розробила молодь віком 15-22 років (ФОТО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві представили проєкти відбудови зруйнованих війною локацій у трьох українських містах. Усі роботи були створені дівчатами 15-22 років – учасницями освітнього курсу «Урбаністика», який громадська організація STEM is FEM реалізовувала в межах програми USAID «Мріємо та діємо» у партнерстві з IREX.
Про це повідомляє ШоТам.
Протягом чотирьох місяців 50 дівчат вивчали основи містобудування та архітектури. Паралельно із цим, під кураторством українських урбаністок, учасниці курсу розробляли власні проєкти для відбудови трьох громадських місць:
- привокзальної площі у Тростянці;
- міського парку в Ічні;
- території навколо районного Будинку культури в Охтирці.
Найкращі з робіт дівчат будуть доопрацьовані командою експертів та запропоновані місцевим громадам для реалізації. Крім того, авторки десяти найкращих проєктів отримали ноутбуки, які є частиною глобальної програми підтримки українців від HР та Microsoft. А німецький Благодійний фонд підтримки будівельної галузі Ебергарда Шьока надав дівчатам з команди, яка виграла гран-прі, навчальні стипендії у розмірі 1500€ для кожної.

Як минула презентація
Під час церемонії нагородження відбулось дві панельні дискусії на теми інклюзивності українських просторів та залучення молоді до процесу відбудови України. Участь в обговореннях взяли представники та представниці ООН Жінки, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та програми «Мріємо та діємо», комунікаційної компанії TRUMAN, Посольства Республіки Польща в Україні, Міністерства цифрової трансформації та Міністерства молоді та спорту.
Захід також відвідали заступник міського голови Тростянця Максим Синявін, Ічнянська міська голова Олена Бутурлим та начальниця відділу культури туризму молоді та спорту Охтирського району Тетяна Барченко. Також присутні на події могли роздивитися 3D-моделі проєктів дівчат.

«Зараз на Балканах молоді люди зазвичай намагаються виїхати у західні країни. І вони виїжджають. Ми втрачаємо молодий потенціал. І ми маємо зробити все можливе, аби цього не сталось в Україні. Тому що саме це і станеться, якщо цих молодих людей не залучати до відбудови країни та прийняття рішень так, як це робить проєкт STEM is FEM», — поділилась керівниця з питань гуманітарних програм в ООН Жінки в Україні Флора Мацуля, яка сама родом з Косово.
«USAID і надалі продовжує підтримувати та розширювати можливості українських жінок у відновлювальних процесах, якістали необхідними у результаті розпочатої Росією жорстокої війни. Партнерство USAID та STEM is FEM чітко ілюструє це зобов’язання. Разом ми допомагаємо українським жінкам руйнувати гендерні стереотипи та готувати молодих українок успішно працювати у тих секторах, які є критично важливими для відновлення економіки України», — підкреслив у своїй промові Марк Елінгштад, директор відділу сприяння розвитку демократії і врядування USAID в Україні.
«Вже зараз нам необхідно замислитись над тим, як відновлювати зруйновані міста. Представлені підсумки курсу «Урбаністика» — для покращення якості життя наших громадян і створення сталого, безпечного та комфортного для всіх міського середовища», — наголосив у відеозверенні до присутніх на події Сергій Токарєв, ініціатор STEM is FEM та засновник Roosh.

Що далі?
Невдовзі найкращі проєкти учасниць освітнього курсу «Урбаністика» доопрацюють професіонали і після цього роботи будуть запропоновані місцевим громадам для реалізації. Саму ж «Урбаністику» трансформують у відеокурс, який зможуть переглянути всі охочі. Слідкувати за активностями, пов’язаними з проєктом, можна в соцмережах STEM is FEM — Instagram та Facebook.
Проєкт освітній курс «Урбаністика» втілюється в межах програми «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом(IRI) та Zinc Network.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Куп’янська громада на Харківщині отримала два санітарні автомобілі за сприяння Уряду Німеччини та благодійного проєкту Phoenix 4UA.
Про це повідомили на сайті Харківської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що в область надійшли дві спецавтівки Mercedes Sprinter.
У громаді наголосили, що відновлення медичної галузі є одним із пріоритетних напрямків роботи.
«Отриманий транспорт допоможе рятували наших людей та стане в нагоді медичним закладам як Куп’янської, так і прилеглих громад», — йдеться у повідомленні.
Автомобілі оформлять та доправлять до Куп’янської громади, де він буде задіяний у роботу.
Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Нагадаємо, мер Брюсселя передав Києву дві карети швидкої допомоги.
Окрім того, французькі благодійники передали Україні 18 карет швидкої допомоги.
Раніше ми повідомляли, що Україна отримала евакуаційний автобус від Норвегії для перевезення поранених.
Фото: kharkivoda.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська кінокомпанія FILM.UA Group розпочинає роботу над лінійкою фільмів жахів. Перший проєкт буде про «Конотопську відьму».
Про це компанія повідомила на своєму сайті.
Зазначається, що сценаристом пілотного проєкту буде Ярослав Войцешек (автор сценаріїв українських хітів «Мавка. Лісова пісня», «Пульс», «Захар Беркут», «Викрадена Принцеса: Руслан і Людмила», «Сторожова Застава»).
Його надихнув сам образ відьми, яка нерідко є головною персонажкою легенд, зокрема і сучасних. А також — реальна історія конотопчанки, яка прокльонами зустріла російських окупантів у рідному місті.
Тоді відео про «конотопських відьом» зірвало інтернет-простір, з’явилося чимало фан-артів. Ба більше — відео, де жінка безстрашно погрожує російським солдатам, показали навіть в американській рейтинговій гумористичній програмі The Late Show with Stephen Colbert.
Про сюжет фільму
Історія розповість про прадавню відьму з Конотопа, яка, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил. Та, коли з початком повномасштабної війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, повертаючи свої сили, і обрушує жахливі та криваві кари на вбивць свого нареченого.
Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
Нещадавно творці відзняли тизер стрічки, який незабаром планують оприлюднити. Його зрежисував Ярослав Войцешек, а оператором-постановником виступив Сергій Ревуцький. Саундтрек до нього заспівала Віра Кекелія. Роль відьми в тизері зіграла акторка Тетяна Малкова.

Нагадаємо, американський актор Шон Пенн зіграє головну роль в українському кіноальманасі «Війна очима тварин».
Окрім того, вийшов документальний фільм про контрнаступ ЗСУ на Харківщині.
Фото: film.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Івано-Франківській області відкрили шелтер, де зможуть проживати 50 внутрішньо переміщених людей.
Про це повідомила на фейсбук-сторінці голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук.
Новий заклад розміщений у Верховинському районі області.
Ремонт приміщення профінансувала угорська екуменічна служба допомога.
«Об´єкт реконструйовано у рамках реалізації проєкту «Підтримка відновлення України», який став можливим завдяки підтримці України з боку Швейцарії», — йдеться у повідомленні.
Відомо, що від початку повномасштабної війни близько 12 тис. внутрішньо переміщених людей були офіційно зареєстровані у Верховинському районі Франківщині. Нині у громадах цього району проживають близько тисячі людей, які втратили своє житло через війну.
Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Відзначимо, шо шелтер – це установа-прихисток, створена для тимчасового проживання осіб, які постраждали від військових дій, протиправних посягань чи домашнього насилля.
Нагадаємо, Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців.
Окрім того, благодійники відкрили у Львові новий шелтер для 150 переселенців.
Фото: facebook.com/SvitlIana.Onyshchuk.