Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські смарт-вулики встановлять на дослідницьких пасіках у кількох країнах світу

Опубліковано

Українські смарт-вулики планують встановити на дослідницьких пасіках у кількох країнах світу, зокрема у США, Канаді, Аргентині та Бразилії.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми USAID «Економічна підтримка України».

Зазначається, що під час світового конгресу Apimondia Chile 2023 та виставки «АпіЕКСПО», які 4-8 вересня тривали у Чилі, компанія AmoHive презентувала розробку – проєкт «IT-бджільництво від AmoHive».

Команда розробників провела прямі перемовини з представниками університетів та спілок пасічників із США, Канади, Аргентини та Бразилії щодо розміщення на їхніх дослідних пасіках смарт-вуликів та їхнє підключення до спільної бази даних.

«Це дозволить отримати унікальний масив даних про життя бджіл у різних країнах, що складатиме основу для аналізу проблемних питань та планування розвитку світового бджільництва», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Бджоляр зі смартфоном? Це ноу-хау від українських інженерів. Яка вона – перша у світі IT-пасіка

За словами представниці компанії Олександри Курдіної, їхня ідея є дуже привабливою не лише для науковців та бджолярів, але й для молоді. Бо молодь може через цю технологію отримати мотивацію щодо навчання бджільництву та створення власного бджолярського бізнесу.

До того ж під час виставки AmoHive отримало срібну медаль 48-го світового конгресу «Апімондія» за краще пасічницьке фото.

На фото зображений момент спілкування керівника медового сектору Проєкт USAID «Економічна підтримка України» Руслана Маркова на першій IT-пасіці в Україні з викладачами СНУ ім. В. Даля під час навчального заходу, що проводився у червні 2023 року.

Фото: facebook.com/ERAUkraine

Довідка

Компанія AmoHive розробила рішення допомоги науковцям, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування.

У червні 2023 року у Васильківському районі Київської області відкрили першу в Україні експериментальну IT-пасіку. На її базі планують проводити навчання з IT-бджільництва для молоді у партнерстві з українськими закладами аграрної освіти.

Наприкінці минулого року цей винахід отримав почесну нагороду у номінації «Найкраще інноваційне та технологічне рішення у 2022 р.» на конкурсі European Bee Award.

Основу проєкту складає смарт-вулик, обладнаний датчиками, що працюють автономно за допомоги сонячної панелі, регулярно передають комплекс даних до сервера та мобільного додатку. Ці дані акумулюються та обробляються за допомогою технології Big Date аналізу.

Отримання такої інформації дозволяє бджоляреві завчасно реагувати на вологість, температуру у вулику, що врешті призведе до покращення його роботи.

Нагадаємо, пасічник із Запоріжжя Юрій Солдатенков створив стільник у формі тризуба. Бджоли вибудували там соти та нанесли меду.

Також ми розповідали, що харків’янин Михайло Цибулька під час війни переїхав до Івано-Франківської області та запустив виробництво крем-меду завдяки гранту.

Фото: facebook.com/ERAUkraine.

Коментарі

Технології

500 тисяч пасажирів та 2,5 терабайти трафіку: в Укрзалізниці підбили перші підсумки роботи Wi-Fi у потягах

Опубліковано

Протягом вересня кожен другий пасажир Укрзалізниці користувався інтернетом у потягах під час поїздки. З 20 вересня послугою скористувалися 500 тисяч пасажирів та використали 2,5 терабайти трафіку.

Про це повідомляють у пресслужбі УЗ.

Найбільше пасажири користуються Wi-Fi на маршруті №741/742 Київ — Львів: у середньому 66% пасажирів кожного рейсу підключаються до інтернету.

Читайте також: Україна стала учасницею Європейської соціальної мережі: що це за організація

Фото: телеграм-канал УЗ

«Наш 500-тисячний пасажир отримав солодкий подарунок від залізничників. Хоч це і не диджитальний презент, зате прямо в дорозі та одразу можна використати! До речі, цим пасажиром став чоловік, який уперше підключився до інтернету в поїзді за допомогою поїзної бригади, використовуючи новий смартфон, подарований онуками», — написали в УЗ.

Нагадаємо, що в Укрзалізниці оголосили про новий рекорд після продажів квитків на осінні канікули.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Коментарі

Читати далі

Технології

Тепер можна отримати компенсацію за зруйноване житло на сайті: нова функція на порталі Дія

Опубліковано

Власники зруйнованого майна тепер можуть податися на програму єВідновлення на порталі Дія. Раніше подання було доступне лише в застосунку Дія.

Про це повідомили у пресслужбі Дії.

У пресслужбі зазначають, що заяву про єВідновлення необхідно подати, щоб отримати житловий сертифікат на купівлю нової домівки або ж кошти на відбудову на власній земельній ділянці, якщо було знищено приватний будинок.

Читайте також: В Укрзалізниці оголосили про новий рекорд після продажів квитків на осінні канікули

Фото: вебсайт порталу Дія

Як подати заявку

  1. Зайдіть на портал Дія та авторизуйтеся.
  2. Перейдіть на Каталог послуг, далі — Громадянам, далі — Земля, будівництво нерухомість.
  3. Виберіть послугу Компенсація за пошкоджене або знищене майно.
  4. Виберіть обʼєкт, оберіть тип компенсації Житловий сертифікат чи Грошова виплата та дайте відповіді на анкетні запитання.
  5. Перевірте заяву та підпишіть електронним підписом.

У Дії вказують, що сервіс єВідновлення реалізує Міністерство розвитку громад та територій України й Міністерство цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Нагадаємо, що в Україні запрацював Центр кіберзахисту для боротьби з цифровими загрозами.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів

Опубліковано

8 жовтня відкрили доступ до Реєстру міжнародних автобусних маршрутів загального користування. Розпорядником опублікованих даних є Укртрансбезпека.

Про це повідомили у пресслужбі Державної служби України з безпеки на транспорті.

Які дані доступні в Реєстрі

Реєстр містить інформацію про назву маршруту, графік руху автобусів по ньому, розклад та перелік зупинок, протяжність, загальний час подорожі, виконавців маршруту тощо.

Оприлюднені дані дозволяють аналізувати інформацію про кількість маршрутів, ключові транспортні напрямки, тенденції до збільшення або зменшення пасажирського трафіку.

У цих записах відкрили інформацію про всі офіційні маршрути, що мають документи, передбачені чинним законодавством України та всіх інших країн на шляху автобусів.

Читайте також: Француз проїхав на велосипеді зі Львова до Брюсселя та зібрав понад 300 тис грн для ЗСУ

Фото: телеграм-канал Укртрансбезпеки

Переглянути Реєстр можна за посиланням.

У пресслужбі зазначають, що дані оновлюються щодня. Також опубліковані відкриті дані не містять інформації, яка може загрожувати національній безпеці України.

Станом на сьогодні діє 1237 міжнародних автобусних маршрутів. А найпопулярнішим напрямком називають Кишинів.

Нагадаємо, що Україна стала учасницею Європейської соціальної мережі.

Фото обкладинки: Pexels

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт1 день тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство4 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство5 днів тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості1 тиждень тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...