Технології
Українські смарт-вулики встановлять на дослідницьких пасіках у кількох країнах світу
Українські смарт-вулики планують встановити на дослідницьких пасіках у кількох країнах світу, зокрема у США, Канаді, Аргентині та Бразилії.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми USAID «Економічна підтримка України».
Зазначається, що під час світового конгресу Apimondia Chile 2023 та виставки «АпіЕКСПО», які 4-8 вересня тривали у Чилі, компанія AmoHive презентувала розробку – проєкт «IT-бджільництво від AmoHive».
Команда розробників провела прямі перемовини з представниками університетів та спілок пасічників із США, Канади, Аргентини та Бразилії щодо розміщення на їхніх дослідних пасіках смарт-вуликів та їхнє підключення до спільної бази даних.
«Це дозволить отримати унікальний масив даних про життя бджіл у різних країнах, що складатиме основу для аналізу проблемних питань та планування розвитку світового бджільництва», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Бджоляр зі смартфоном? Це ноу-хау від українських інженерів. Яка вона – перша у світі IT-пасіка
За словами представниці компанії Олександри Курдіної, їхня ідея є дуже привабливою не лише для науковців та бджолярів, але й для молоді. Бо молодь може через цю технологію отримати мотивацію щодо навчання бджільництву та створення власного бджолярського бізнесу.
До того ж під час виставки AmoHive отримало срібну медаль 48-го світового конгресу «Апімондія» за краще пасічницьке фото.
На фото зображений момент спілкування керівника медового сектору Проєкт USAID «Економічна підтримка України» Руслана Маркова на першій IT-пасіці в Україні з викладачами СНУ ім. В. Даля під час навчального заходу, що проводився у червні 2023 року.
Довідка
Компанія AmoHive розробила рішення допомоги науковцям, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування.
У червні 2023 року у Васильківському районі Київської області відкрили першу в Україні експериментальну IT-пасіку. На її базі планують проводити навчання з IT-бджільництва для молоді у партнерстві з українськими закладами аграрної освіти.
Наприкінці минулого року цей винахід отримав почесну нагороду у номінації «Найкраще інноваційне та технологічне рішення у 2022 р.» на конкурсі European Bee Award.
Основу проєкту складає смарт-вулик, обладнаний датчиками, що працюють автономно за допомоги сонячної панелі, регулярно передають комплекс даних до сервера та мобільного додатку. Ці дані акумулюються та обробляються за допомогою технології Big Date аналізу.
Отримання такої інформації дозволяє бджоляреві завчасно реагувати на вологість, температуру у вулику, що врешті призведе до покращення його роботи.
Нагадаємо, пасічник із Запоріжжя Юрій Солдатенков створив стільник у формі тризуба. Бджоли вибудували там соти та нанесли меду.
Також ми розповідали, що харків’янин Михайло Цибулька під час війни переїхав до Івано-Франківської області та запустив виробництво крем-меду завдяки гранту.
Фото: facebook.com/ERAUkraine.
Технології
«Наш 500-тисячний пасажир отримав солодкий подарунок від залізничників. Хоч це і не диджитальний презент, зате прямо в дорозі та одразу можна використати! До речі, цим пасажиром став чоловік, який уперше підключився до інтернету в поїзді за допомогою поїзної бригади, використовуючи новий смартфон, подарований онуками», — написали в УЗ.
Нагадаємо, що в Укрзалізниці оголосили про новий рекорд після продажів квитків на осінні канікули.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Коментарі
Технології
Як подати заявку
- Зайдіть на портал Дія та авторизуйтеся.
- Перейдіть на Каталог послуг, далі — Громадянам, далі — Земля, будівництво нерухомість.
- Виберіть послугу Компенсація за пошкоджене або знищене майно.
- Виберіть обʼєкт, оберіть тип компенсації Житловий сертифікат чи Грошова виплата та дайте відповіді на анкетні запитання.
- Перевірте заяву та підпишіть електронним підписом.
Коментарі