Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Харків’янин на грант запустив виробництво крем-меду на Прикарпатті

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Харків’янин Михайло Цибулька під час війни переїхав до Івано-Франківської області та запустив виробництво крем-меду завдяки гранту.

Історію бджоляра розповіли на фейсбук-сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

З 2019 року Михайло поступово нарощував кількість бджолосімей, мав плани на розширення справи, але почалася війна.

Навесні 2022 року родина Цибульків залишила домівку та свою пасіку і переїхала на Прикрапаття.

«Мій дід Павло з 1948 року тримав пасіку на Харківщині, дитиною я завжди бігав за ним. Усі мої спогади – про перебування на пасіці. Чотири роки тому я вирішив сам розвивати пасіку. Коли почалася повномасштабна війна, ми з родиною виїхали до Івано-Франківська, бо у Харкові були сильні обстріли», – згадує чоловік.

Читайте такожВід маленького хобі до промислових масштабів. Як працюють гранти для ветеранів? Досвід бджоляра з Маріуполя

За останній рік ціна на мед на українському ринку впала, це змусило родину шукати шляхи, як заробити більше, маючи мед. Вирішили, що будуть виготовляти крем-мед. Але для цього потрібні були гроші – розширити пасіку, закупити обладнання для виготовлення крем-меду, отримати дозвіл на продаж такого продукту.

Грант від єРобота

Завдяки гранту єРобота Михайло отримав гроші на розширення пасіки та змайстрував 60 вуликів, тож зараз його пасіка нараховує 100 вуликів. Цьогоріч пасіка знову буде кочовою, аби отримати кращий мед і допомогти бджолам його зібрати.

«Я отримав грант, оскільки можу працювати із деревом, то вулики роблю сам, це вигідно. Ще торік я закупив деревину і взимку та навесні робив вулики, коштом цього гранту моя пасіка зросла у 2,5 раза. Наступний крок – заселити вулики бджолосім’ями, частину я візьму своїх бджіл, частину планую купити», – ділиться бджоляр.

Грант від Міжнародної організації з міграції

Ще один грант – від Міжнародної організації з міграції – Михайло отримав на запуск виробництва крем-меду. За грантові гроші закупив обладнання, яке вже дозволило розпочати виробництво солодкого продукту: столи, стелажі, меблі, дозатор, сировину (фруктові сублімати). Але щоб продавати такий продукт, потрібно мати сертифікацію та дозволи.

Консультація від USAID

На безкоштовній платформі «Прометеус» родина познайомилася із вимогами до сертифікації на виготовлення продуктів бджільництва. Додаткові знання із сертифікації бджоляр отримав від консультантки Проєкту USAID. Обладнання у новому цеху розмістив відповідно до цих вимог.

Читайте також«Бізнес, влада й суспільство – це система». Алекс Купер про диспетчерську, Квіти України, девелоперів-мудаків та додану вартість модернізму

«До сьогодні ми продавали мед гуртовим покупцям, але вирішили, що можемо збільшити додану вартість, тож будемо робити крем-мед. Продаж такого продукту потребує сертифікації. Консультантка Проєкту USAID Ольга Лучка допомогла розібратися в основних етапах впровадження НАССР, розповіла, чому це важливо для нас, як малих виробників медової продукції, які це відкриває перспективи. Зараз ми подали заявку на отримання експлуатаційного дозволу від Держпродспоживслужби. Маючи такий документ, зможемо вже продавати наш крем-мед», – говорить Михайло.

Де придбати?

Сторінки Михайла у соцмережах – instagram.com/fainabee_ua/ та facebook.com/FainaBee.ua.

Нагадаємо, у Чернівцях релоковане харківське підприємство випускає техніку для бджолярів.

Також ми розповідали, як бджоляр з Миколаївщини відновив зруйновану окупантами пасіку та налагодив експорт меду до Нідерландів.

Фото: facebook.com/ERAUkraine.

Економіка

У Приват24 запустили онлайн моніторинг заставного майна

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПриватБанк першим в Україні запровадив сервіс онлайн моніторингу заставного майна. Сервіс дозволяє клієнту самостійно проходити перевірку у мобільному Приват24 без фізичного огляду майна представником фінустанови.

Про це повідомили у пресслужбі банку.

Нова послуга дозволяє позичальникам пройти моніторинг у будь-якому місці розташування майна та в зручний для себе час.

Щоб пройти онлайн-моніторинг заставного авто, потрібно:

  • зробити фото в режимі онлайн за інструкцією та підказками в застосунку Приват24,
  • заповнити анкету у додатку,
  • підписати електронним підписом SmartID.

Читайте також: Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво

Нагадаємо, Visa та ПриватБанк вперше у світі представили програму цифрової автентифікації платежів в електронній торгівлі.

Також ПриватБанк запустив нову послугу для бізнес-клієнтів «Досьє ділової репутації». Вона дозволяє компаніям та підприємцям більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустився європейський сервіс грошових переказів ZEN.com.

Фото: ПриватБанк.

Читати далі

Економіка

На Житомирщині підприємство виготовляє європіддони на експорт до ЄС

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Житомирщині підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України.

Андрій Ясінський — підприємець з Житомирщини. Його компанія ТОВ ТК Гефест із 2015 року виготовляє європіддони та постачає свою продукцію в усі регіони країни.

Війна порушила логістичні зв’язки, тому підприємець вирішив максимально активно виходити на європейські ринки. Для цього найняли працівників зі знанням мов і вибудували нові взаємини шляхом укладання прямих експортних контрактів.

Читайте також«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Окрім того, Андрій вирішив модернізувати виробництво і скористався для цього урядовою грантовою програмою підтримки переробних підприємств. Компанія придбала за грантові кошти нове обладнання. Ця повноцінна виробнича лінія здатна за кілька годин укомплектувати продукцією цілу фуру.

«Після того, як ми отримали грант і модернізували підприємство, добились збільшення обсягів виробництва у 2,5 раза!»,— розповів Андрій Ясінський.

Що таке урядова грантова програма єРобота?

  • завдяки програмі можливо відкрити та розвивати власний бізнес, включно з переробними підприємствами;
  • подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
  • Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.

Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.

Також ми розповідали, як у Києві на грант відкрили студію кухонних меблів.

Фото: facebook.com/mineconomdev.

Читати далі

Економіка

У Вишгороді на Київщині відкрився McDonald’s

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Мережа McDonald’s 20 вересня відкрила перший заклад у Вишгороді на Київщині.

Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Зазначається, що ресторан у Вишгороді на вул. Набережна, 7-Л став сьомим відкриттям цього року. Проєкт затвердили у плані розвитку мережі ще до повномасштабного вторгнення і компанія продовжила будівництво, щойно це стало можливим.

Графік роботи

В одноповерховому McDonald’s є зал на 131 місце і тераса — іще на 88. Заклад разом із McDrive працюватимуть з 07:00 до 22:00, послуга доставлення з 09:00 до 21:00. Ресторан дотримується розширених правил безпеки, впроваджених компанією, а саме: заклади зачиняють під час повітряної тривоги та відновлюють роботу орієнтовно за годину після її скасування.

З турботою про довкілля в ресторані встановлено систему рекуперації, завдяки якій не потрібне газопостачання та опалення.

Відомо, що перший заклад McDonald’s в Україні відкрили 24 травня 1997 року в Києві.

Читайте також: «Головний винороб пішов на фронт». Як дружина військового продовжує робити крафтове вино на Одещині

Про McDonald’s

МакДнальдз — американська корпорація, до 2010 року найбільша у світі мережа закладів швидкого харчування. Станом на 2022 рік, у 24 містах і п’ятьох селах України діяли 111 ресторанів McDonald’s.

Нагадаємо, на початку повномасштабної війни в Україні закрились ресторани McDonald’s. Першими відкрились заклади у Києві та на заході України. 28 березня клієнтів почали приймати ресторани в Одесі.

Також у березні 2023 року у Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s.

Окрім того, 25 квітня мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s відкрила 5 ресторанів у Дніпрі.

Фото: McDonald’s.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство17 години тому

«Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Христина Драгомaрецька з Подільська на Одещині від початку повномасштабної війни допомагає тваринам у власному притулку...

Суспільство2 дні тому

Замість городу – піксель. Пенсіонерка МВС пильнує рідну Чернігівщину та підтримує військових

Колишня слідча та оперуповноважена у справах неповнолітніх Тетяна Зезюлькіна, коли вийшла на пенсію, присвятила себе...

Суспільство2 дні тому

Весілля для героя майже “під ключ”. Черкащанка започаткувала унікальний проєкт

Весілля – це не тільки особливий день для пари, але й космічні, а часом непідʼємні...

Суспільство3 дні тому

«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Григорій Сковорода колись казав, що запорука щастя людини у сродній праці. Це точно про героїню...