Суспільство
Українські школярі здобули 11 нагород на міжнародному конкурсі в Малайзії
11 нагород здобули українські школярі, учні Малої академії наук, на Виставці технологій у Малайзії «Malaysia Technology Expo 2021 Special Edition – COVID-19 International Innovation Awards II», яка відбулася 14-18 червня у віртуальному режимі.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Малої Академії наук.
Зазначається, що виставка технологій цього року ювілейна – 20-та – і організатори вирішили присвятити її наслідкам всесвітньої пандемії Covid-19 та боротьбі із ними. Усі інновації, допущені до конкурсу, мають певним чином вирішувати проблеми, що виникли в результаті пандемії.
Переможці виставки
Серед відзнак українців три золоті, три срібні, три бронзові медалі та два спеціальні призи.
Золото виборов Платон Большаков, який розробив проєкт з роботизації процесів дезінфекції місць масового скупчення людей. Такий спосіб є більш економічним та безпечним, бо захищає персонал від потенційного зараження.
Ще одне золото та спеціальний приз – у Поліни Дем’янової. Дівчина створила екран, що захищає очі та займає мінімум місця.
Читайте також: Бізнес на закрутках, або як підкорити діаспору консервованим борщем
Третє золото – у Адама Трача, який досліджував теоретичну можливість сполук класу N-ацилетаноламінів зв’язуватися з Е-протеїном коронавірусу SARS-CoV-2 в ролі його інгібітора. Це, в свою чергу, впливає на вірулентність віріону та патогенез COVID-19 і його наслідки для організму.
Срібні нагороди
Срібну медаль здобула Аліна Вороніна – за систему безконтактного керування ліфтом. До речі, її вже впроваджено в одній з київських багатоповерхівок.
У Тетяни Перегінець також срібло. Вона розробила додаток, який допомагає дотримуватися соціальної дистанції MapIT: за допомогою штучного інтелекту він прокладає шлях так, щоб на ньому було зіткнення з мінімальною кількістю людей.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
Третій срібний призер – Кремінь Тарас – створив пристрій, який виконує тренерську роботу по контролю за режимом тренувань.
Бронзові відзнаки
Бронзова відзнака дісталася командному проєкту Олега Леончука та Катерини Заремби, які створили прилад для автоматичного сортування відходів Rubbish Way.
Марія Логвиненко також виборола бронзу за дослідження особливостей формування психологічної стійкості дітей дошкільного віку в умовах пандемії.
Командний проєкт Артура Шубенка та Олени Коваленко під назвою UniTeer також отримав бронзову медаль. Це плаформа, що об’єднує волонтерів UniTeer та відкриває можливість поширювати covid free події та швидко знаходити волонтерів онлайн.
Микола Акулов отримав спеціальний приз за програмний засіб «Graph» для дослідження фізичних явищ в електротехніці й математичних графів.
Про виставку
Цьогоріч у Виставці технологій взяла участь 31 країна. Школярі 8-11 класів представили близько 750 інновацій, спрямованих на подолання наслідків пандемії Covid-19. Конкурс відбувався у 18 наукових секціях, серед яких телекомунікації, інфраструктура, будівництво, безпека, сільське господарство, охорона здоров’я тощо.
Нагадаємо, українські школярі здобули 13 нагород на науковому конкурсі у Сербії.
Як ми повідомляли раніше, стартував відбір школярів на курс атомної енергетики у лабораторії США.
Головне фото: iqiglobal.com.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі