Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські школярі здобули 11 нагород на міжнародному конкурсі в Малайзії

Опубліковано

11 нагород здобули українські школярі, учні Малої академії наук, на Виставці технологій у Малайзії «Malaysia Technology Expo 2021 Special Edition – COVID-19 International Innovation Awards II», яка відбулася 14-18 червня у віртуальному режимі.

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Малої Академії наук.

Зазначається, що виставка технологій цього року ювілейна – 20-та – і організатори вирішили присвятити її наслідкам всесвітньої пандемії Covid-19 та боротьбі із ними. Усі інновації, допущені до конкурсу, мають певним чином вирішувати проблеми, що виникли в результаті пандемії.

Переможці виставки

Серед відзнак українців три золоті, три срібні, три бронзові медалі та два спеціальні призи.

Золото виборов Платон Большаков, який розробив проєкт з роботизації процесів дезінфекції місць масового скупчення людей. Такий спосіб є більш економічним та безпечним, бо захищає персонал від потенційного зараження.

Ще одне золото та спеціальний приз – у Поліни Дем’янової. Дівчина створила екран, що захищає очі та займає мінімум місця.

Читайте також: Бізнес на закрутках, або як підкорити діаспору консервованим борщем

Третє золото – у Адама Трача, який досліджував теоретичну можливість сполук класу N-ацилетаноламінів зв’язуватися з Е-протеїном коронавірусу SARS-CoV-2 в ролі його інгібітора. Це, в свою чергу, впливає на вірулентність віріону та патогенез COVID-19 і його наслідки для організму.

Срібні нагороди

Срібну медаль здобула Аліна Вороніна – за систему безконтактного керування ліфтом. До речі, її вже впроваджено в одній з київських багатоповерхівок.

У Тетяни Перегінець також срібло. Вона розробила додаток, який допомагає дотримуватися соціальної дистанції MapIT: за допомогою штучного інтелекту він прокладає шлях так, щоб на ньому було зіткнення з мінімальною кількістю людей.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Третій срібний призер – Кремінь Тарас – створив пристрій, який виконує тренерську роботу по контролю за режимом тренувань.

Бронзові відзнаки

Бронзова відзнака дісталася командному проєкту Олега Леончука та Катерини Заремби, які створили прилад для автоматичного сортування відходів Rubbish Way.

Марія Логвиненко також виборола бронзу за дослідження особливостей формування психологічної стійкості дітей дошкільного віку в умовах пандемії.

Командний проєкт Артура Шубенка та Олени Коваленко під назвою UniTeer також отримав бронзову медаль. Це плаформа, що об’єднує волонтерів UniTeer та відкриває можливість поширювати covid free події та швидко знаходити волонтерів онлайн.

Микола Акулов отримав спеціальний приз за програмний засіб «Graph» для дослідження фізичних явищ в електротехніці й математичних графів.

Про виставку

Цьогоріч у Виставці технологій взяла участь 31 країна. Школярі 8-11 класів представили близько 750 інновацій, спрямованих на подолання наслідків пандемії Covid-19. Конкурс відбувався у 18 наукових секціях, серед яких телекомунікації, інфраструктура, будівництво, безпека, сільське господарство, охорона здоров’я тощо.

Нагадаємо, українські школярі здобули 13 нагород на науковому конкурсі у Сербії.

Як ми повідомляли раніше, стартував відбір школярів на курс атомної енергетики у лабораторії США.

Головне фото: iqiglobal.com.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі