Суспільство
Українська армія відбила в окупантів острів Зміїний на Одещині
Українська армія відбила в окупантів острів Зміїний на Одещині, повідомив офіційний телеграм-канал Верховної Ради України.
Бій за Зміїний
Напередодні, 24 лютого, стало відомо, що російські окупанти захопили острів Зміїний. Під час бою на острові Зміїному у Чорному морі російський корабель пропонував гарнізону здатися. Але українські прикордонники не лише не здалися, а й відкрили вогонь зі стрілецької зброї по російському крейсеру «Москва». Це зразок військової доблесті.
Після цього по них почався ракетно-артилерійський удар. Потім був потужний обстріл острова і 13 прикордонників загинули. Відомо, що воїнам-прикордонникам зі Зміїного посмертно присвоять звання Героя України
Після обстрілу Зміїного з корабельних озброєнь та бойової авіації окупантів було зруйновано інфраструктуру на острові.
Про острів
Зміїний — острів у Чорному морі, що належить Україні та визначає її територіальні води. Житлові споруди на острові утворюють селище Біле Ізмаїльського району Одеської області.
Відстань від острова до Одеси становить 120 км. Територіально належить до Вилківської міської громади Ізмаїльського району Одеської області.
Про ситуацію на цей час
За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, станом на вечір 25 лютого, за дві доби ведення бойових дій частини та підрозділи Збронийх сил України декілька разів змусили противника змінити свої стратегічні цілі.
Намагаючись взяти в оточення угрупування об’єднаних сил противник швидко втратив ініціативу на півночі від Харкова та був зупинений у своєму просуванні на півдні в Херсонської області. Обстановка, яка не дала змогу ворогу розвивати наступ в намічених напрямках, змусила його вносити корективи в свої плани.
Досить швидко противник перенаправив основні зусилля на інший напрямок та зосередився на столиці України Києві але запланована ініціатива не була ним досягнута. Тому реалізація наступної цілі виявилась для нього неможливою.
«Ймовірно, в черговий раз ворог буде намагатися реалізовувати свої наміри пошуком інших способів реалізації або зміною цілі вторгнення», – написала Ганна Маляр.
Збройні сили України продовжують бойові дії, наносять втрати противнику, змушуючи його відмовлятись від своїх намірів.
Читайте також: Даємо відсіч. Як приготувати коктейль Молотова для захисту від окупантів? (ІНСТРУКЦІЯ)
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі