Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Український стартап отримав грант на 500 тисяч гривень

Опубліковано

Перша в світі система розпізнавання мін і снарядів на базі штучного інтелекту отримала державний грант. Про це йдеться у повідомленні стартапу, передає tech.liga.net.

Система для розмінування територій Minect.ai, створена українськими розробниками, отримала державний грант від Фонду підтримки винаходів Мінекономрозвитку.

Як працює система?

Minect.ai – автоматична система на основі штучного інтелекту, яка здатна розпізнавати міни та інші снаряди, миттєво виводити характеристики і рекомендації до дій.

Проект розроблявся з урахуванням ситуації на Донбасі. Його мета – автоматизація і безпека дій з розмінування територій.

За результатами конкурсного відбору система Minect.ai увійшла в число переможців і отримала грант в розмірі 500 000 грн на продовження розробки і вдосконалення системи.

Читайте також: Українсько-американський стартап запускатиме вантажі у космос

Система Minect.ai працює з потоками візуальних даних, отриманих з різних носіїв, таких як дрони, роботи і навіть смартфони. Вона здатна обробляти знімки з радіолокаторів і тепловізорів, аналізувати і створювати інтерактивну карту локацій мін разом з їхніми характеристиками.

Запустять мобільний додаток

Крім того, у системи буде мобільний додаток, при виявленні мін громадяни матимуть можливість зробити фото і відразу відправити його на центральний сервер, де міну буде розпізнано. Про це доповідають в оперативний штаб. Інформація наноситься в загальну карту розташування мін.

“Minect.ai побудована на нейронних мережах, що означає, що вона здатна тренуватися на будь-яких даних. Наприклад, при необхідності застосування Minect.ai на нових снарядах система здатна за тиждень “навчитися” на нових даних. Оскільки система заснована на штучному інтелекті розпізнавання образів, вона здатна тренуватися розпізнавати не тільки міни, а й військову техніку, стратегічні об’єкти тощо”, – уточнюється в повідомленні.

Коментарі

Технології

В Україні завершили тестування дронів з оптоволоконним зв’язком

Опубліковано

Фахівці успішно випробували лінійку безпілотників з оптоволоконним зв’язком. Також у Силах оборони навчилися долати ворожі засоби РЕБ під час використання цих дронів.

Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

Передовим безпілотником із цієї лінійки є дрон-камікадзе проєкту «BLACK WIDOW WEB 10». БпЛА може подолати понад п’ять кілометрів та нести близько двох кілограмів корисної ваги. Розробникам проєкту надали коди НАТО як за цим напрямком, так і на інші рішення для дронів.

«Це не просто новий зразок озброєння — це вікно можливостей для подальших досліджень і розробок в галузі оптоволоконного зв’язку. Роботизація та безпілотні технології отримали новий вектор розвитку. FPV-дрони з цією технологією стають великою проблемою для противника на лінії бойового зіткнення»‚ — зазначили в Генштабі.

Нагадаємо, що у Силах оборони використовуватимуть новий дрон українського виробництва.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка 22 ОМБр

Коментарі

Читати далі

Технології

На заході України збудують вітрову електростанцію потужністю 200 МВт

Опубліковано

Компанія Elementum Energy збудує масштабну вітрову електростанцію на перетині Львівської, Тернопільської та Рівненської областей. Територія стане основою для нового об’єкта зеленої енергетики.

Про це повідомляє компанія у фейсбуці.

Очікують, що нова електростанція генеруватиме близько 700 ГВт·год на рік, чого вистачить для забезпечення електрикою близько 600 тисяч людей. Проєкт також допоможе уникнути понад 530 тисяч тонн шкідливих викидів щороку.

Читати також: У двох лікарнях Чернігівщини встановили сонячні електростанції

«Ми бачимо значний потенціал у розвитку зеленої енергетики України, особливо в регіонах із високими природними ресурсами», — зазначають у компанії.

Нагадаємо, що у двох школах на Київщині, що постраждали у 2022 році, встановили сонячні електростанції.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні запустили платформу для зеленого туризму

Опубліковано

Новий онлайн-ресурс Ukr Camp допомагає українцям та гостям країни знайти найкращі місця для зеленого туризму. Це каталог екологічних локацій по всій Україні, який створили для популяризації відпочинку на природі та знайомства з традиціями сільського життя.

Про це повідомляють на сайті проєкту.

Що пропонує Ukr Camp

На платформі зібрали сільські садиби, агротуристичні комплекси, екокурорти, кемпінги й глемпінги. Користувачі можуть шукати локації за типом житла або регіоном, переглядати інтерактивну мапу, а також користуватися путівником. У розділі «магніти зеленого туризму» — поради, як зробити відпочинок максимально комфортним і цікавим.

Читати також: ЮНЕСКО й українські фахівці випустили сучасний онлайн-посібник для музеїв

Кожна локація на платформі супроводжується детальним описом: розташування, перелік послуг, тип харчування та якість проживання. Є також фото, які допомагають уявити майбутній відпочинок.

Розмістити свою локацію на порталі може кожен, хто відповідає принципам сталого туризму. Команда Ukr Camp перевіряє заявки, щоб підтримувати стандарти екобізнесу.

Нагадаємо, що КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків.

Фото: Садиба «Ордівська слобода», сайт Ukr Camp.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

Суспільство1 тиждень тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство2 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта3 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...