

Суспільство
Український музей у Чикаго оприлюднив календар виставок на рік
Український національний музей у Чикаго оприлюднив музейний календар на 2020 рік.
Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook кураторка музею Марія Климчак.
Читайте також: Музей космонавтики в Житомирі поповниться унікальним зорельотом
Січень
1. “Генотип вольності”. Виставка Івана Марчука – українського живописця, лауреата Національної премії України ім. Шевченка.
2. Виставка “Вигнання” – складається із 18-ти банерних стендів, на яких у фотографіях, документах, картах та діаграмах представлена історія найзахідніших частин українського світу:
- Лемківщини,
- Надсяння,
- Любачівщини,
- Холмщини,
- Південного Підляшшя,
- Західної Бойківщини (які ще називають Закерзонням), передумови, хід та наслідки депортацій.
Організатор проведення виставки – Український Конгресовий Комітет Америки, відділ в Іллінойсі.

Лютий
“Розпис любові” – творчий дует мами Елеонори Білинської та доньки Євпраксії Денуце.
Елеонора Білинська – майстриня розпису на склі. Євпраксія, як і мама, здобула художню освіту у Львові – коледж ім. І. Труша та Львівській національній академії малярства.
Відкриття – 14 лютого, 19:00.

Березень – квітень
Українські народні казки.
Художні діарами, створені Любою та Андрієм Чорнодольськими, казкарями з Балтімору, відкриють відвідувачам світ української народної казки, розкажуть 11 улюбених історій та покажуть святкові сценки з головними героями.
До кожної діарами виготовлені яскраві банери.
Відкриття 13 березня, 19:00.

Травень
Виставка творів Олени Дяденко.
Олена Дяденко здобула художню освіту в Львівській національній академії малярства, в Чикаго – Columbia College’s M.A.T., Northwestern University – Independent Art Study with Ed Paschke.
Учасниця багатьох міжнародних виставок, лауреатка престижних нагород.
Відкриття – 8 травня, 19:00.

Червень-липень
Виставки з музейних колекцій

Серпень – вересень
Мистецтво книжкової графіки Валерії Соколової.
Гість відкриття – Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»
Книжка Г. Григоренка (Олександри Судовщикової-Косач) «Королівна-крихітка та Киць-киць»(«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2011) стала першою книжкою, яку популярна американська художниця проілюструвала для видавництва незалежної України.
Валерія Соколова – представник Львівської школи книжкової графіки.
З 2005 року викладає ілюстрацію та дизайн у New York City Colleges, продовжуючи успішну кар’єру ілюстратора дитячої книги.
Також викладає іконопис візантійсько-слов’янської традиції у Prosopon School of New York City.
Пише ікони для монастирів міста Бостона та на замовлення.
Валерія Соколова член Graphic Artist Guild (Гільдія художників-графіків Нью-Йорка), Pen and Brush Society та інших американських мистецьких спілок та організацій.
Активно співпрацює з дитячими журналами. Має декілька мистецьких відзнак, серед яких «Best Illustrator».

Дитячі книжки Валерії Соколової стали бестселерами видавництва «Standard Publishing» та перевидавалися у багатьох країнах.
Її книгу “Treasury of Christmas Joy” (Golden Books Publishing Company) було видано у 15-ти країнах світу.
Відкриття – 21 серпня, 19:00.
Жовтень
Виставка творів Володимира Подлевського та Світлани Моїсеєвої
Володимир Подлевський закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва.
Член Національної Спілки художників України. Працює і виставляється в техніці станкового живопису і левкасу.
Учасник всеукраїнських, міжнародних виставок та фестивалів.

Світлана Моісеєва, дружина художника, закінчила Чернігівську художню школу, навчалась іконопису в майстерні Джоса Обдебіка, при церкві св. арх. Михаїла, м. Гєнк, провінція Лімбург, Бельгія.
Працює в галузі іконопису та станкового живопису. Учасниця виставок в Україні та за кордоном.
Відкриття – 2 жовтня, 19:00.
Читайте також: Український «Щедрик» пролунав на найвищій вежі Канади
Листопад
Документальна фотовиставка, присвячена 70-літтю Українського лікарського товариства Північної Америки.
Українське Лікарське Товариство Північної Америки (УЛТПА) – професійно-громадська організація українських лікарів і лікарів-стоматологів, заснована у 1950 році, у Нью-Йорку з ініціативи лікарів-імміґрантів під керівництвом Романа Осінчука.
У 1953 році створено Головну Управу УЛТПА, яка станом на 1980-ті роки об’єднувала 20 відділів у США й Канаді – разом понад 800 членів.
Головна Управа Товариства з 1975 розташована у Чикаго. Товариство є членом Світової федерації українських лікарських товариств.
Відкриття – 13 листопада, 19:00.
Читайте також: Одеський музей випустив власну настільну гру

Грудень
Виставка з музейних колекцій
Ціна квитів: $20.00

Нагадаємо, в Україні відкрився музей унікальних ретро-мотоциклів.
Окрім того, перший в Україні інтерактивний музей ткацтва відкрили на Вінничині (ФОТО).
Як ми писали раніше, у двох музеях Польщі з’являться україномовні аудіогіди. Окрім того, в одному з найвідоміших музеїв Відня запрацював україномовний аудіогід.
Також, у Яремче відкрили музей сакрального мистецтва.
Суспільство

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.
1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»
Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.
Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія
У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик
Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.
2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»
Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.
Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик
У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.
3. «Ви що, робили йому щеплення?»
Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.
Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія
У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань.
4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»
Міф: Усі люди з РАС однакові.
Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик
Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно.

Ксенія
А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати.
5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»
Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.
Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків.

Ксенія
Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.
Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати.
6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»
Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів.
На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою.

Ксенія
На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.
Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.
Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»