Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні відкрився музей унікальних ретро-мотоциклів

Опубліковано

Колекціонер з Кам’янського Дніпропетровської області Олександр Фролов відкрив приватний музей, де зібрані унікальні моделі ретро-мотоциклів 20-50-х років.

Про це повідомили у виданні Gorod.dp.ua.

Зазначається, що на двох поверхах музею представлені близько 35 експонатів.

Практично всі мотоцикли – на ходу.

Збирати колекцію Олександр почав близько 10 років тому.

Перший мотоцикл – “ІЖ 49” 1951 року випуску. Саме з нього почалося захоплення. Велика частина мотоциклів – фірми BMW.

Про колекціонера

Олександр Фролов, реставрує мотоцикли із десяток років. Копирсатися в техніці полюбляє з дитинства, довгий час працював водієм місцевого автобуса. А збирати і реконструювати байки почав випадково.

Ідея відкрити музей з’явилася, коли кількість мотоциклів перевалила за 20. Тепер експонатів понад 35.

Оцінити вартість колекції по-справжньому можуть лише експерти, а сам колекціонер не готовий із ними розлучитися: у кожного залізного коня, як каже, він вклав частинку себе.

У середньому за рік пан Олександр відновлює по три байки. Для реставратора.

У його колекції  моделі конвеєрів різних країн світу, переважно Німеччини, Італії, Франції, Австрії, Нідерландів та колишнього Радянського Союзу.

Читайте також: Одеський музей випустив власну настільну гру

Навіть є вкрай рідкісні екземпляри. Наприклад, “Цундап КС-750” – це військова техніка часів Другої світової. У світі їх усього кілька тисяч. Всюдихід здатний тягнути вантажі до трьох тонн. Саме на ньому німці свого часу навіть визволяли Беніто Муссоліні.

Відкриттю цього парку радіють і музейники інших міст.

Власник колекції розповідає: деякі мотоцикли доводилося шукати по світу, відвідувати ретро-базари Європи, а деякі — пощастило отримати від спонсорів.

Наприклад, один байк придбали на аукціоні у Франції і подарували Олександру 5 років тому до Дня робітника транспорту. Цей експонат – ексклюзивний. Його зробили за спецзамовленням для водія з інвалідністю. Управління повністю ручне і має кілька особливостей.

Читайте також: Музей космонавтики в Житомирі поповниться унікальним зорельотом

Музей ретро-мотоциклів розміщений у селищі Романкове за адресою: вулиця Поліни Осипенко, 23.

Романкове – історична місцевість Кам’янського (колишня назва Дніпродзержинськ), західна правобережна частина міста, колишнє запорозьке містечко на правому березі Дніпра. Найстаріша частина міста Кам’янське.

Нагадаю, перший в Україні інтерактивний музей ткацтва відкрили на Вінничині (ФОТО).

Як ми писали раніше, у двох музеях Польщі з’являться україномовні аудіогіди. Окрім того, в одному з найвідоміших музеїв Відня запрацював україномовний аудіогід.

Також, у Яремче відкрили музей сакрального мистецтва.

Коментарі

Суспільство

На Черкащині благодійники допоможуть відремонтувати дитячу лікарню

Опубліковано

Латвія допоможе відновити обласну дитячу лікарню на Чернігівщині, зокрема зараз в медзакладі проводиться ремонт харчоблока, також передбачено створення операційного блока для новонароджених дитячої лікарні.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

протягом тривалого часу у закладі проводилися лише поточні ремонти без комплексної модернізації, у результаті чого почав руйнуватися фундамент, зовнішні та внутрішні стіни, покрівля, а медобладнання потребувало заміни. Проєкт капітального ремонту харчоблока триває від травня 2024 року, зараз лікарня перебуває у процесі відновлення й реконструкції.

«Будівельні роботи у закладі виконані вже на 45%. У лікарні завершені фасадні роботи, гідроізоляція та утеплення стін. Крім того, завершені покрівельні роботи. Зараз у закладі тривають роботи з ремонту підземної галереї, яка поєднує харчоблок з головним корпусом. Також харчоблок буде оснащено сучасним обладнанням. Реалізація проєкту дасть змогу забезпечити дітей та матерів, які перебувають у лікарні, якісним харчуванням, що є надзвичайно важливим під час лікування дитини», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

За підтримки міністерства охорони здоров’я Латвії у липні цього року заклад отримав вантаж медичного обладнання, у тому числі апарати штучної вентиляції, операційні столи, апарати ультразвукової діагностики та засоби реабілітації.

Крім того, за підтримки Уряду Латвії та Fonds Entrepreneurs for Peace планується проведення реконструкції частини приміщення для створення операційної для новонароджених. Очікувана вартість операційної становить 26 млн грн. Передбачено проведення ремонтних робіт та облаштування закладу медичним обладнанням, яке дозволить забезпечити новонароджених пацієнтів високоякісною медичною допомогою.

Нагадаємо, у Львові відкриють школу реставрації, яка працюватиме за євростандартами.

Фото: МОЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії

Опубліковано

У Конотопі відкрився центр рекрутингу української армії, який став четвертим у Сумській області й 36-м в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Зазначається, що рекрутуватися можуть особи з 18 до 60 років. Також для медиків, психологів та людей від 18 до 25 років передбачено контракт строком один рік.

«Це четвертий центр в Сумській області, який було відкрито у співпраці Міністерства оборони України, обласних та районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Всього в Україні станом на 13 вересня працює 36 центрів рекрутингу української армії», – йдеться в повідомлені.

Читайте також: У Чернівцях відкрили перший рекрутинговий центр

Контактна інформація

Відтепер отримати всю необхідну інформацію можна за адресою: вул. Червоної Калини, 13 у приміщенні ЦНАПу або за телефоном: +38 (098) 091 7383. Центр працює в понеділок, середу та п’ятницю з 8:00 до 15:00, а у вівторок та четвер з 8:00 по 17:00.

Нагадаємо, у Львові з’явився ще один рекрутинговий центр.

Фото: Міноборони

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні створять електронний перелік легальних автостанцій: що це змінить

Опубліковано

В Україні створять офіційний список автостанцій, що дасть їм можливість працювати легально і надавати послуги перевізникам та пасажирам.

Про це повідомило Мінінфраструктури.

Запуск списку планується на листопад 2024 року.

Нові правила дозволять власникам автостанцій самостійно додавати свої станції до цього списку. Він замінить стару систему, яка працювала до 2020 року і вимагала ліцензування. Тепер автостанції будуть вноситися до переліку за ініціативою власників.

Закон передбачає, що міжобласні та міжнародні автобуси мають починати і завершувати свій маршрут тільки на легальних автостанціях. Тому при відкритті нового маршруту або зміні існуючого організатор перевезень повинен переконатися, що зазначені в маршруті автостанції є в офіційному переліку.

Власники автостанцій зможуть оновлювати інформацію про свої станції через електронну форму, включаючи кількість платформ, кас та вартість послуг.

Читайте також: Громади на Київщині отримали нові шкільні автобуси

Нові автостанції не можна буде заблокувати, оскільки вся інформація буде перевірятися автоматично. Якщо буде виявлено помилку, власник зможе внести дані повторно.

Новий механізм дозволить чітко визначити, хто відповідає за роботу автостанцій, що допоможе швидко вирішувати конфлікти у разі скарг від пасажирів або перевізників.

Нагадаємо, Мінінфраструктури створює сайт для пошуку квитків на міжнародні автобуси.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: