



Суспільство
У двох музеях Польщі з’являться україномовні аудіогіди
Україномовні аудіогіди з’являться ще в двох музеях Польщі вже у грудні цього року. Про це повідомляє Укрінформ.
Аудіогіди вже говорять українською у двох польських музеях та віденському Бельведері.
“Торік ми розпочали свою довгострокову програму впровадження україномовних аудіогідів у провідних музеях світу. Нещодавно запрацював український аудіогід у віденському Бельведері. З початку року вони вже доступні у двох польських музеях, а ще з двома ми працюємо над тим, щоб аудіогіди з’явилися у грудні”, – розповів генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.
Читайте також: В одному з найвідоміших музеїв Відня запрацював україномовний аудіогід
За його словами, українські посольства у кількох країнах вже бралися за впровадження україномовних аудіогідів, і тепер Український інститут цю діяльність намагається систематизувати. Долучення до ініціативи дружини глави держави Олени Зеленської підсилить цей проєкт і додасть йому видимості, переконаний Шейко.
Читайте також: У музеї в Польщі можна прослухати аудіоекскурсії українською мовою
Очільник Українського інституту повідомив, що впровадження україномовних гідів в закордонних музеях відбувається в межах популяризації і розширення поля використання української мови за кордоном. Також у планах на середньострокову перспективу – впровадження курсів української мови за кордоном, однак це – “доволі довгий шлях”.
Суспільство


Яна Анохіна — молода бізнесвумен, про яку пишуть такі видання, як Vogue та Martha Stewart Weddings. Вона зробила 93 вироби для британської королеви та відправила листа у Букінгемський палац.
І це завдяки успішному бренду коробочок для обручок Voeu Du Coeur (“Бажання від серця” у перекладі з франц. — прим. авт.). Дніпровський бренд купують вже у 48-ми країнах світу, а Китай активно копіює вироби. Як вдалось запустити успішну власну справу без вкладень та чому українські коробочки люблять у всьому світі, читайте далі.


Яна Анохіна
Закінчила філологічний факультет у ДНУ ім. О.Гончара. Зі шкільних років захоплювалась фотозйомкою. У 11 класі агентство, яке знімало випускний альбом, запросило Яну до себе на роботу. Тривалий час дівчина займалась весільною фотографією, що переросло у створення власного бізнесу по виготовленню коробочок для обручок.
93 коробочки для британської королеви
Якось мене запитали, для кого я б хотіла зробити коробочку. Я відповіла — для королеви Єлизавети! А потім подумала: а й справді, чому б ні? Коли була Лондоні, з’явилося таке відчуття, ніби мої вироби зроблені там — настільки підходять за колористикою. А королівська сім’я — це лідер думок, за нею стежить увесь світ.
Команда Voeu Du Coeur одразу підтримала моє рішення і ми почали моніторити всі різнокольорові образи королеви. Вирішили зробити 93 коробочки — скільки років королеві. Для виготовлення коробочок взяли білий оксамит Valentino, адже його можна фарбувати. А взагалі працюємо з італійським та французьким оксамитом Armani, Valentino, Gucci.


Я написала лист королеві, до нього додала власні фото і світлини самої колекції, а також розповіла про команду та плани. У Букінгемський палац посилки не приймають, тільки листи. Чекаємо на долю вже готової партії коробочок.
Коробочки почались з фотозйомки
Тривалий час я займалася весільною фотографією і для гарних знімків мені потрібні були ефектні коробочки для обручок. Але такого аксесуару я не знайшла, тому вирішила зробити сама.
Багато часу пішло на пошук необхідного матеріалу. Бо оксамитові коробочки тоді починали з’являтися у США, а у нас такого взагалі ніхто не робив.
Я зробила пару екземплярів і згодом виставила їх на онлайн-платформі Etsy. Дуже неочікувано з’явилось перше замовлення з Америки. Тоді ще коробочка коштувала $40.
Я поставила ціну вдвічі вищу за аналогічні товари, але їх все одно продовжували купувати. Перш за все тому, що вони були дуже красиво зняті, а візуальний контент дуже важливий. Ну і висока якість виробів є важливою складовою успіху.
Почала займатись брендом без жодних вкладень
Уявіть, навіть витрат на рекламу і просування не було. Секрет у красивій картинці та цікавому контенті. А далі люди самі почали його поширювати, відправляти одне одному та робити замовлення.
Згодом про Voeu Du Coeur вже писали світові видання, наприклад, відомий весільний журнал Martha Stewart Weddings. Перші запити на публікації приходили через Etsy.
Багато моїх клієнтів замовляли собі зйомки, де робили посилання і на нас. Я не повірила своїм очам, коли побачила на пошті повідомлення від британського Vogue.
Публікація там коштувала нам близько $400. І це недорого. Бо були дніпровські журнали, які дзвонили і пропонували нам платну публікацію за ціною втричі більшу.
Замовляють і американці, і маврикійці
Перші пів року робила все сама. Відправляючись у відрядження, брала все необхідне з собою, тому могла виконувати замовлення в будь-якій точці світу. Але кількість замовлень росла, тому почала шукати людей в команду.
Зараз щомісяця до нас надходить близько 400 замовлень. Хтось купує один виріб, а хтось — цілу партію. Коштують наші коробочки від 77 доларів. Переважно замовляють наречені, організатори весіль, ювелірні бренди.
Наші коробочки купують в багатьох країнах: в Америці, Великобританії, Франції. Були замовлення навіть з Маврикію, Філіппін, Ірландії. Крім того, аксесуари Voeu Du Coeur можна купити і в шоурумах Канади, Парижу, Лондона.
Є поодинокі замовлення з України. Але у нас інший менталітет і люди женуться за брендом. Тому наразі мене більше цікавить закордонна публіка, яка цінує авторську роботу. Вірю, що цей тренд колись прийде і до нас.
Конфлікт з американцями та китайці-плагіатори
Ще коли я починала робити коробочки, на фото натрапила одна американська компанія, яка робила схожий продукт. Вони запатентували свої вироби і вимагали, аби я зняла з продажу свої.
Тому я змінила дизайн і тепер ми виготовляємо не квадратні коробочки, а восьмикутні. Я також оформила патент в США і в Україні. Від ситуації тільки виграла, бо ці коробочки тепер стали нашою візитівкою.


Дуже часто помічаю, як мої вироби копіюють. Наприклад, є одне китайське виробництво, яке почало робити таку саму продукцію і заявляти, що вони можуть виготовляти до 50 000 одиниць на тиждень. Та й в Україні також намагаються копіювати. Чомусь думають, що якщо зроблять такий самий виріб, то матимуть такий же успіх. Але це ж так не працює. Ви можете дивитись і надихатись, але плагіат не дасть результатів.
Помилки і поради
Краса — це більше, ніж бізнес. Це моя стратегія. Для малого бізнесу візуальний контент — єдиний спосіб вижити і рухатись далі. Є два варіанти: або ви робите бренд, або даєте найнижчу ціну. Підприємці-новачки не можуть скористатись другим варіантом, бо не мають такого об’єму виробництва.
Тому дуже важливо робити фокус на візуальному контенті. Я вирішила розробити курс “Естетика візуала”, де буду розказувати про те, як зробити профіль в Інстаграм естетичним, і про те, як візуал передає вашу діяльність та допоможе піднести ваш продукт дорожче.
5 порад від 23-річної бізнесвумен
- Не думайте, а починайте робити бізнес прямо зараз.
- Не працюйте з друзями. Робота — не найкраще місце для дружби.
- Одразу починайте вести управлінський відлік. Я цього не робила спочатку, але підприємцю варто одразу бачити те, що відбувається з його бізнесом.
- Одразу починайте рекламувати свій бренд. Так, у мене дуже довго не було реклами і все росло органічно. Але якби я спочатку вкладала б кошти в рекламу, то результат був би ще кращим.
- Кайфуйте від того, що ви робите.
Суспільство


Український велосипедист Роман Гладиш виборов «золото» на гонці скретч на етапі Кубка світу з велотреку у Кембріджі в Новій Зеландії.
Про це повідомили у НОК України.
Зазначається, український велосипедист Роман Гладиш переміг в гонці з масового старту на 15 км (скретч).
Для Романа це перша перемога на етапах Кубка світу. До цього він ставав чемпіоном Європи у 2018 році і бронзовим призером у 2017-му.
Читайте також: Українці вибороли медаль на Чемпіонаті світу з більярду


Довідка
Роман – студент Львівського училища фізичної культури. МСМК. Входить до складу національної збірної команди України з велоперегонів на треку.
Лауреат обласної премії імені В’ячеслава Чорновола (ухвалою Педагогічної ради Львівського училища фізичної культури від 27 жовтня 2014 р. за успіхи у навчанні, високі спортивні досягнення, громадську активність).
Влітку 2018 року український велогонщик Роман Гладиш виборов «золото» в гонці з масового старту на 15 км (скретч) на чемпіонаті Європи в Глазго.
Відзначимо, що на рахунку українця 1285 залікових очок, що на 285 більше від найближчого переслідувача.
Нагадаємо, українець став найкращим боксером 2019 року за версією WBO.
Суспільство


Українські полярники на станції “Академік Вернадський” показали, як вигляють їхні робочі місця.
Фото вони виклали у свій Телеграм-канал “Полярники і полярниці“.
Він зазначив, що працювати доводиться в екстримальних умовах, іноді у безпосередній близькості від хижих звірів.


“На фото моє робоче місце і хижий скуй, який слідкує чи все ок і чи я часом не дам йому шматок якоїсь їжі”, – написав полярник.
Читайте також: Українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді


Нагадаємо, українські полярники показали антарктичну ніч.
Суспільство


В Україні 8 грудня офіційно почала працювати нова Державна митна служба.
Про це заявив голова ДМС Максим Нефьодов у Facebook.
Зазначається, що о 00:03 вже була оформлена перша експортна декларація на вантаж, а опівночі був оформлений перший рейс у міжнародному аеропорту “Бориспіль”.
Читайте також: Українська митниця запустила систему онлайн-скарг
Він наголосив, що ще залишаються точкові питання, які вирішаться за тиждень: а саме – місця доставки, окремі випадки транзиту, особливості роботи залізниці.
Довідка
18 грудня 2018 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про утворення Державної податкової (ДПС) та Державної митної служб (ДМС) шляхом реорганізації Державної фіскальної служби. 6 березня 2019 року уряд затвердив положення про ДПС і ДМС.
24 жовтня розпочали процес зі створення регіональних підрозділів Держмитслужби, в результаті якого кількість митниць в Україні скоротилась з 26 до 16.
Нагадаємо, Митницю об’єднують в єдину юридичну структуру.
Суспільство


Київ долучився до міжнародної ініціативи з боротьби проти туберкульозу підписанням декларації Zero TВ initiative.
Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Зазначається, що крім Києва декларацію Zero TВ initiative підписали міста Ош, Кишинів, Бішкек і Світлогорськ (Білорусь).
Читайте також: На Одещині з’явиться винний туризм
У містах проживає понад 50% населення всього світу, а через 30 років цей відсоток зросте до 70%. Саме в містах найбільше поширюються небезпечні захворювання, та водночас, у них є і необхідна інфраструктура і ресурси для запобігання захворюванням і їх лікування.
На міжнародному заході в Києві до Паризької декларації приєдналося молдавське місто Бєльці.
Нагадаємо, турецько-український ударний БПЛА Akinci здійснив перший політ.
Суспільство


Жителі Рівного у неділю, 8 грудня, у день святої Катерини, організували флешмоб «Зав’яжись на Катерини у бабусину хустину».
Про це на своїй сторінці у Facebook пишуть організатори.
Мета акції – встановити Всеукраїнський рекорд за добу.


“Робіть портрет або селфі, де ви в хустці – одна людина в кадрі. Виставляйте це фото на свою сторінку в групу «Рівне в українській хустці». Можливий дуже короткий допис про особливості хустки (прабабусина, мамина, інше)”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Українка встановила світовий рекорд з пауерліфтингу
Відомо, що впродовж 8 грудня «Книга рекордів України» аналізуватиме надіслані фото і зробить висновок щодо встановлення в Рівному Всеукраїнського рекорду у номінації «Найбільша кількість жіночих зображень в українських хустках на одній сторінці у Facebook.


Нагадаємо, в Україні висадили рекордні 8000 дубів і сосен.
Як ми вже повідомляли, український університет потрапив до Книги рекордів Гіннеса.
-
Суспільство17 години тому
З Троєщини запустять 40 сучасних трамваїв
-
Технології15 години тому
Турецько-український ударний БПЛА Akinci здійснив перший політ (ВІДЕО)
-
Суспільство13 години тому
Українські полярники показали робочі місця на станції Вернадського
-
Суспільство16 години тому
В Україні висадили рекордні 8000 дубів і сосен
-
Суспільство13 години тому
Офіційно запрацювала Нова митниця України
-
Суспільство14 години тому
У Рівному влаштували флешмоб «Зав'яжись на Катерини у бабусину хустину»