

Технології
Український екостартап зібрав 11 тисяч доларів за добу
Українські еко-окуляри з кави Ochis Coffee зібрали більше $ 11 000 на Kickstarter. Вони розкладаються в 100 разів швидше пластикових. Про це повідомляє Vector.
У чому унікальність бренду?
Такі окуляри дозволяють повністю відмовитись від нафтового пластику. Кава, льон і натуральні олії – основні компоненти окулярів, які навіть пахнуть кавою. Кавові окуляри коштують 2216 гривень.
Читайте також: ТОП-10: українські еко-бренди, які піклуються про довкілля
Ochis Coffee запустив киянин Макс Гавриленко. Окуляри роблять з вторсировини – кавової макухи і лляної тирси. Також у складі використовують натуральний клей на базі соєвої олії. Після обробки на цифровому верстаті продукт шліфують вручну. У підсумку виходить міцна, легка і екологічна оправа.

Що відомо про стартап?
Це не перша кампанія Ochis Coffee на Kickstarter. У минулому році сонячні окуляри бренду зібрали понад 13 тисяч доларів.
«Головна ідея окулярів – абсолютна відмова від нафтового пластику. Замість нього ми використовуємо біополімер на основі кави, льону та натуральних олій», – йдеться на офіційному сайті проєкту.
Окуляри мають природний запах кави, кажуть в Ochis. За словами виробника, оправа повністю розкладається у ґрунті чи воді, перетворюючись на природне добриво для новиї рослин. Матеріал розкладається у сто разів швидше, ніж пластик.
Усі окуляри виготовляють вручну. Дужки окулярів можна підлаштовувати для зручності, а лінзи захищають від ультрафіолету.

Технології

Упродовж двох років Харківський машинобудівний завод «ФЕД» спільно з науковцями аерокосмічного університету провадить роботи з виготовлення двигуна для космосу.
Про це пише Укрінформ.
Також фахівці створили нову унікальну систему охолодження супутників. Раніше президент асоціації “Укравіапром” і директор заводу “ФЕД” Віктор Попов заявляв, що виготовили перший у світі український іонно-плазмовий двигун.

Зазначалося, що над створенням нової системи охолодження супутників, зокрема і для міжпланетних перельотів за замовленням Міжнародного космічного агентства, працювали п’ять років.
“Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, а й технології, та вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агенства за замовленням американської компанії”, – директор заводу “ФЕД”.
Він також додав, що система охолодження принципово нова. Вона буде розповсюджена і на охолодження Місячних модулів і так далі, тому є велика перспектива.
Читайте також: Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. 5 тенденцій на ринку праці
Нагадаємо, Військово-морські сили створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”.
Як ми повідомляли раніше, в Україні ввели в експлуатацію новий радіотелескоп РТ-32.
Усі фото: ukrinform.ua.
Технології

На автомобільній дорозі М-05 Київ – Одеса встановили вже дві сонячні електростанції для живлення зовнішнього освітлення.
Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.
Сонячні електростанції розташовані на ділянці км 402 – 407 (на спуску та підйомі біля с.Знам’янка).
Вони складаються з 6 трекерів-конструкцій на яких закріплено 260 сонячних панелей, що живлять 60 ліхтарів. Також встановлено генератори, які вмикаються, якщо протягом 3-4 днів тримається похмура погода.
Нові ліхтарі живляться від сонячної енергії. Одна сонячна електростанція складається з трьох трекерів із фотоелектричними модулями, встановлена потужність яких – 36 кВт. Трекери змінюють своє положення в залежності від того, в якій точці небосхилу знаходиться сонце. Панелі збирають сонячну енергію, а батареї її накопичують. Все працює в автономному режимі. Із заходом сонця автоматично запалюються ліхтарі.
Читайте також: Норвезька компанія запустила на Черкащині сонячну станцію
“Освітлення на сонячних батареях може успішно пропрацювати до 100 000 годин. Сучасні моделі такого обладнання мають захист від корозії, пилоутворення, а також атмосферних опадів і температурних перепадів”, – наголосили в Укравтодорі.
Нагадаємо, у грудні 2020 року на автомобільній дорозі М-05 Київ-Одеса, км 405 встановили першу сонячну електростанцію для живлення зовнішнього освітлення.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua
Технології

Українське підприємство Завод «Маяк» розпочало розробку мультикаліберної платформи «КалашНаш».
Про це повідомляє пресцентр Завод «Маяк», передає Український мілітарний портал.
«З метою переходу експлуатантів платформи АК на використання провідних світових патронів, розпочато розробку мультікаліберної платформи “КалашНаш”», – йдеться у повідомлені.
Читайте також: У небо піднявся тисячний «Аеропракт-22»
Чим особлива платформа?
Мультикаліберність платформи АК забезпечило рішення про змінний ствол, за принципом подібної кулеметної анатомії, змінного затвора та магазину.
У мультикаліберній платформі “КалашНаш” калібр формується змінним стволом, затвором та магазином під відповідний патрон.
Читайте також: Реактивна артилерія Гірської піхоти провела бойові стрільби (ВІДЕО)

Зазначається, що інші деталі мультикаліберної платформи підходять до будь-якого з п’яти калібрів.
Платформа розрахована для стрільби патронами 5,45х39, 5,56х45 (223 rem), 6XC, 6,5×39 Grendel та 7,62х39.
Перехід на інший калібр здійснюється протягом двох хвилин, в будь-яких умовах, шляхом заміни ствола, затвора та магазину.
Крім того, розширені класичні функції платформи АК – реалізовано режим “болтовика” для ведення точної стрільби.
Уже незабаром МП “КалашНаш” з’явиться й на ринку мисливської та спортивної зброї, відповідно у своїй цивільній версії.
Фото: mil.in.ua