Суспільство
Український бренд випустив колекцію хусток на честь Ліни Костенко (ФОТО)
Український бренд OLIZ випустив лімітовану колекцію хусток «Ліна», присвячену Ліні Костенко у ювілейний для видатної поетеси 2020 рік. Про це повідомляється на сайті officiel-online.com.
Принтом для хустин став уривок з вірша «Між іншим». Й актуальну цитату з цього твору, співзвучну із сьогоденням, – «Будьте взаємно красивими» – розмістили на виробах.
Першу хустину з колекції подарували поетесі. За побажанням Ліни Василівни, яка відмовилась від гонорару, частина коштів від продажу колекції (30%) буде передана у Благодійний фонд Сергія Жадана.
Про OLIZ
У серці OLIZ – захоплення старовинними українськими хустками, яке постало з родинної колекції засновниці та натхненниці бренду Христини Зборошенко.
У 2013 році команда розпочала реставрацію колекційних хусток, а роком пізніше зрозуміли, що єдиний спосіб їх зберегти – відтворити сучасними засобами.
“В українській традиції хустка – не просто аксесуар, який захищав від сонця чи вітру, а й оберіг та цінний подарунок. Життя жінок дуже змінилося упродовж останніх століть, а отже змінилася й роль хустки, яка однак все ще є як повноцінним елементом одягу”, – вважають засновники.
Продемонструвати цю зміну бренду допомогла знаменита мисткиня Петриківського розпису Наталія Статива-Жарко. Авторка працює над кожним малюнком декілька місяців, аби традиційні орнаменти й символи, виведені олійними фарбами, стали витвором мистецтва і змогли потрапити на вашу хустку. Художниця малює картину того ж розміру, що й хустка, опісля переносить її у цифровий формат. Хустка потрапляє у кількаетапний високоякісний друк, полотном для якого є італійський шовк. Усе виробництво відбувається у Києві.
Усі фото: officiel-online.com
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі