Технології
Українські студенти розробили унікальний електробайк, що не потребує палива (ВІДЕО)
У Чернігові студенти розробили унікальну електричну машину, що не потребує палива. Двоколісна конструкція дуже легка, а вантажу бере більше сотні кілограмів. Вона зручна у керуванні та надміцна. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «2+2».
Команда ентузіастів
Електробайк може перевозити вантаж у понад 100 кг. Його створила команда з 15 ентузіастів – студенти та їх керівники в старенькій майстерні в Національному університеті «Чернігівська політехніка».
«Все почалося 3 роки тому. Ми вирішили з нашими друзями, колегами, студентами створити перший в нашому регіоні електричний картинг. Зайняли на ньому перше місце в етапі кубку України. Після цього нас надихнуло на створення інших видів електричного транспорту», – розповів Олександр Литвин, доцент кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування.
Читайте також: Студент із Хмельницького самотужки створив електробайк
Кому підійде новинка
Створила команда унікальний бокстрак, що використовується як вантажний велосипед. Це можуть бути і комерційні перевезення.
“І це мрія будь-якого садівника. Сюди можна покласти вантаж 100+ і рухатися зі швидкістю до 55 км/год”, – зауважив Олександр Литвин.
Матеріали і ексклюзивну схему електронної начинки хлопці зберігають в таємниці.
Як створювали?
Кажуть, що тільки створення макету забрало близько півроку.
«Найскладнішим було почати зробити самі розрахунки, враховуючи конструкцію рами та враховуючи всі властивості металів, як вона складається. Перевірити саму раму на кручення, на згін», – пояснив Василь Скляр, аспірант кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування.
Додатково вантажний байк оснащений системою рекуперації, що дозволяє підзаряджати акумулятори на ходу. Якщо ж вони розрядяться повністю, можна крутити педалі.
«До переваг також належить, що він досить маневрений, в залежності від бази, має традиційні складові, що удешевшують його виготовлення, які можна знайти на будь-якому ринку чи у велосипедному магазині», – зауважив Олександр Литвин.
Вартість також двоколісної вантажівки коливається від 40 до 46 тисяч гривень.
Унікальними електричками вже зацікавилися у Литві та Німеччині. Команда юних техніків сподівається, що їхні байки скоро кататимуться по всій Європі.
Технології
Що відомо про проєкт
Чому це важливо
- Заміна ліхтарів на енергоефективні дозволить значно зекономити електроенергію.
- Це підвищить енергетичну стійкість громад, особливо в умовах обмежених ресурсів.
Коментарі
Технології
Про школу
Що чекає на учасників
- навчання пілотуванню бойових дронів;
- індивідуальні заняття з інструкторами;
- ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.
Коментарі