Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
7f26b4869f26c6477014747a3e78244e 7f26b4869f26c6477014747a3e78244e

Технології

Студент із Хмельницького самотужки створив електробайк

Опубліковано

Студент із Хмельницького власноруч зібрав та спроектував електричний велосипед. На максимальній швидкості – 80 кілометрів за годину, а собівартість – 2 тисячі доларів. Так описує свій велобайк студент Хмельницького національного університету – Євген Богачук, йдеться у сюжеті “Поділля-Центр”.

На створення свого 58-кілограмового велобайка 19-річний хлопець витратив понад рік. Збирав його у власній квартирі і виділив для цього окрему кімнату.

“Спочатку я моделював його у програмі, шукав комплектуючі, замовляв. Усе за власні заощадження. З дитинства любив щось конструювати, і вирішив, чому б не зібрати електробайк, вони зараз популярні”, – розповідає Євген Богачук.

Читайте також: Український студент створив електричний велосипед

Підзарядка від звичайної розетки триває близько 6 години. Для руху на велобайку не потрібні водійські права та реєстрація транспортного засобу. У планах хлопця створити дві нові моделі: полегшену версію для міста та іншу для бездоріжжя.

Тепер створити подібний електробайк Євген може за 4 місяці.

Суспільство

Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагоду

Опубліковано

Проєкт “Community reBuilding” від аналітичного центру Cedos, який передбачає створення 10 унікальних центрів спільнототворення в 10 громадах, переміг у номінації “Висхідні зірки” на конкурсі New European Bauhaus Prizes 2024.

Про це повідомляє Хмарочос.

Про конкурс

Кожного року Єврокомісія організовує конкурс з метою виявлення інноваційних ідей у галузі архітектури, дизайну та урбаністики, спрямованих на покращення місцевих громад і суспільства в цілому. Цього року Україна вперше приєдналася до цього заходу. Із понад 500 учасників у фіналі конкурсу представлено 4 проєкти з України.

Читати також: В київській області перейменують 7 населених пунктів

Про проєкт

Проєкт Community reBuilding спрямований на розвиток центрів спільнототворення у 10 українських громадах з населенням до 100 тисяч осіб. Громади отримали гранти у розмірі 1 000 000 гривень від WNISEF та Cedos, а також менторську підтримку від експертів різних сфер для створення та розвитку цих центрів.

Центри спільнототворення – це відкриті простори, де представники різних соціальних груп можуть збиратися для спільного проведення дозвілля, розвитку громади, співпраці та реалізації свого потенціалу. Вони були організовані на базі різноманітних об’єктів, таких як бібліотеки, ветеранські центри, будинки культури, старовинні будівлі аптек і т.д.

Нагадаємо, що відкрилась реєстрація на інвестиційний саміт SelectUSA: як взяти участь.

Фото: New European Bauhaus Prizes 2024

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували дрон, який здатен наносити удари глибиною 100+ кілометрів

Опубліковано

На День працівника оборонно-промислового комплексу Президенту Володимиру Зеленському представили нову модель амуниції для блокування, яка може атакувати об’єкти на відстані понад 100 кілометрів углиб театру бойових дій.

Про це повідомляє Мілітарний.

Про безпілотник

Безпілотний літальний апарат, чия назва поки що залишається в секреті, вже активно використовується на фронті проти російських окупантів і здобув перші перемоги, успішно уражаючи, зокрема, російський зенітний ракетний комплекс.

У майбутньому ця нова розробка планує стати знаряддям ураження об’єктів як на землі, так і в повітрі завдяки своїй високій швидкості та потужній бойовій системі.

Активно переслідуючи ворожі розвідувальні безпілотники, які координують російські авіаційні та ракетні удари по тилу та передовій в Україні, цей безпілотник може значно зменшити ударний потенціал російських військ.

Читати також: Стало відомо, коли офіційно відкриють міст-хвилю на Оболонській

Можливості дрону

Цей безпілотник має електричний двигун і запускається з катапульти, що робить його легким у використанні. Новий дизайн забезпечує високу маневреність та можливість ураження цілей по різних траекторіям, включаючи заходи на ціль під прямим кутом.

Бойова частина вагою до 3 кілограмів може бути установлена залежно від типу цілі, включаючи уламкові, термобаричні або бронебійні з ударним ядром. Для перехоплення повітряних цілей безпілотник оснащується уламковою бойовою частиною.

Важливим елементом є дрон-ретранслятор, який працює в парі з баражуючим боєприпасом, забезпечуючи зв’язок на великій відстані та контроль над цілями.

Усі безпілотники комплексу оснащені шифрованими зв’язковими модулями для захисту від радіоелектронного придушення, а інтеграція системи “машинного зору” дозволяє автоматично захоплювати цілі, навіть у зоні дії радіоелектронних систем ворога.

Цей український ударний комплекс обіцяє стати ефективним засобом захисту від ворожої техніки, спроможним знизити ударний потенціал ворожих військ на фронті.

Нагадаємо, що Міноборони приєднали понад 300 військових частин до системи SAP.

Також ми повідомляли, як залишатися з інтернетом, навіть без електроенергії.

Читати далі

Технології

Міноборони приєднали понад 300 військових частин до системи SAP

Опубліковано

Міністерство оборони продовжує впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі SAP. Спільно з Командуванням сил логістики та іншими командуваннями ЗСУ вже підключили більше 300 військових частин. 

Про це повідомляють на сайті Міністерства оборони України.

Про SAP

SAP – це передова міжнародна система управління ресурсами, що використовується 28 країнами-членами НАТО. Вона автоматизує процеси постачання, управління запасами на складах, обробку заявок, та дозволяє ефективно задовольняти потреби військових у необхідних матеріалах та ресурсах.

Читати також: У Києві анонсували Міжнародну конференцію з медіаграмотності та саморегулювання медіа

Реалізація приєднання

“Ми продовжуємо планово розгортати SAP у війську. Наша мета зрозуміла – зробити логістику цифровою і  контрольованою в плані потреб і постачання. Військові не мають витрачати купу часу на роботу з папірцями”, – розповідає заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Міноборони почали автоматизацію з обліку речового майна, запчастин та техніки, що дозволило оновити процеси та обладнання декількох складів забезпечення. Операції на складах виконуються за допомогою сканерів, терміналів та інших інструментів управління на базі SAP. Міноборони проводить навчання працівників складів для ефективної роботи з системою. Основною метою є повна автоматизація логістичних процесів та відмова від паперової документації.

Нагадаємо, що в Полтаві відкрили надсучасний реабілітаційний центр для поранених військових RECOVERY.

Фото: Міністерство оборони України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: