Технології
Українські розробники створили унікальний плавучий сміттєпереробний завод
Творча група NiceCube з Миколаєва розробила унікальний проєкт плавучого сміттєпереробного заводу для очищення океану на замовлення британської екологічної компанії Ocean Polymers. Про це повідомляє проєкт FoodBIOPack на своїй сторінці у Facebook.
“Творча група NiceCube з Миколаєва на замовлення компанії Ocean Polymers розробила унікальний інноваційний проект розміщення сміттєпереробного заводу прямо на борту корабля”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: В Україні друкуватимуть деталі ракет на 3D-принтері
Технічне оснащення інновації
У FoodBIOPack зазначають, за основу взятий старий корабель, який обладнали плазмовою установкою для піролізу (теплова деградація – «розчинення вогнем») органічних та неорганічних речовин для інтенсивного очищення морських акваторій від поверхневого сміття.
“Такі судна зможуть плавати океанами, річками та навіть озерами”, – наголошують у компанії.
Читайте також: Український школяр винайшов найекологічніший спосіб переробки гуми
Принцип роботи сміттєпереробного заводу
На сайті замовників проекту Clean our ocean повідомляється, що пластик та інше сміття на кораблі буде збиратися, висушуватися й подрібнюватися, а потім перероблятися на чистий синтетичний газ, що використовуватиметься для подачі палива на човні.
Нагадаємо, троє чоловіків із Дніпра переробили Таврію на електромобіль. Відтепер винахідники взагалі не витрачають гроші на пальне, оскільки користуються безкоштовними електрозаправками.
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.
Про це повідомила команда державного сервісу.
«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».
Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.
Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках
Як оплатити штраф
Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».
Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.
Фото: Дія.
Коментарі
Технології
Старий автобус МАЗ перетворили на сучасний навчальний центр у рамках міської програми «Захисник Києва».
Про новинку повідомив міський голова Віталій Кличко.
Про школу
Переобладнаний транспорт оснащений генератором, який забезпечує повну автономність роботи. Це дозволяє школі функціонувати будь-де, навіть без доступу до стаціонарної електромережі. Усередині облаштовано 9 робочих місць, зручний диван, телевізор для навчальних демонстрацій, кавомашину та міні-кухню.
Читати також: У Черкасах відкрилася FPV-школа Третьої штурмової бригади
Від старого МАЗу до мобільної школи
Проєкт реалізували в кілька етапів: замінили металеву конструкцію, оновили електросистему й виконали дизайнерське оформлення. Автобус отримав яскраві художні розписи, а меблі та брендовані матеріали створили на замовлення.
Нагадаємо, що Третя штурмова запустила благодійний проєкт з українськими артистами: хто взяв участь.
Фото: фейсбук Віталія Кличко.
Коментарі