Технології
В Україні друкуватимуть деталі ракет на 3D-принтері
Державне підприємство “Конструкторське бюро “Південне” імені М.К. Янгеля” освоює технологію з виготовлення виробів із металевих порошків для ракетно-космічної техніки за допомогою 3D-друку.
Про це повідомляється на сторінці підприємства у Facebook.
“Сьогодні ми розповімо про новаторські технології у КБ “Південне” з виготовлення складних за формою і структурою виробів з металевих порошків для ракетно-космічної техніки. Мова піде про селективне лазерне плавлення – одну з технологій 3D-друку металом, яка зараз освоюється нашим підприємством”, – йдеться у повідомленні.
Які переваги 3D-друку?
Як зазначається, ця технологія здатна з успіхом замінити класичні виробничі процеси – лиття, штампування, зварювання, фрезерування тощо.
“За допомогою селективного лазерного плавлення (SLM) ми вже зараз починаємо створювати перші унікальні складнопрофільні вироби для ракетно-космічної техніки без використання механічної обробки і дорогих оснасток. Процес “друку” виробів полягає в послідовному пошаровому розплавленні порошкового матеріалу за допомогою потужного лазерного випромінювання”, – зазначили у КБ “Південне”.
Читайте також: Українське підприємство запровадило 3D-друк у металургії
Там також повідомили, що адитивні технології відкривають нові можливості, які дозволяють створювати металеві вироби з високою точністю.
Зокрема, за даними підприємства, перевагами технології 3D-друку металом є: висока точність і повторюваність; механічні характеристики виробів, надрукованих на 3D-принтері, співмірні з литтям; вирішуються складні технологічні завдання, пов’язані з виготовленням геометрично складних виробів; скорочується цикл науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, забезпечуючи створення складнопрофільних деталей без використання оснастки; зменшується маса за рахунок створення об’єктів із внутрішніми порожнинами; економія матеріалу при виробництві.
Що варто знати про бюро?
Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» у Дніпрі є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки.
Читайте також: NASA запустило в космос ракету з українськими деталями
Колектив КБ «Південне» взяв участь у створенні дев’яти типів космічних ракет-носіїв, з використанням яких здійснено близько 500 запусків і виведено на орбіти більше 1 100 космічних апаратів.
Більше 50 років КБП розробляє, забезпечує виготовлення та запуск космічних апаратів різного призначення. За ці роки було розроблено більше 400 космічних апаратів 70 різних типів. Так, враховуючи особливу актуальність спостереження Землі з космосу, було розроблено ряд супутників дистанційного зондування Землі – «Січ-1», «Січ-2», Egyptsat-1, в кооперації з суміжниками було розроблено космічні системи, серед яких наземні комплекси керування, приймання й оброблення даних.
Станом на початок 2018 року, кількість працівників підприємства становила більше 5 000 осіб.
Коментарі