Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
3434 1 e1559737675863 3434 1 e1559737675863

Технології

Український школяр винайшов найекологічніший спосіб переробки гуми

Опубліковано

Київський школяр придумав, як переробляти гуму і не шкодити довкіллю. Розробка отримала золото Малої академії наук і заробила гран-прі міжнародної екологічної олімпіади в Найробі, передає ТСН.

Рідкий азот в руках 11-класника

У підвалі столичного Політехнічного інституту розташована лабораторія кріогенної техніки. Саме тут, у своєрідному музеї радянської техніки, вигадали найекологічніший спосіб переробки гуми, до якого не додумались навіть на Заході.

Читайте також: Винахід українського школяра став найкращим на міжнародній науковій конференції

Рідкий азот парує в руках одинадцятикласника Данила Коваленка. Так він уже три роки проводить більшість часу поза уроками. За його словами, все почалося зі шкільного реферату і закінчилося ось таким проектом.

Температура кипіння азоту  майже мінус двісті градусів. Данило опускає в миску шматки гуми. Та одразу починає тріскатися. Колись м’який матеріал перетворюється на камінь.

У чому принцип винаходу?

Принцип школяр пояснює за допомогою крихітної ультразвукової ванночки. Для великих шматків її потужності замало, але дрібні дрижать і розпадаються. Для промислових масштабів установка у 400 разів потужніша, каже хлопець.

Читайте також: Сумські винахідники виготовляють екопосуд із кавової гущі

Винахідник підрахував, що  вартість переробки тонни старих покришок – лише три тисячі гривень. Із замороженого і потрощеного матеріалу можна робити нові м’ячі чи спортивні мати. Або ж домішати свіжу гуму і зробити колеса. Чи використати як домішку до асфальту.

Головна відмінність нового методу – відсутність шкоди довкіллю. Сьогодні покришки спалюють чи подрібнюють – що вища температура, то більше отрути викидається в повітря.

Розробкою  старшокласника вже зацікавилися західні підприємці. Для них Данило збудував модель заводу з переробки гуми. Мріє побачити це все  у реальному розмірі.

Технології

Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО

Опубліковано

24 квітня у Таллінні стартували навчальні заходи Locked Shields 2024 під егідою Центру передового досвіду НАТО з кібероборони (CCDCOE). Ці навчання вважаються найбільшими у світі за обсягом та значенням у сфері кібербезпеки.

Про це йдеться в повідомленні CCDCOE.

Про навчання

Понад 4000 експертів з понад 40 країн беруть участь у навчальних заходах Locked Shields 2024. Україна бере участь вперше.

Під час цих навчань групи швидкого реагування, відомі як команди “Синіх”, мають захистити вигадану державу Берилію від складних кібератак, що були сплановані агресорами з команд “Червоних”.

Читати також: Український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій

“Імітуючи інтенсивні кризові умови, ці команди застосовують національні стратегії та тісно співпрацюють з міжнародними союзниками для вироблення ефективних відповідей”, – йдеться в пресрелізі CCDCOE.

Учасники Locked Shields одночасно отримують підготовку з юридичних, стратегічних і комунікаційних тактик, а також навчаються координації на всіх рівнях командування, щоб бути готовими до складнощів, які можуть виникнути в сучасній кібервійні.

У кінці навчань очікується визначення переможної команди. У попередні роки перемогли представники Швеції та Ісландії.

Нагадаємо, що Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон.

Також ми повідомляли, що у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону “Азов”.

Фото: CCDCOE

Читати далі

Технології

Український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій

Опубліковано

Український стартап Mantis Analytics, спрямований на ризик-менеджмент, оголосив про своє приєднання до Alchemist Accelerator. Також вони залучили від акселератора інвестицію у розмірі $30 000.

Про це повідомляє ain.ua.

Про Mantis Analytics

Mantis Analytics – ШІ-платформа для детекції загроз у реальному часі та відповідей на них. Платформа аналізує великі масиви даних і допомагає компаніям у захисті їхніх активів і менеджменті ризиків. Стартап виник у 2022 році після повномасштабного вторгнення росії в Україну як волонтерська ініціатива, що пізніше трансформувалася в компанію.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Користь від акселератора

Alchemist надає доступ до широкої мережі менторів, інвесторів, споживачів і випускників з провідних корпорацій, що допоможе Mantis Analytics прискорити свій вихід на ринок США. Крім фінансування, акселератор сприятиме нетворкінгу Mantis Analytics, подальшому залученню коштів та накопиченню досвіду.

Mantis Analytics – один із небагатьох українських стартапів, які потрапили до Alchemist з моменту його заснування у 2012 році. Іншою українською компанією, яка завершила акселератор, була Esper Bionics, що працює в індустрії протезування.

Нагадаємо, що у Києві відкрилася виставка про Японію.

Також ми повідомляли, що ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility.

Фото: Mantis Analytics

    Читати далі

    Технології

    Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

    Опубліковано

    Законопроєкт № 9319, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні, зробить Дія.City доступнішим для стартапів.

    Про це повідомляє Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.

    Про анонсовані зміни

    Навіть найменші технологічні компанії зможуть ставати резидентами Дія.City. Для них будуть доступні найкращі в Європі податкові ставки та всі інструменти для масштабування й залучення інвестицій.

    Читати також: На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

    Про Дія.City

    Дія.City — це сприятливе економічне середовище всередині країни, в якому український сектор високих технологій зможе повністю реалізувати свій потенціал і зробити український IT-бізнес конкурентоспроможним на міжнародній арені. А ще — привабити в країну Google, Amazon або Apple. Для того, щоб фахівцям не було потреби їхати в США або Європу, аби роздобути ці компанії у свої резюме.

    “Наші пропозиції наближають умови ведення IT-бізнесу до таких прогресивних світових моделей, як у Франції, Великій Британії, Ізраїлі та в інших країнах, на чиї успіхи слід орієнтуватися”, — відзначають в Мінцифри.

    Таким чином, Дія.City — це найкоротший шлях IT-індустрії до власної success story.

    Нагадаєте, як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер.

    Фото: Дія.City

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство3 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство3 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    Суспільство3 тижні тому

    Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

    Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

    РЕКЛАМА: