

Технології
Українські програмісти розроблятимуть електронний банкінг для банку у Відні
Українські айтівці розроблятимуть електронний банкінг для банку Raiffeisen у Відні. Це – лише останній з багатьох прикладів успіху українських IT у світі, передає dw.com.
Як пише видання, нещодавно австрійська преса повідомила про рішення банківської групи Raiffeisen Bank International розформувати у віденській штаб-квартирі команду, яка опікувалася розробкою рішень для цифрового банкінгу, та делегувати це завдання українській компанії Edenlab.
За даними видання Der Standart, для IT-співробітників Raiffeisen у Відні це стало черговою поганою новиною: минулого року банк звільнив близько 70 спеціалістів, розділивши відділ на 30 невеликих команд, які працювали над окремими напрямками у різних галузях інформаційних технологій. Тепер 45 членів однієї з таких команд розробників програмного забезпечення під назвою Digital Banking Europe бояться втратити роботу, адже їхні завдання виконуватимуть колеги в Україні.
Читайте також: Українські IT-спеціалістки встановили національний рекорд
Чому обрали українців
Рішення перенести проєкт в Україну було ухвалене ще наприкінці травня. У поясненні керівництва банку для своїх співробітників, яке цитує Der Standart, зазначається, що для реалізації проєкту було потрібно знайти сильного лідера. І для цієї ролі ідеально пасує засновниця українського стартапу Edenlab – вона має досвід у сферах роздрібної торгівлі та IT. Українська компанія також має сильну команду та працює за гнучкими методами, застосовувати які прагнуть у Raiffeisen. Також співробітництво з Edenlab має дозволити банку зекономити кошти.
Слід зазначити, що Edenlab й справді має досвід реалізації масштабних проєктів. Так, ця компанія розробляла українську цифрову платформу охорони здоров’я eHealth, яка була важливим елементом реформи первинної ланки надання медичних послуг в Україні. Edenlab також взяла участь у розробці сервісу грошових переказів, які дозволяли переказувати гроші просто у одному з найбільш улюблених українцями месенджерів Viber.
Не банками єдиними
Продаж IT-послуг є сильною стороною підприємств з України. Так, у 2020 році у рейтинг найкращих постачальників послуг The Global Outsourcing 100 потрапили 13 українських компаній та 8 компаній із офісами в Україні. Йдеться далеко не лише про співробітництво з банками – українська IT-індустрія надає послуги у таких трендових напрямах, як Big Data, телекомунікації та хмарні сервіси, і цими послугами користуються навіть такі технічні гіганти, як американські Cisco та IBM.
За даними Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), клієнтами українських програмістів є більше 100 компаній з рейтингу найбільших світових компаній Fortune 500. При цьому експорт IT-послуг станом на 2019 рік був третім за обсягом і складав 20 відсотків від усього українського експорту послуг, зростаючи щорічно близько на 26 відсотків, зазначають у ЄБА. Лише за 2019 рік Україна, за даними Держстату, експортувала ІТ-послуг на загальну суму у 2,43 мільярда доларів.
Фото: politinfo.com.ua
Технології

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.
Про це повідомили в Міноборони.
Дані з космосу, які можуть вберегти життя
Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.
Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.
Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)
«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.
Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.
Фото обкладинки: АрміяInform
Технології

Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Збройних силах вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс «Волиняка». Це багаторазовий гексакоптер, який здатен уражати навіть важкоброньовану техніку ворога.
Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.
Особливості «Волиняки»
«Волиняка» працює на фронті ще з перших місяців повномасштабного вторгнення. За цей час його бойові модифікації знищили сотні одиниць російської техніки, бліндажів та живої сили. Дрон може діяти в складних погодних умовах, при вітрі, у темну пору доби.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
Комплекс складається з пульта управління, окулярів пілота, ретранслятора і самого гексакоптера, обладнаного шістьма безколекторними двигунами. Апарат розробили для скидання боєприпасів на позиції ворога. Також він може виконувати логістичні завдання, наприклад, доставляти спорядження на передову.
У Міноборони також додали, що нові версії «Волиняки» мають значно покращені характеристики.
Нагадаємо, що Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги, зокрема «Ланцети» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Технології

Після початку повномасштабного вторгнення в повітрі домінували російські баражуючі боєприпаси «Ланцет». Україна не мала ефективної зброї в цій категорії, однак зараз учасники платформи Brave1 створили низку рішень, які перевершують за характеристиками російські аналоги.
Про це повідомили у Brave1.
Особливості комплексу Bulava
Серед розробок учасників Brave1 є зокрема й ударно-розвідувальний комплекс Bulava, створений компанією DEVIRO. Цей дрон уже активно застосовують на фронті.
Bulava здатен:
- знищувати засоби РЕБ, системи ППО та інші високопріоритетні цілі;
- вражати як стаціонарні, так і рухомі об’єкти;
- передавати відеопідтвердження у реальному часі.
Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)
БпЛА має низку особливостей, які наразі тримають у таємниці з міркувань безпеки. За даними Brave1, нині в Україні виробляють декілька типів баражуючих боєприпасів, які не лише зрівнялися з «Ланцетом», а й значно перевершують його.
Нагадаємо, що в Україні розробили систему навігації для БпЛА, що може працювати без GPS (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1